Wieża ze szkła Kaczyńskiego

Kaczyński nie lubi płacić. Żeby dostać pieniądze trzeba mieć właściwe nazwisko

Prezes PiS jest – jak wiadomo – człowiekiem wielu talentów. Odkrywamy właśnie kolejny – kontrolowana przez jego partię spółka chce inwestować w nieruchomości. W centrum Warszawy ma powstać 140-metrowy biurowiec.

Możemy być jednak spokojni o los przedsięwzięcia, bo zajmują się nim „fachowe” kadry. Jak pisze „Newsweek”, inwestycję wartą miliony złotych pilotuje sekretarka prezesa, Barbara Skrzypek, jego kierowca oraz Janina Goss – przyjaciółka domu Kaczyńskich, nazywana „specjalistką od weków”. Nie będzie miała dla nich znaczenia drobnostka – o działkę, na której miałby stanąć biurowiec upomina się rodzina dawnego właściciela.

140-metrowa wieża ze szkła ma zostać zbudowana w Warszawie przy zbiegu ulic Towarowej i Srebrnej. To ścisłe centrum stolicy, ze stacją metra, torami tramwajowymi i szybką koleją na lotnisko. Zakładana inwestycja to ogromny biurowiec, z częścią usługowo-handlową i czterokondygnacyjnym garażem podziemnym. Na dole znaleźć się mają lokale usługowe i handlowe. Sama działka jest warta 120-130 mln zł.

Wybudowanie takiego kolosa nie jest łatwe. Kontrolowana przez PiS spółka Srebrna stara się o to od trzech lat, a na działce stoi budynek. Najpierw więc wystąpiła do miasta o wykreślenie go z gminnej ewidencji zabytków. Udało się to latem 2015 r., kiedy działka została wykreślona z ewidencji za pośrednictwem Piotra Brabandera, ówczesnego stołecznego konserwatora zabytków. Do tego trzeba dodać ekspertyzę zamówioną przez spółkę. Chociaż obiekt pochodzi z przełomu XIX i XX w. jego wartość historyczna ma być „zerowa”. Kto napisał opracowanie? Według „Newsweka” zrobił to prof. Jakub Lewicki, który po przejęciu władzy przez PiS zyskał posadę mazowieckiego konserwatora zabytków.

Teraz pozostaje oddalić roszczenia byłych właścicieli, na co pewnie też PiS znajdzie sposób. Droga do zbudowania „Kaczyński Tower” stanie otworem, a rzeka pieniędzy spłynie do fundacji imienia Lecha Kaczyńskiego, która patronuje przedsięwzięciu.
(Źródło: newsweek.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
0 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
inz.mamonRebeliancikbartdamianWiśnia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Puk., puk, jest tam kto, panie Jaki ?

Sławomir
Sławomir

Bolszewia pisowska postawi pałac kultury w Warszawie, a w każdym miasteczu pomnik Lenina pisowskiego.

Wiśnia
Wiśnia

Naprawdę dobra zmiana.

damian
damian

super ekstra. zapraszam korporacje do wynajmowania powierzchni. obiecuję, że żadnego z produktów tych korporacji nie nabędę…

bart
bart

A na szczcie budynku stanie 100-metrowy pomnik Lecha Kaczyńskiego (choć z dużej odległości trudno będzie orzec, czy to przypadkiem nie Jarosław). Wkrótce Polska, wzorem Korei Północnej, wyśle w kosmos satelitę, który z orbity 24/7 będzie nadawał pieśni na cześć Polskęzbawa w 150 językach. Z na platformie satelitarnej będzie wkrótce kanał pistv, nadający non stop na zmianę wiadomości tvp, rozmowy niedokończone z radia maryja, przemówienia krstyny pawłowicz i smoleńsk,

Rebeliancik
Rebeliancik

Koniec II Komuny i żoliborskiego genseka już blisko.
Nie ma ani jednej części narodu, z którą nie jest na pieńku gensek dyktator kaczor.
Politycznie dyktator ma ręce zbrukane krwią wrocławianina. Cała odpowiedzialność za wizje dyktatora oraz związane z tym nieszczęścia to odpowiedzialność dyktatora.

inz.mamon
inz.mamon

…a każdy wolak powie… ojtamojtamzarazprzekręt…