Wielkie pieniądze na kanał Poland In, który przedstawia Polskę w wersji PiS

Wielkie pieniądze na kanał Poland In, który przedstawia zapewne Polskę w wersji PiS

11 listopada 2018 roku wystartował anglojęzyczny kanał internetowy Poland In. Został on stworzony dla obcokrajowców, którzy przebywają w Polsce lub interesuje ich to, co się w naszym kraju dzieje. Głównie pokazuje to, co dotyczy polskiego punktu widzenia na sprawy międzynarodowe oraz przybliża polską gospodarkę, kulturę, tradycję i historię.

 

Dobre pół roku czekał poseł KO, Aleksander Miszalski, na odpowiedź ministra kultury o koszty i efekty działalności tego kanału. No i wreszcie jest!

Jak informuje Maciej Łopiński, pełniący chwilowo funkcję prezesa Telewizji Polskiej, „koszty uruchomienia kanału i serwisu www.polandin.com poniesione w roku 2018 przez Telewizję Polską wyniosły 1,8 mln zł. Od 2019 r. średni roczny koszt prowadzenia kanału to ok. 13,5 mln zł (koszty wewnętrzne TVP – ok. 5 mln zł, koszty zewnętrzne – ok. 8,5 mln zł)”.

 

W 2019 roku materiały przedstawiane na tym kanale, obejrzało dziennie ok. 46 tysięcy widzów, z czego najwięcej w Polsce (26,45%), Stanach Zjednoczonych (20,39 %) i Wielkiej Brytanii (12,39%). Szczególnie wysoki był zasięg materiałów przedstawiających polską odpowiedź „na rosyjskie próby rewizjonizmu historycznego dotyczącego udziału Polski w II Wojnie Światowej”, sięgający w mediach społecznościowych nawet 87 tys. widzów.

Nie powiem, sama idea wydaje mi się sensowna, mam jednak spore wątpliwości do jakości materiałów prezentowanych na tym kanale. Jeśli są one tak „wiarygodne i rzetelne” jak te, prezentowane w Telewizji Publicznej, to szkoda tej kasy.

Tamara Olszewska

(Źródło: gazeta.pl)

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Frog of WarJantarsmętek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
smętek
smętek

Bez znaczenia jest nikłe zainteresowanie wytworami kanału, ważne że swoi zaufani ludzie biorą kasę. Każdy tytuł wypłaty pieniędzy, rozlicznym rodzinom królików, jest dobry

Jantar
Jantar

Propaganda musi być. A potem przyjeżdżają tacy Polacy siedzący np. w Wielkiej Brytanii od początku lat 70-ych i wychwalają PiS pod niebiosa. Bywają w Polsce zaledwie tydzień w roku, który spędzają w hotelach i spotykają się tylko z niewielkim kółkiem znajomych i czasem rodziną. Moja mama ma właśnie takich znajomych – koleżanka ze studiów wyszła za mąż za Szkota, który studiował w Polsce i na początku lat 70-ch wyjechali do UK. Przyjeżdża raz w roku na tydzień do Polski spotkać się ze znajomymi i wychwala Kaczyńskiego i jego ludzi, jacy są wspaniali, jak to dbają o Polskę, etc, etc, etc.… Czytaj więcej »

Frog of War
Frog of War

Czy autor w ogóle zadał sobie trud żeby obejrzeć ten kanał? Szczerze, byłby zdziwiony bo akurat jest to o wiele bardziej stonowane niż Info, nie ma tam tępej propagandy i Kłeczka latającego z mikrofonem po krzakach. Wielu znajomych jest zaskoczonych że taki kanał istnieje, bardziej przypomina Polsat niż typowe produkcje z Placu Powstańców. Normalne, rzetelne newsy. Zamiast wszystko potępiać w czambuł warto zwrócić uwagę na sensowne inicjatywy, inaczej tylko nakręca się wojnę partyjną i jeszcze tam wcisną Holecką i Kłeczka (tyle że żadne z nich nie zna pewnie języków obcych…)