Wielka czystka w partii i rządzie? Nowe pomysły prezesa na umocnienie PiS

Wielka czystka w partii i rządzie? Nowe pomysły prezesa na umocnienie PiS

Michał Kolanko napisał w „Rzeczpospolitej” artykuł na temat jesiennej przebudowy PiS. Dziennikarz sugeruje, że władze partii mogą doprowadzić do tego, iż dojdzie do np. hipotetycznego zdymisjonowania szefów okręgów, którzy jednocześnie są zatrudnieni na stanowiskach państwowych w Warszawie.

 

Taka zmiana w PiS doprowadzić miałaby do większej aktywności w regionie. Umożliwiłaby także lepsze prowadzenie kampanii wyborczych w trakcie np. wyborów lokalnych, kiedy niezwykle potrzebne jest zaangażowanie lokalnych struktur.

Ma też dojść do wyboru nowych władz narodowo-katolickiego ugrupowania. Kierownictwo partii ma zostać wybrane przez delegatów na kongres PiS, który odbędzie się jesienią i podobno ma też dotyczyć kwestii wyboru partyjnych wiceprezesów.

 

Jarosław Kaczyński, jak podaje Kolanko, chce też, by do partii przyjmowano więcej nowych aktywistów i nastawiono się na pozyskiwanie elektoratu „aspiracyjnego”, czyli tego, który korzysta z programów socjalnych rządu. Przewodniczący PiS marzy również o pozyskaniu dla partii młodzieży i liderów opinii.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Wraz ze zmianami w strukturach PiS odbyć ma się „czystka” wewnątrz rządu. Odwołani mają zostać np. słaby minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Zagrożonych, podobno, jest też kilku innych prawicowych ministrów RP.

 /nt/

Źródło: rp.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

14
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
7 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
jajajaOj tam, oj tamHipokratespis offWaldemar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rafapon
Rafapon

Nie pierwszy raz karaczan demonstruje, że myśli perspektywicznie mając na celu rządzenie do końca świata i jeden dzień dłużej. A „totalsi” to nędzni „protestanci”. Do końca będą protestować a jednocześnie nie będąc w stanie porozumieć się w żadnej sprawie. Przykładem chociażby ostatnie wybory prezydentunia. Niby każdy kandydatunio chciał wykopać budynia, ale gdy doszło do drugiej tury, to nie potrafili, a nawet nie chcieli, zmobilizować swoich wyborców, żeby zagłosowali na Trzaskowskiego. Przecież razem mieli więcej wyborców niż budyń.

Johny Test
Johny Test

Tobie sie wydaje ze ultra-prawactwo od tego ulizanego szczyla (nie pamietam jak mu tam) ma glosowac na Trzaska? Powaznie?
Holownia mial interes zeby dalej rzadzil pislam bo mu to napedzi wyborcow w przyszlosci. Wybor Trzaska zdecydowanie nie byl w jego interesie.
Nikt inny sie nie liczyl.

jajaja
jajaja

dopóki będą tępe polaczki, wyciągające łapy po cudze pieniądze, dopóty pis

Zwinka
Zwinka

Dyfamacja, ojkofobia, teraz elektorat aspiracyjny. Ma prezes chorobliwą skłonność do semantycznych nadużyć ( to też jego wymysł), czyli nazywania w obcych językach spraw prostych. Nie wiadomo , czy w ten sposób chce zaimponować swojemu elektoratowi, że taki z niego wykształciuch, czy wręcz przeciwnie, woli żeby elektorat go nie rozumiał ino połykał a całości.

Zgredzinka
Zgredzinka

Taki poliglota, a język ojczysty kaleczy.

Hipokrates
Hipokrates

Taka skłonność ma swoją nazwę w podręcznikach psychiatrii !

Kundzia
Kundzia

Jak zgorzknialec jarunio zacznie wprowadzac w życie swoje przemyślenia to już nic z Polski nie zostanie (chociaż i tak już niewiele z niej jest).

Zbyszek
Zbyszek

A kiedy prezes odkryje GULAG?

Jantar
Jantar

Młodzi już pokazali Kaczyńskiemu, co myślą o PiS i na siłę wciskanym katolicyzmie, obrażaniu poszczególnych grup społecznych i ataku na media (w tym przede wszystkim na internet). Nie bez powodu młodzi głosowali na Trzaskowskiego, a nie na Dudę. Kaczyński może to zmienić tylko w jeden sposób: delegalizując całą opozycję demokratyczną i zostawiając jako listek figowy rzekomej opozycji swoje przystawki. Żadne działania nie przyciągną młodych do partii, a już na pewno nie te radykalne Ziobry i jego ludzi. A spłacania długu kościołowi za wygraną Dudy to jest dopiero początek. Kościół wystawi jeszcze taki rachunek Kaczyńskiemu, że będzie u nas jak w… Czytaj więcej »

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Tfu, na pisa urok!

Oj tam, oj tam
Oj tam, oj tam

…..ładne !

Waldemar
Waldemar

Ulubione zajęcie prezesa – przestawianie pionków i umacnianie wiodącej siły narodu. W dużej mierze chodzi o zachowanie równowagi między okładającymi się ferajnami w partii, no i by nikt nie wyrosł ponad capo di tutti capi. A co do młodziezy, to liczyć mogą tylko na młodych aparatczyków typu Kalety. Nie liczylbym na więcej. PiS jest dla młodych obciachowy.

Zwinka
Zwinka

Dokładnie tak jest. Wiem, bo mam blisko siebie świeżo upieczonego 18 – latka. A niedouczeni chłopcy KaKaOwcy to obciach i zgroza jednocześnie.

pis off
pis off

Toż to czysty bolszewizm…….Zagrywki z czasów stalinowskiego kultu jednostki!