Wielkanoc z innym Bogiem w tle

Wielkanoc z innym Bogiem w tle

Wielkanoc, najważniejsze święto dla każdego katolika. Święto pełne radości, bo to przecież Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

Wielkanocna niedziela rozpocznie się mszą świętą, rezurekcyjną, odprawianą o świcie i będącą symbolem odrodzenia się dobra, jego triumfu nad złem, zwycięstwa nad grzechem i śmiercią.

Hm…brzmi pięknie, ale z tym dobrem, jego zwycięstwem nad złem i grzechem to chyba nie do końca możliwe do odczuwania i przeżywania w naszej polskiej rzeczywistości.

Przepraszam, że nie potrafię podejść do sprawy z optymizmem. Nie udziela mi się ta atmosfera. Nie dostrzegam wokół siebie tego, co Wielkanoc powinna w każdym obudzić, czyli całe pokłady życzliwości, empatii, miłosierdzia. Tego wszystkiego, co niby ma stanowić o tym, że bycie człowiekiem brzmi tak dumnie.

Kolejny to już raz będą to, w wersji tak wielu, święta hipokryzji i zakłamania.

Jarosław Kaczyński zapewne uda się w maseczce do najbliższego kościoła, ze święconką, którą za nim poniesie któryś z ochroniarzy. Do jakiego Boga będzie się modlił? Jakiemu Jezusowi odda cześć?

Wątpię, by na czas świąt przypomniał on sobie, czym one są, co tak naprawdę oznaczają. Przecież jego Bóg i jego Chrystus jest gorszą wersją tego, w którego wierzy tak wielu katolików. Jego Bóg jest pełen złości, dyszący żądzą odwetu za bliżej niekreślone, nieco wyimaginowane krzywdy. Ten jego Bóg wspiera prezesa w działaniach niszczących wszystko to, co zapisane ponadczasowym systemem wartości. Nie ma serca i nie ma sumienia. To nie Bóg, to tylko bożek, narzędzie, którym prezes wymachuje, chcąc utrwalić swoje ego, które zwraca przeciwko każdemu, kto mu się nie chce podporządkować. I jeszcze wciska kit, że to ten, prawdziwy i jedyny.

Jak cud życia i radość ze Zmartwychwstania Chrystusa będą przeżywać tacy jak Bąkiewicz, Międlar i im podobni? Tak pełni nienawiści, pełni fobii wszelakich?

Jakież to jedno wielkie udawanie, gierka! Marzący o białej Polsce i Europie i z tym chorym przeświadczeniem, że Bóg ich prowadzi, gdy rzucają się na starsza kobietę, łamią rękę młodej dziewczynie, gdy ogłaszają tworzenie oddziałów narodowych, dzięki czemu pięścią i siłą zmuszać naród do przyjęcia ich zasad. Agresja! Agresja! Agresja! I wspierający ją ich Bóg. Bóg, którego można się tylko bać, bo nic dobrego ze sobą nie niesie. Którego nie da się polubić, bo to Bóg maluczkich ludzi.

Ziobro będzie celebrował Wielkanoc z przekonaniem, że nikt tak jak on, nie zasługuje, by ten dzień godnie uczcić. Przecież z Bogiem na ustach chce wykończyć każdego, kto mu przeszkadza w osiągnięciu pełni władzy. Ten Bóg, któremu on składa hołd, wspiera go w jego knowaniach, pcha wyżej, coraz wyżej i zapewne stanie obok niego, gdy ten wreszcie zdobędzie to, co najważniejsze. Panowanie nad Polską, która wymęczona, nie będzie miała sił na to, by się podźwignąć.

Ci wszyscy politycy obozu władzy podzielą się w udawanej pokorze święconką z najbliższymi i będą się radować swoją siłą, pęczniejącym kontem w banku, przeświadczeniem, że Polska jest ich i tylko ich, a naród? Co tam naród! Ma podziwiać swych panów i władców. No i cieszyć się, że jeszcze, choć przez czas niedługi, będzie mógł łapać reszki wolności.

Kapłani. Wypasieni, z niebotycznym majątkiem, staną twarzą w twarz ze swoimi wiernymi, odprawią rezurekcję i poniosą przesłanie wielkanocne w Polskę, w którym słowa odbiją się pustotą. Będzie zapewne o miłosierdziu, wspieraniu biednych, wielkiej miłości bożej do każdego, radowanie się, bo przecież Bóg zmartwychwstał i jakiż ten świat, z tym Bogiem piękny.

Serio? Z tym Bogiem, czy tym drugim, Bogiem kapłanów, który bardziej wygląda na złotego cielca. Który ma maskę męczennika na twarzy, a pod nią pazerność, butę, wiarę w prawo dyktowania innym, jak mają żyć, po co i dla kogo.

Polsko moja! Kto w Tobie będzie z czystym sumieniem, czystą myślą, czystym sercem czcił ten wielkanocny czas?

Ta władza?

Ci kapłani?

Wielbiciele prezesa?

Nacjonaliści?

………………………………

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tamara Olszewska

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Stanisław
Stanisław
2 kwietnia 2021 17:55

Taaa. Wielki Piątek to w katolicyzmie dzień depresji (tak powierzchownie ujmując). Benedykt XVI jakiś czas temu dał temu publicznie wyraz głośno biadając nad grzechami KK. Potem zrezygnował. Musze przyznać Tamaro, że udało Ci się mnie zdołowac, chociaż jestem ateistą. Ale cóż, tradycja.

Jantar
Jantar
3 kwietnia 2021 10:13
Reply to  Stanisław

Dzień depresji z powodu tego, że KK ma za małą władzę nad światem, bo jednak coraz więcej ludzi od niego odchodzi.

Dron
Dron
2 kwietnia 2021 18:32

Zastanawiałem się kilkanaście minut czy to napisać, czy wypada. Aaa, pal sześć tą poprawność polityczną, grzeczność i wstrzemięźliwość w wypowiedziach. Nienawidzę Kaczyńskiego za to, że nauczył mnie nienawidzić!!! Niech się udławią tą święconką i tą władzą. Coś tam im w dziąsło.

Włodzimierz
Włodzimierz
2 kwietnia 2021 21:32
Reply to  Dron

Całkowicie się z tym zgadzam, ***** *** i dyktatorka!

Maciek123454321
Maciek123454321
3 kwietnia 2021 01:31
Reply to  Dron

Ja mam podobne odczucia. Nigdy tak nie nienawidziłem rządzących, nawet komunistów. Byli elementem mojej młodości, przyzwyczaiłem się do nich. Ale ci są czymś zupełnie obcym w naszym społeczeństwie, są jak nowotwór, tak samo podstępni i zabójczy. Niszczą tkankę narodu. Są rakiem, który należy wyciąć jak najszybciej. Okupanci, tchórze, złodzieje. Komuniści przynajmniej dbali o kulturę, o szkolnictwo, A ci są jak szarańcza, pasożyty. Mam pełne prawo ich nienawidzić i mówić o tym. Jak się pozbędziemy pisowskiego raka, wróci życzliwość, chęć pomocy, uśmiech… Jestem tego pewien.

Jantar
Jantar
3 kwietnia 2021 10:19
Reply to  Dron

W pełni się zgadzam! Mam ich wszystkich serdecznie dość. Kaczyński przez 30 lat nie był w stanie dorwać się do władzy, choć uważa, że ta władza mu się należała już od 1989 r. Nie bez powodu mówi o wymazaniu całej III RP, nie bez powodu chciał unieważnienia wszystkich prezydentur poza L. Kaczyńskim i 2-a kadencjami Dudy. Wtedy wszystkie ustawy z „tą lewacką konstytucją” na czele i międzynarodowe traktaty i umowy nie byłyby ważne. Nawet nie chcę sobie wyobrażać, co mógłby wtedy zrobić do spółki z kościołem.

Jacek Doliński
Jacek Doliński
3 kwietnia 2021 00:03

Kaczyński, podobnie jak cała PiSia wierchuszka, nie ma żadnego boga. To niewierzący praktykujący – jak to trafnie ujął prezydent Wałęsa

Zwinka
Zwinka
3 kwietnia 2021 21:05

Nihilistyczny hipokryta, że tak elegancko określę jego obrzydliwe zakłamanie.

Jantar
Jantar
3 kwietnia 2021 10:12

Pani Tamaro, super tekst pięknie pokazujący HImalaje hipokryzji pisowców i ich satelitek. Oczywiście o wszystkim wiemy, zdajemy sobie z tego sprawę, ale jakoś tak jednocześnie nam to umyka. Pani zebrała wszystko hurtem i mam nadzieję, że dla niektórych będzie to dawka uderzeniowa po rozumie.

Jantar
Jantar
3 kwietnia 2021 13:32

Pozwolę sobie jeszcze na taki dodatek do całości:

IMG-20210403-WA0000.jpg
Predator
Predator
3 kwietnia 2021 14:55

Odpowiedź jest prosta!!! ATEIŚCI.
My nie mamy takich dylematów jak wierzący, chociaż wiekszoać z nas była wychowana w rodzinach katolickich ostatnie lata pokazały jak katolicy, księża i politycy zniechęcili nas do tej skostniałej wiary.
W sumie to są piękne święta, gdyby zatwardziali katolicy zrozumieli co to jest miłość, tolerancja, szacunek do drugiego człowieka bez względu na: poglądy, wiarę czy przynależność społeczną było by pięknie…….ale pomimo tych problemów życzę wszystkim,
WESOŁYCH ŚWIĄT!!!