Wielkie zwycięstwo Lewicy: skłoniliśmy rząd do rozmów i rząd zgodził się na wszystko!

Morawiecki sam zapłaci za wybory kopertowe? Lewica donosi do prokuratury

Dzisiaj odbyło się spotkanie polityków Lewicy z premierem Morawieckim i przedstawicielami PiS w sprawie krajowego Planu Odbudowy. „Zobaczyliśmy chęć współpracy rządu” – pochwalił się Robert Biedroń.

 

W spotkaniu uczestniczyli poza premierem, ze strony rządowej: szef KPRM Michał Dworczyk, wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda oraz przedstawiciele klubu PIS: wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, rzeczniczka PiS Anita Czerwińska oraz posłanka Anna Kwiecień. Lewicę reprezentowali wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty, europoseł Robert Biedroń, poseł Adrian Zandberg oraz członkowie klubu: Beata Maciejewska, Magdalena Biejat i Dariusz Wieczorek.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy Lewicy, która przedstawiła rządowi swoje postulaty, dotyczące planu. „Dogadaliśmy się z Lewicą w kluczowych kwestiach” – podsumował spotkanie Ryszard Terlecki.

Na konferencji prasowej, zorganizowanej przez przedstawicieli Lewicy również było optymistycznie: „doprowadziliśmy do tego, że rząd zaczął rozmawiać z opozycją na temat największego planu Marshalla… Nie możemy zmarnować tej szansy” – opowiadał Biedroń.

 

Lewicy udało się wynegocjować na spotkaniu 6 punktów: budowę 75 tys. mieszkań na wynajem, 850 mln euro na wsparcie dla szpitali powiatowych. Dalej – 30 % środków unijnych ma być rozdysponowane przez samorządy. Dodatkowo 300 mln euro należy przeznaczyć na wsparcie dla branż, które najbardziej ucierpiały przez pandemię, jak gastronomia i hotelarstwo. Następnie ustalono szczegółowy plan wydatkowania pieniędzy z UE oraz kwestię kontroli nad tymi środkami – wyliczał Biedroń. Negocjowany był także skład komitetu monitorującego system wdrażania środków.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Przewodnicząca koła Polska 2050, Hanna Gill-Piątek również poinformowała, że posłowie Hołowni są zdecydowani poprzeć ratyfikację KPO. Pozostałe kluby i koła opozycyjne pozostają niezmiennie sceptyczne. Sekretarz gen. PO, Marcin Kwieciński podkreślił, że nie wyobraża sobie, by opozycja pomogła Kaczyńskiemu rozwiązać problem z ratyfikacją. Problem, jak wiadomo,  polega na tym, że Solidarna Polska i Konfederacja konsekwentnie zgłaszają swój przeciw wobec planu. W tej sytuacji PiS, by zdobyć kolejne głosy, obieca każdemu złote góry. Rząd ma zająć się sprawą ratyfikacji we wtorek.

Jeżeli Lewica chce rozmawiać z panem premierem na boku, to niech rozmawiają. My nie chcemy z panem premierem paktować, ani kuglować” – skomentował rozmowy poseł Marek Sawicki z KP-PSL.

Niestety, historia często pokazuje, że wielkie zwycięstwa bywają pyrrusowe.

/ep/

Źródło: TVN24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
34 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
27 kwietnia 2021 14:52

Lewica poprosiła PiS żeby ją wydymać a pisowcy łaskawie się zgodzili. W końcu nikt nie dyma lepiej niż oni. Żadnych zastrzeżeń, poprawek, negocjacji, zupełnie jak w tej grze, tylko zamiast „pomidor” mówi się „tak”. Toć już Sawicki z PSL-u wykazuje więcej rozumu.

*****. ***
*****. ***
27 kwietnia 2021 17:12
Reply to  HerodAntypis

Absolutnie słuszne spostrzeżenie!

irena
irena
27 kwietnia 2021 18:26
Reply to  *****. ***

I ja tak uwazam !

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
27 kwietnia 2021 20:39
Reply to  HerodAntypis

Niestety, ma pan w stu procentach rację. Aż przykro patrzeć. I to ma być lewica…

Ewa
Ewa
28 kwietnia 2021 17:55
Reply to  HerodAntypis

Wulgarnie, ale celnie

antyuzurpator
antyuzurpator
27 kwietnia 2021 15:08

Nie „rząd zgodził się na wszystko”, tylko sądownie certyfikowany kłamca obiecał jednej z partii opozycyjnych gruszki na wierzbie. Zgodnie ze starą metodą, opiewaną już w jednej z „zakazanych piosenek” z 1981 r.: „Jeden sposób by nas zmielić, to poróżnić i podzielić” – szatkuje opozycję na kawałki, zanim ta zdąży się dogadać i w pełni zjednoczyć. Innym obieca co innego, albo po prostu niczego nie obieca. Gdyby z dokładnie takimi samymi projektami jak te lewicy wystąpiła cała opozycja bez wyjątków, to mogę się założyć, że pisiate na ani jeden by się nie zgodzili – bo w przeciwnym wypadku umocniłoby to jedność opozycji.

daroo
daroo
27 kwietnia 2021 15:24

Buahahahahahaha „rząd zgodził się na wszystko” serio ? jeszcze ktoś ma jakieś wątpliwości po 6 latach (nie)rządów tej ekipy ?

pis off
pis off
27 kwietnia 2021 17:10

Trudno uwierzyć, że to się dzieje na prawdę i że Lewica jest tak bezgranicznie naiwna…..
Przecież każdy kto żyje w tym kraju doskonale widzi na ile wiarygodne są deklaracje i obietnice pisuaru z jego „wodzem” TW”Balbiną”!
Oni są skłonni obiecać wszystko, a i tak zrobią co zechcą. A teraz mają jeszcze jeden aspekt na celowniku: podzielić opozycję jaknajmocniej i toniezależnie od „barw” i przekonań politycznych!
To co robi na własną rękę Lewica, w lderwaniui bez porozumienia z pozostałą opozycją jest brakiem wyobraźni wołającym o pomstę do nieba, a właściwie ich działania to czysty sabotaż rozwalający opozycję, idealnie wpisujący się w oczekiwania pisuaru!
Cokolwiek by nie podpisali i nienaobiecywali, to lewica jest ograna!

Marek
Marek
27 kwietnia 2021 17:33

Faktycznie wielkie zwycięstwo. Kolaborowanie z przestępcami i kanaliami. Ofiarowanie koła ratunkowego tonącym łotrom w zamian za obietnice kłamcy, których wyegzekwować i tak nie będą w stanie gdy wszystkie instytucje będą kontrolowane przez zaborcę Brzmi to jak naplucie w twarz wszystkim marzącym o demokracji, praworządności i wolności. Ale cudu nikt chyba nie oczekiwał, choć wielu o nim marzy. Lewica zachowała sięjpo prostu jak reszta opozycyjnych partii i ruchów. W imię komfortu poświęcono ideały i zasady, o które z poświęceniem i krwią na ulicy walczą tytani jak babcia Kasia.

Stanisław
Stanisław
28 kwietnia 2021 20:50
Reply to  Marek

„Ale cudu nikt chyba nie oczekiwał”, no jeden cud już się wydarzył- sławne zmartwychwstanie Diduszki w czasie ciamajdanu w 2016r.
„walczą tytani jak babcia Kasia”- nic nie napiszę- klawiatura mi padła. Ze śmiechu.

Marek
Marek
29 kwietnia 2021 12:18
Reply to  Stanisław

„„walczą tytani jak babcia Kasia”- nic nie napiszę- klawiatura mi padła. Ze śmiechu”
Ja też padłem ze śmiechu jak słyszałem milicjantów mówiących, że babcia Kasia ich pobiła, boleśnie atakowała i w ogóle niemal pokonała gdy we czterech wlekli ją po ziemi. Określenie tytan pasuje więc jak ulał.

Stanisław
Stanisław
29 kwietnia 2021 15:46
Reply to  Marek

No tak, był precedens: parę lat temu, we Wrocławiu Grzegorz Braun (dzisiejszy poseł) pobił pięciu policjantów. Tak orzekł „niezawisły” sąd.

Marek
Marek
29 kwietnia 2021 19:41
Reply to  Stanisław

Czy braun jest starszą panią, niskiej postury? Czy facetem, nacjonalistą sympatyzującym z kibolami i faszystami dla których przemoc i szkolenia w walkach ulicznych są sensem życia?

Idiotyczne porównanie.

Dzięki pisowi niewielu już pozostało niezawisłych sędziów, więc i ten argument masz z dudy.

Stanisław
Stanisław
30 kwietnia 2021 08:52
Reply to  Marek

Jeżeli Braun jest faszystą to w takim razie faszyzm nie jest taki zły. Oprócz tego mógłbyś wyrazić mu uznanie: sam pobił pięciu policyjnych zbirów- a wy ilu leszcze?

Marek
Marek
30 kwietnia 2021 12:19
Reply to  Stanisław

Oczywiście, faszyzm wspaniała idea dla kogoś kto jest być mentalnym niewolnikiem.
Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, bo nie napisałem, że braun jest faszystą, więc swoje jeżeli opierasz chyba na własnych obawach.
Wspaniałe porównanie. Braun bijący milicjantów, którzy mu nie odpowiadają bo jest pod ochroną władzy, która sympatyzuje z jego zwolennikami i po radykalne środki nie sięga. W porównaniu do dzielnych opozycjonistów, którzy mogą gazem, pałą dostać i na komisariacie wylądować tylko dlatego, że byli w pobliżu (obcokrajowiec) albo wyszli z kolorową torbą na zakupy w niewłaściwym miejscu i czasie.
Wyrażam wielki podziw dla jego wielkiej odwagi i siły, gdy pobił dziesiątkę dzieci, które bały się oddać i za co nic mu nie grozi. Nie wyłapują go na każdej manifestacji w której uczestniczy, nie ma zakładanych dziesiątek spraw pod fałszywymi zarzutami. W ogóle milicja czy pisokratura wystąpiła o uchylenie mu immunitetu? Kto jest leszczem widać jak na dłoni.

Stanisław
Stanisław
30 kwietnia 2021 21:00
Reply to  Marek

Spróbuj myśleć. To nie boli. Sprawa „pobicia” policjantów miała miejsce kilka lat temu (w 2008r), za rządów miłośników demokracji. We Wrocławiu po interwencji policjanci złożyli zeznania, że Braun ich pobił. „Niezawisły” sąd oczywiście w to uwierzył i grzywnę dosolił. I tak był łaskawy: mógł kazać go powiesić.

Marek
Marek
1 maja 2021 17:03
Reply to  Stanisław

Sam spróbuj pomyśleć. Mam uwierzyć w twoją ocenę rzetelności sądu i w twój opis sprawy z 2008? Kpisz? Może w tym wypadku masz odrobinę racji i mówisz całą prawdę. W co jednak zważywszy kim jesteś wątpię. Nie jest to też warte zagłębiania się w sprawę sprzed KILKUNASTU lat i sprawdzania jak było. A odnosiłem się do „zatrzymań” owego brauna z czasów obecnych, więc najlepiej skorzystaj z własnej rady i sam spróbuj myśleć, bo na razie masz w tym małą skuteczność. I nadal jesteś dobrze wytresowanym prawicowym trollem, odpowiadającym tylko tam gdzie chce i omijającym to co mu nie pasuje. Szczekaj wiec dalej.

Stanisław
Stanisław
2 maja 2021 16:43
Reply to  Marek

„Szczekaj wiec dalej”- hau,hau.

Janina
Janina
27 kwietnia 2021 17:43

Panie Biedroń, a macie jakiś papier, kwit, gdzie spisaliście to niby-porozumienie ? Zresztą on i tak nic by nie znaczył, bo pisiory mają na sumieniu połamaną wielokrotnie Konstytucję, to jakiś papierek, to bzdura. Ludziom bez honoru nie podaje się ręki, a cóż dopiero mówić o siadaniu z nimi do stołu dla negocjacji. Nie wstyd wam ?!

Iwona
Iwona
27 kwietnia 2021 18:30

Rząd wszystko obiecał, bo niczego nie zamierza dotrzymać. I obiecałby duuuużo więcej w strachu przed utratą władzy i rozliczeniem z wszystkich przestępstw. Niestety Lewica nie po raz pierwszy traci instynkt samozachowawczy. W 2015 PiS też dzięki głupocie Lewicy PiS doszedł do władzy.

Zwinka
Zwinka
27 kwietnia 2021 18:59

Biedroń pijany zwycięstwem jak Chamberlain powracający z pogawędki z Hitlerem…

Bart
Bart
27 kwietnia 2021 19:21

Sądzę, że to jest koniec Lewicy. Wyborcy tej zdrady nie wybaczą. Przyzwoity człowiek nawet by nie usiadł na tym samym krześle, an którym siedział Morawiecki, a co dopiero rozmawiać z nim. Pytanie do kogo przepłynie poparcie.
Tak szczerze to mi żal, miałem sporo sympatii dla Biedronia, Czarzastego też miałem za mądrzejszego. Bo to, że PiS ich chamsko wyroluje to chyba nie budzi żadnych wątpliwości.

Ryszard
Ryszard
27 kwietnia 2021 19:31

„Rząd zgodził się na wszystko”. A już teraz, drogi Biedroń i przyjaciele, zacznij gmerać ręką w nocniku.

Andrzej
Andrzej
27 kwietnia 2021 20:05

Nigdy nie miałem zaufania do tego pajaca ale ,że Czarzasty poszedł na takie gierki?Psie syna Konstytucji nie przestrzegają a co dopiero takiej umow.Lewica już wygrała dla ***** ***przyszłe wybory,również prezydenckie.Brocha prezydentem -jak jestem niewierzący to pozwolę sobie krzyknąć”Jezus Maria”,

Jacek Doliński
Jacek Doliński
27 kwietnia 2021 21:18

„Rząd przystał na warunki opozycyjnego klubu w tempie ekspresowym. Przesunięcia unijnych milionów w Krajowym Planie Odbudowy zgodnie z życzeniami Lewicy zajęły niecałe dwie godziny.”
To wskazuje każdemu myślącemu, że PiS nie ma zamiaru obietnic danych Czarzastemu zrealizować. Głosowanie nad ratyfikacją będzie pierwsze, a jak już ratyfikacja przejdzie, to wszystkimi PiSimi obietnicami Czarzasty będzie sobie mógł wytapetować swój gabinet w Sejmie, o ile ma je na piśmie. A jak były tylko ustalenia na gębę, to PiSi powiedzą, że najwidoczniej źle zrozumiał wnioski z dzisiejszej dyskusji.
Leninowskie określenie „полезные дураки” (pożyteczni durnie) pasuje do polskiej Lewicy jak ulał. Pozostaje mi tylko nadzieja, że po następnych wyborach znajdzie się ona znów poza Sejmem.

salsolo
salsolo
28 kwietnia 2021 00:06

Prostytutki biorą kasę przed, a lewica dała d… za bezdurno. Zobaczą realizację tego co im pis obiecał jak świnia niebo.

Stanisław
Stanisław
28 kwietnia 2021 20:45
Reply to  salsolo

Więcej jadu i nienawiści w komentarzach, a PiS będzie rządziło dalej.

Marek
Marek
29 kwietnia 2021 12:26
Reply to  Stanisław

Pisowska logika. Więcej nieprzychylnych ludzi, więcej wrogów, więcej nienawiści i zaostrzająca się radykalizacja przeciwników pisu. Zwiększające sie z każdym dniem prawdopodobieństwo rozpadu Polski, wybuchu wojny domowej czy terroryzmu, a prawicowiec uważa, że dzięki temu „pis będzie rządziło dalej”. Chyba gruzami, to sobie możecie rządzić i decydować o kolejności jedzenia odpadków.

Marek
Marek
28 kwietnia 2021 08:48

Dziwni są posłowie lewicy. Niby nowocześni pro zachodni europejczycy, dużo mówiący o europejskich wartościach, niezależnym sądownictwie, prawach człowieka……. Ale wcale im nie przeszkadza to układać im się z najbardziej autorytarno-zamordystyczną partią w Europie, co w „głębokim poważaniu ” ma prawa człowieka a szczególnie prawa kobiet, chce ręcznie sterować sądownictwem…..Lewica układa się z partią która za chwilę rękami sędziów TK rozpocznie polexit.
Może Czarzasty z Biedroniem wyjaśnia o co im tak naprawdę chodzi, o członkostwo Polski w UE czy jednak razem z PiS będą przeprowadzać polexit? Czy ważna jest dla nich demokracja, świeckie państwo czy może jednak są zwolennikami zamordyzmu? W końcu niech określa jak ważne są dla nich prawa człowieka a szczególnie prawa kobiet. Nie można być europejczykiem i układać się z PiS który jest antyeuropejski,!!!! W normalnej demokracji taki mariaż był by mało realny ale to Polska i jej specyficzna scena polityczna. Jedynym pocieszeniem jest to że są wśród parlamentarzystów lewicy rozsądni co już zapowiedzieli swój sprzeciw.

Darka
Darka
28 kwietnia 2021 10:00

Ależ PiS dotrzyma wszystkich zobowiązań daanych Lewicy. Kasę będą dzielić samorządowi wojewodowie (z PiS), decydować będą organizacje pozarządowe (kościelne), udział w decyzjach będą miały związki zawodowe (pisowska „Solidarność”). Da się dotrzymać podjętych zobowiazań??? Da się. Tylko elektoratu lewicy po tym idiotycznym zagraniu – rozbicia opozycji – nie da już się utrzymać panowie Zandberg, Biedroń i Czarzasty. Powinniście być z siebie dumni. Spełniliście sen Kaczyńskiego. Brawo

Dron
Dron
28 kwietnia 2021 12:26

A od kiedy to pan Biedroń wierzy choćby w jedno słowo pmm? Ten człowiek kłamstwo wyssał z mlekiem matki. Jest nim przesiąknięty na wskroś, a poza tym, co niby on ma do powiedzenia? Kaczorek-dyktatorek powie tak i tak ma być.

Dron
Dron
28 kwietnia 2021 13:30

Za miesiąc, dwa panowie powiedzą, że właściwie to oni nie widzą czy kaczyński wystrychnął ich na dudka, czy wydudkał na strychu.

Ewa
Ewa
28 kwietnia 2021 17:54

Lubię Biedronia, ale co jego politycznych zdolności negocjacyjnych, mam duże wątpliwości. Młokos niedoświadczony w tym naszym bagnie; nie da sobie rady z Kaczyńskim.
Szkoda.
Ten facet jest na czasy uczciwej polityki – powrotu zasad etyki do tej działki życia publicznego.

Inna
Inna
29 kwietnia 2021 05:15

Mimo wszystko, czyli mimo tak lichego partnera, jakim jest PiS, próbować trzeba, W tym przypadku popieram krok Lewicy. Może gdyby autor tekstu uzmysłowił sobie o co toczy
się ta gra, nie byłby tak kąśliwy tym bardziej, że PO, to dumne i butne PO nie ma szans na razie nie rządzi i raczej jest bez szans, być może na zawsze, jeśli chodzi o przejęcie
władzy.