Wielki wstyd – Wadowice. „Św. JP II jest z was z pewnością dumny, bezduszni strażnicy porządku i świętości”

Wielki wstyd – Wadowice. „Św. JP II jest z was z pewnością dumny, bezduszni strażnicy porządku i świętości”

Grupa osób niepełnosprawnych miała na dziś umówione i opłacone zwiedzanie muzeum JPII w Wadowicach. Podjechali akurat w chwili, kiedy burza uniemożliwiła wyjście z autokaru. Ludzie na wózkach, jeden praktycznie leżący” – napisała na Facebooku siostra zakonna Małgorzata Chmielewska.

 

W tej informacji nie byłoby nic szczególnego, gdyby nie to, że gdy już można było autokar, którym przyjechali opuścić personel nie wpuścił ich do środka, bo… się spóźnili. Dysponowali wykupionymi biletami, ale nie stawili się określoną godzinę, więc musieli z niczym wrócić do domu.

Nie było tłoku, mogli nawet dołączyć do innej grupy” – skomentowała siostra i dodała: „św. JP II jest z was z pewnością dumny, bezduszni strażnicy porządku i świętości. /to oczywiście sarkazm/. Rozgoryczeni i upokorzeni moi ludzie odjechali z niczym. Gdyby byli sprawni, przebiegliby parking. Wstyd Wadowice” – podsumowała siostra Chmielewska.

 

Do tego skandalicznego zajścia odniósł się ks. Jacek Pietruszka, dyrektor Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. Jeszcze w niedzielę wieczorem miał przeprosić zakonnicę za opisany incydent i obiecać, że uwrażliwi pracowników muzeum na bardziej wyrozumiałe postępowanie wobec niepełnosprawnych.

Jak informuje „Gazeta Krakowska” ksiądz – zaprosił całą wycieczkę na powtórną wizytę w obiekcie, tym razem już gratis.

Ten gest nie uchronił placówki przed falą oburzenia. Pod postem siostry Małgorzaty Chmielewskiej zaroiło się od niepochlebnych komentarzy: „Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II. Pokazaliście, jak wcielać w życie przykazanie o miłosierdziu i nauki Papieża. Możecie być dumni” – napisał z drwiną jeden z internautów.

/p/

Źródło: Gazeta Krakowska

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

10
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
michałMonikaGrażkaJolantaTeresa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Agata
Agata

Koszmar bo koszmarna jest ta instytucja pozal sie boze.To o czym mowia milosierdzie to Dla nich wielka zagadka.Najbardziej znienawidzony Twor

michał
michał

No cóż wszystko tu napisano ale dodam jeszcze jedno wzięli kase i maja w nosie ludzi ,a najgorsze jest to że niepełnosprawnych. Wadowice wstyd!! Czy tego uczył Jan Paweł II? Wadowice Wstyd! Czy takiego zachowania uczył Jezus?SKANDAL Księże Dyrektorze !! Gratuluję poziomu kultury pracowników!!!!!

Tadeusz
Tadeusz

guo vadis

PiJar
PiJar

Personel muzeum postąpił zgodnie z obowiązującą linią partii, która dała „odpowiedni” przykład w Sejmie oraz w duchu „nauczania” Prezesa – popierać, nie przeszkadzać. A co ma z tym wspólnego Karol Wojtyła? No cóż, świetnie pasuje do propagandy i na pewno „raduje się” w Niebie z postępowania rodaków, zgodnego z duchem chrześcijaństwa nadwiślańskiego.

Teresa
Teresa

Nic dodac, nic ujac. Pozdrawiam

torquemada
torquemada

Oto cała hipokryzja kleru i jego fanatycznych wielbicieli!

turysta
turysta

Zamiast do Wadowic jedźcie do Nowego Sącza! W tamtejszym pięknym Skansenie przewodnicy czekali na nas dwie godziny!!! Na trasie zatrzymały nas korki, Telefonicznie prosiliśmy o poczekanie na nas 30-40 minut, mając nadzieję,że nadrobimy czas , ale okazało się,że nasze spóźnienie było z każdą chwilą zamiast mniejsze, było coraz większe. Przyjechaliśmy licząc się z tym,że nie wejdziemy. Nie mieliśmy żadnych biletów, nic, oprócz telefonicznego zgłoszenia. Czekało na nas dwoje wspaniałych Przewodników, którzy widząc nasze zmęczenie i zdenerwowanie najpierw rozbawili nas do łez, a potem poczęstowali ogromną wiedzą, przekazaną w formie, która każdemu z nas, mimo różnic między nami, odpowiadała.

Jolanta
Jolanta

Dlaczego mnie to nie dziwi?
Siostra Malgorzata jest jednym z nielicznych wyjątków. Siostry zakonne podobnie jak księża mają chore,wypaczone osobowości często przepełnione okrucieństwem I bezdusznością.Mało się o tym mówi,ale zakony to potworne miejsca .Bezdzietne z koniecznosci,a nie wyboru, pozbawione miłości;,własnych domów kobiety sfrustrowane ,zdziwaczałe i bardzo nieszczęśliwe.

Grażka
Grażka

Mają przecież miłość Jezusa i same Go najbardziej miłują. Czyżby to było nie wystarczające? Że aż innych nienawidzą?

Monika
Monika

Krytykuje pani PIS i KK a pani komentarz praktycznie nie różni się od sposobu myślenia ludzi głosujących na PiS. Takiego komentarza nie powstydziłby się Marian Piłka i Janusz Korwin-Mikke. Też to samo mówią o feministkach. Nie wiem kto daje pani prawo do wypowiadania się w ten sposób o kobietach ,które nie mają mężów i dzieci. Też pani jest sfrustrowana bo pani małżeństwo jest nieudane i pisze pani bezmyślne komentarze. Naturalnie że wszystkie kobiety nawet te bite i maltretowane przez mężów alkoholików są szczęśliwsze od tych które nie mają rodzin. Te nie mające rodzin nic tylko zazdroszczą rodzinnego ”szczęścia” tym bitym… Czytaj więcej »