Wielka wstęga z napisem „Konstytucja” na kamienicy we Wrocławiu

Wielka wstęga z napisem „Konstytucja” na kamienicy we Wrocławiu

Wczoraj w Warszawie, a dzisiaj we Wrocławiu pojawiła się ogromna flaga z napisem „Konstytucja”. Zawisła na jednej z kamienic otaczających Rynek. W manifestacji uczestniczyli byli działacze opozycji antykomunistycznej Władysław Frasyniuk, Stanisław Huskowski, Aleksander Gleichgewicht, prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz oraz kandydat KO na prezydenta tego miasta Jacek Sutryk.

„Konstytucja to gwarancja państwa prawa. Państwo prawa zaś gwarantuje, że obywatele i rada miejska będą decydować o tym jak ma wyglądać miasto, w którym żyjemy. Nie ma wolności bez państwa prawa” – powiedział Władysław Frasyniuk. Z kolei ubiegający się o urząd prezydenta Wrocławia Jacek Sutryk podkreślił, że wartości związane z Konstytucją są szczególnie ważne. – „W kontekście nadchodzących wyborów Konstytucja jest gwarantem funkcjonowania samorządu w Polsce. Samorząd to jest to, co w wolnej Polsce po 1989 r. bardzo się udało, dlatego będziemy bronić wartości konstytucyjnych w tym zakresie” – stwierdził Sutryk.

Dutkiewicz przyznał, że rzadko bierze udział w manifestacjach. – „Do tej jednak się dołączę. To, co dzieje się w Polsce, jeśli chodzi o naruszanie zapisów Konstytucji jest polskim i międzynarodowym skandalem. Otrzymałem koszulkę z napisem „Konstytucja”; ubrany w tę koszulkę będę opuszczał urząd prezydenta Wrocławia” – powiedział Dutkiewicz.

bt

Źródło: onet.pl

Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o