Więzienie za powieszenie tęczowej flagi na pomniku Jezusa? Chce tego wiceminister

Marcin Ociepa - pociski "made in Poland" znalezione na Białorusi można kupić w sklepach myśliwskich

Skrajność naszego obozu narodowo-katolickiego narasta niemal z dnia na dzień. Teraz kolejna granica przesunięta została przez wiceministra MON z Porozumienia Marcina Ociepę, który w rozmowie z RMF FM stwierdził, że za powieszenie flagi LGBT na warszawskich pomnikach sprawczyniom powinna grozić nie grzywna, ale „przynajmniej jeden dzień więzienia”.

 

Wiceszef MON odwołał się tym samym do happeningu aktywistek LGBT – rozwiesiły one na kilku warszawskich pomnikach tęczowe flagi, co miało być ich protestem przeciw wspieranej przez państwo, prawicę i część Kościoła katolickiego homofobii. Ociepa uważa, że akcja feministek była przejawem tzw. obrazy uczuć religijnych.

Na figurze Chrystusa na Krakowskim Przedmieściu, w przeddzień rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, dokonano profanacji” – ocenił członek rządu prawicy. „To zakrycie twarzy Chrystusa chustą, powieszenie flagi. To jest symbol religijny, dla wielu osób było to bolesne doświadczenie”.

 

Dziennikarz, słysząc tak radykalną opinię, zapytał go więc o to, co uważa na temat zawieszenia plakatu Andrzeja Dudy na krzyżu na Giewoncie podczas kampanii. Ociepa, co akurat nie powinno dziwić, uznał, że ten czyn nie był „profanacją”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Ci, którzy powiesili ten banner na krzyżu na Giewoncie, moim zdaniem popełnili głupstwo, ale nie chcieli sprofanować symbolu religijnego, nie chcieli mu okazać braku szacunku – zupełnie w przeciwieństwie do tych działaczy LGBT w Warszawie” – powiedział w rozmowie z RMF FM przedstawiciel Porozumienia.

Aktywistki odpowiedzialne za  happening na ulicach stolicy zostały już zatrzymane. Część komentatorów uznało to za przejaw politycznych represji.

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
babcia TeklaAntyKaczorPredatorKundziaZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Ohoho, jak to się różne ociepy radykalizują. No cóż, skoro nie można ( jeszcze, ale Ordo Iuris pewnie nad tym pracuje ) spalić tych czarownic na stosie, to chociaż do pierdla wsadzić. I to na długie lata.

Kundzia
Kundzia

Profanacją są średniowieczne poglądy ociepy.Niech się lepiej nie wypowiada bo nie rozumie wlasnych słów.Niech na stosy zacznie wysyłać i palić proponuję aby zaczął od siebie.Kto takich durni wybiera.

Predator
Predator

Tego debila mózg jest jeszcze bardziej pusty niż próżnia. To tak zwana nowa elyta, ciekawe co jeszcze ta nowa pseudo elyta wymyśli, znając ich możliwości intelektualne jeszcze nie raz nas zaskoczą.

AntyKaczor
AntyKaczor

No zaistniał. Bo w ,,innych tematach,, ma guzik do gadania. A pewnie kwalifikacje na szefa MONu ma nieliche. Grał w gry. Wojenne

babcia Tekla
babcia Tekla

Skąd się biora takie zacofane typy?