Wielowieyska wyśmiewa „ideologię singli” i proponuje zniesienie celibatu

Wielowieyska wyśmiewa „ideologię singli” i proponuje zniesienie celibatu

Dziennikarka „Gazety Wyborczej” Dominika Wielowieyska zabrała głos ws. ostatniej wypowiedzi abp. Jędraszewskiego dotyczącej „ideologii singli”. Hierarcha twierdzi, że ta lewicowa „ideologia” zagraża prawidłowemu rozwojowi naszego społeczeństwa.

 

Nie żyjemy dla siebie i nie umieramy dla siebie, wbrew lansowanym dzisiaj najprzeróżniejszym ideologiom, począwszy od „ideologii singli”, która każe nam żyć właśnie jako te samotne wyspy. Jeżeli akceptuje się jakieś związki z innymi, to na zasadzie przelotności i nietrwałości, bez jakichkolwiek wzajemnych zobowiązań” – stwierdził Jędraszewski podczas quasi-religijnego wystąpienia.

Wielowieyska do odniesienia się do słów duchownego wykorzystała Twittera:

Zgadzam się z abp. Jędraszewskim, że narzucanie siłą ideologii singli nie jest dobre” – rozpoczęła swój celny wpis pracowniczka „Gazety Wyborczej” i TOK FM. „A ma ono miejsce w Kościele instytucjonalnym. Dlatego od dawna proponuję zniesienie obowiązkowego celibatu oraz na początek związki partnerskie dla osób LGBT. Każdy ma prawo do założenia rodziny” – dodała.

 

Wpis zdobył popularność u użytkowników internetu – blisko 2 tys. z nich go „poserduszkowało”, ponad 200 „podało dalej”, a 200 skomentowało.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Czy popieracie zniesienie celibatu w Kościele kat.? Zapraszamy do wypowiedzi.

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o