Więzienia za edukację seksualną młodzieży do 18 roku życia?

Więzienia za edukację seksualną młodzieży do 18 roku życia?

Sejm nowej kadencji zacznie swoją działalność z ostrym przytupem. Będzie musiał wziąć na tapet obywatelski projekt zmian w Kodeksie Karnym, dotyczący karania więzieniem za edukację seksualną. Jego autorami są działacze organizacji „Stop pedofilii”, znanej ze swojej homofobii i obsesyjnego wręcz podejścia do seksualności.

 

Projekt organizacji zakłada karę do 2 lat więzienia za „publiczne „propagowanie” i „pochwalanie” podejmowania przez małoletniego obcowania płciowego (…), to samo „za pomocą środków masowego komunikowania” miałoby spotkać się z wyrokiem do 3 lat więzienia”. Oznacza to, że również osoby prowadzące edukację seksualną powinny takiej karze podlegać.

Warto zwrócić uwagę, że projekt zakłada ochronę przed seksualnością młodzieży do 18 roku życia, co całkowicie kłóci się z przyjętą zasadą „wieku zgody” czyli minimalnego wieku, w którym można zgodzić się na seks z drugą osobą w Polsce wynosi 15 lat.

 

Pomysłodawcy tych zmian uważają, że w ten sposób zapewnią „prawną ochronę dzieci i młodzieży przed deprawacją seksualną i demoralizacją, która rozwija się w niebezpiecznym tempie i dotyka tysięcy najmłodszych Polaków za pośrednictwem tzw. edukacji” seksualnej”.  W tekście odnoszą się do standardów edukacji seksualnej opublikowanych przez Światową Organizację Zdrowia, widząc w nich nakłanianie do seksualizacji dzieci i dają upust swojej homofobicznej postawie.

Prawniczka Kamila Ferenc z Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny i Kancelarii Zaangażowanej Społecznie Prawo do Prawa, współpracująca z Fundacją Przeciwko Kulturze Gwałtu nie ukrywa, że „Projekt zmian wpisuje się w trend, za którym podąża także konserwatywna organizacja Ordo Iuris, a który wynika z programu nazywanego Agenda Europe, według którego należy prawnie zakazać aborcji, rozwodów, edukacji seksualnej, a także nie dopuścić do praw społeczności LGBT+. Moim zdaniem celem takich regulacji jest zdobycie kontroli nad społeczeństwem i uczynienie wiedzy o ludzkiej seksualności wiedzą tajemną. Pokusiłabym się nawet o stwierdzenie, że ten projekt jest nie do końca zgodny z polskim prawem. W ustawie z 1993 o planowaniu rodziny jest przepis, żeby do szkół wprowadzić nauczanie o seksualności człowieka. Obecnie nie jest on należycie realizowany, a ten projekt ma to jeszcze utrudnić”.

Pierwsze czytanie projektu ma się odbyć 15 października. Wydaje się, że jego los będzie zależał od tego, która partia te wybory wygra. Oby zwyciężył zdrowy rozsądek, bo inaczej zrobimy kolejny krok ku wstecznictwu i ciemnocie.

Tamara Olszewska

Źródło: noizz.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
IrenaJanuszGrzegorzJantarMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Dla Ordo Iuris to prawdziwe szczęście, że istnieje zaściankowa, kołtuńska Polska. Sekta, którą pogonili zewsząd, gdzie tylko próbowała „działać” znalazła tu miłe przytulisko i chętnych do budowania zaklętego (przeklętego) kręgu w środku Europy.

Maciek123454321
Maciek123454321

Lubię od czasu do czasu czytać Jacka Piekarę, chociaż wydźwięk jego opowiadań znakomicie współgra z faktem, że jest on gorącym zwolennikiem PiS-u. Otóż głównym bohaterem jego opowieści jest inkwizytor Mordimer Madderdin, W wyobraźni widzę tych Madderdinów ogniem i żelazem wypalających LGBT, samotne matki, Madderdinów wsadzających do lochów dziewczyny które usunęły niechcianą ciążę i całe stada żebraczek z maluchami, dla których nie ma miejsca wśród owieczek biskupa krakowskiego, którego Madderdin jest uniżonym sługą. Wszystko w imię Jezusa Chrystusa, który według Piekary wcale nie jest Jezusem Miłosiernym, ale Jezusem krwawo mszczącym się za swoją śmierć na krzyżu na wszystkich, którzy nie słuchają… Czytaj więcej »

Jantar
Jantar

Skoro ustawą ma jeszcze zająć się stary Sejm to przegłosują w ekspresowym tempie, Senat zatwierdzi, a Duda natychmiast podpisze. Wprowadzanie państwa wyznaniowego dostanie gigantycznego kopa. W pakiecie zresztą zapewne są także ustawy decydujące o zmianie konstytucji i nie oddaniu władzy w przypadku przegranych wyborów.

Grzegorz
Grzegorz

to o czym będą księża przed pierwszą komunią mówić????

Zwinka
Zwinka

O nieczystych uczynkach, o których marzą.

Janusz
Janusz

Jednak Pis i ePiskopatologia to geniusze wynaleźli wehikuł czasu i udowodnili jego działanie w 4 lata cofając Polskę do średniowiecza

Irena
Irena

Krotko mowiac …dom wariatow !!!