Wieszał portrety europosłów PO na szubienicach – wciąż pracuje w sądzie

Jest skarga na przewlekłość postępowania w sprawie zdjęć europosłów PO na szubienicach

„Jeden ze sprawców symbolicznej egzekucji na europosłach PO wciąż pracuje w jednym z sądów. Ponawiamy apel do Zbigniewa Ziobry o podjęcie działań, aby osoba ta stanęła przed wymiarem sprawiedliwości, a nie była jego pracownikiem” – powiedział rzecznik PO Jan Grabiec. Chodzi o Jakuba Kalusa, który w listopadzie 2017 r. w Katowicach, razem z innymi narodowcami powiesił na szubienicach zdjęcia europosłów PO, którzy zagłosowali za rezolucją Parlamentu Europejskiego w sprawie praworządności w Polsce.

Już na początku marca politycy PO poinformowali, że Kalus pracował w ministerstwie sprawiedliwości w obsłudze komisji weryfikacyjnej, której przewodniczy Patryk Jaki. Apelowali wtedy do Ziobry, aby oczyścił resort z narodowców. Teraz Kalus jest zatrudniony w Sądzie Apelacyjnym w Katowicach, którego prezesem jest Witold Mazur. Powołał go w listopadzie 2017 r. Zbigniew Ziobro. W tym samym czasie odwołał szefów aż 11 sądów na Śląsku, a dymisjonowani prezesi dowiadywali się o tym z faksów.

– „Mam wrażenie, że osoby, które dokonały tej symbolicznej egzekucji, które sieją mowę nienawiści, namawiają do zła, że są chronione. Złożyliśmy skargę do prokuratury ponad rok temu. Na liście Zjednoczonej Prawicy znajduje się nazwisko Patryka Jakiego. Zastanawiam się, jak będzie ta dyskusja polityczna wyglądać, jeżeli dotychczas ona symbolizuje przemoc, mowę nienawiści, jeżeli pracownik wiceministra Jakiego dokonuje symbolicznej egzekucji polityków, z którymi nie zgadza się politycznie– powiedziała europosłanka Róża Thun. A prokuratura w Katowicach znowu przedłużyła śledztwo – tym razem do maja.

bt

Źródło: polsatnews.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
antyuzurpatorandrzejJabisgapcio Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
gapcio
gapcio

Był nawet kandydatem na prezydenta Katowic

Jabis
Jabis

A w czym problem skierowania do sądu sprawy bezpodstawnego nieróbstwa prokuratury? Przecież można to nieróbstwo zaskarżyć. Powinien już dawno powstać jakiś społeczny ośrodek monitorowania i zaskarżania takiej ziobryzacji. A ponadto nagłaśniać … nagłaśniać nie tylko w kraju.

andrzej
andrzej

Nosił wilk razy kilka poniosą i wilka.

antyuzurpator
antyuzurpator

Pisiate odwlekają do maja, pewnie żeby tuż przed wyborami zrobić pokazówkę „jacy jesteśmy proeuropejscy”.
Sądowy sprawca jako karę dostanie pogrożenie paluszkiem przez zero, który przy okazji znowu będzie się promował, jaki to on „prawy i sprawiedliwy”.