Wielka czystka w partii i rządzie? Nowe pomysły prezesa na umocnienie PiS

Wielka czystka w partii i rządzie? Nowe pomysły prezesa na umocnienie PiS

Michał Kolanko napisał w „Rzeczpospolitej” artykuł na temat jesiennej przebudowy PiS. Dziennikarz sugeruje, że władze partii mogą doprowadzić do tego, iż dojdzie do np. hipotetycznego zdymisjonowania szefów okręgów, którzy jednocześnie są zatrudnieni na stanowiskach państwowych w Warszawie.

 

Taka zmiana w PiS doprowadzić miałaby do większej aktywności w regionie. Umożliwiłaby także lepsze prowadzenie kampanii wyborczych w trakcie np. wyborów lokalnych, kiedy niezwykle potrzebne jest zaangażowanie lokalnych struktur.

Ma też dojść do wyboru nowych władz narodowo-katolickiego ugrupowania. Kierownictwo partii ma zostać wybrane przez delegatów na kongres PiS, który odbędzie się jesienią i podobno ma też dotyczyć kwestii wyboru partyjnych wiceprezesów.

 

Jarosław Kaczyński, jak podaje Kolanko, chce też, by do partii przyjmowano więcej nowych aktywistów i nastawiono się na pozyskiwanie elektoratu „aspiracyjnego”, czyli tego, który korzysta z programów socjalnych rządu. Przewodniczący PiS marzy również o pozyskaniu dla partii młodzieży i liderów opinii.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Wraz ze zmianami w strukturach PiS odbyć ma się „czystka” wewnątrz rządu. Odwołani mają zostać np. słaby minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Zagrożonych, podobno, jest też kilku innych prawicowych ministrów RP.

 /nt/

Źródło: rp.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rafapon
Rafapon
12 sierpnia 2020 17:03

Nie pierwszy raz karaczan demonstruje, że myśli perspektywicznie mając na celu rządzenie do końca świata i jeden dzień dłużej. A „totalsi” to nędzni „protestanci”. Do końca będą protestować a jednocześnie nie będąc w stanie porozumieć się w żadnej sprawie. Przykładem chociażby ostatnie wybory prezydentunia. Niby każdy kandydatunio chciał wykopać budynia, ale gdy doszło do drugiej tury, to nie potrafili, a nawet nie chcieli, zmobilizować swoich wyborców, żeby zagłosowali na Trzaskowskiego. Przecież razem mieli więcej wyborców niż budyń.

Johny Test
Johny Test
12 sierpnia 2020 18:21
Reply to  Rafapon

Tobie sie wydaje ze ultra-prawactwo od tego ulizanego szczyla (nie pamietam jak mu tam) ma glosowac na Trzaska? Powaznie?
Holownia mial interes zeby dalej rzadzil pislam bo mu to napedzi wyborcow w przyszlosci. Wybor Trzaska zdecydowanie nie byl w jego interesie.
Nikt inny sie nie liczyl.

jajaja
jajaja
14 sierpnia 2020 09:41
Reply to  Rafapon

dopóki będą tępe polaczki, wyciągające łapy po cudze pieniądze, dopóty pis

Zwinka
Zwinka
12 sierpnia 2020 17:21

Dyfamacja, ojkofobia, teraz elektorat aspiracyjny. Ma prezes chorobliwą skłonność do semantycznych nadużyć ( to też jego wymysł), czyli nazywania w obcych językach spraw prostych. Nie wiadomo , czy w ten sposób chce zaimponować swojemu elektoratowi, że taki z niego wykształciuch, czy wręcz przeciwnie, woli żeby elektorat go nie rozumiał ino połykał a całości.

Zgredzinka
Zgredzinka
12 sierpnia 2020 20:34
Reply to  Zwinka

Taki poliglota, a język ojczysty kaleczy.

Hipokrates
Hipokrates
14 sierpnia 2020 08:40
Reply to  Zwinka

Taka skłonność ma swoją nazwę w podręcznikach psychiatrii !

Kundzia
Kundzia
12 sierpnia 2020 18:19

Jak zgorzknialec jarunio zacznie wprowadzac w życie swoje przemyślenia to już nic z Polski nie zostanie (chociaż i tak już niewiele z niej jest).

Zbyszek
Zbyszek
12 sierpnia 2020 20:18

A kiedy prezes odkryje GULAG?

Jantar
Jantar
12 sierpnia 2020 21:15

Młodzi już pokazali Kaczyńskiemu, co myślą o PiS i na siłę wciskanym katolicyzmie, obrażaniu poszczególnych grup społecznych i ataku na media (w tym przede wszystkim na internet). Nie bez powodu młodzi głosowali na Trzaskowskiego, a nie na Dudę. Kaczyński może to zmienić tylko w jeden sposób: delegalizując całą opozycję demokratyczną i zostawiając jako listek figowy rzekomej opozycji swoje przystawki.

Żadne działania nie przyciągną młodych do partii, a już na pewno nie te radykalne Ziobry i jego ludzi. A spłacania długu kościołowi za wygraną Dudy to jest dopiero początek. Kościół wystawi jeszcze taki rachunek Kaczyńskiemu, że będzie u nas jak w Iranie pod rządami fanatycznych islamistów.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
13 sierpnia 2020 00:40
Reply to  Jantar

Tfu, na pisa urok!

Oj tam, oj tam
Oj tam, oj tam
14 sierpnia 2020 08:41

…..ładne !

Waldemar
Waldemar
13 sierpnia 2020 12:04

Ulubione zajęcie prezesa – przestawianie pionków i umacnianie wiodącej siły narodu. W dużej mierze chodzi o zachowanie równowagi między okładającymi się ferajnami w partii, no i by nikt nie wyrosł ponad capo di tutti capi. A co do młodziezy, to liczyć mogą tylko na młodych aparatczyków typu Kalety. Nie liczylbym na więcej. PiS jest dla młodych obciachowy.

Zwinka
Zwinka
13 sierpnia 2020 14:11
Reply to  Waldemar

Dokładnie tak jest. Wiem, bo mam blisko siebie świeżo upieczonego 18 – latka. A niedouczeni chłopcy KaKaOwcy to obciach i zgroza jednocześnie.

pis off
pis off
14 sierpnia 2020 08:36

Toż to czysty bolszewizm…….Zagrywki z czasów stalinowskiego kultu jednostki!