Winnicki do Kaczyńskiego: traktujecie państwo jako prywatny folwark. Etyka nie gra roli. Nie wolno tylko dać się przyłapać!

Winnicki o Śmiszku: "dostał się do Sejmu poprzez łóżko lidera swojej partii"

Gdzie etyka, gdzie standardy, gdzie troska o grosz publiczny, gdzie skromność, gdzie pokora” – grzmiał z mównicy sejmowej jeden z liderów Konfederacji Robert Winnicki, podczas piątkowej dyskusji towarzyszącej wyborowi nowego marszałka Sejmu.

 

Nawiązując do afery Kuchcińskiego i jego rezygnacji ze stanowiska drugiej osoby w państwie, poseł zwrócił się bezpośrednio do lidera partii rządzącej. Przypomniał Kaczyńskiemu pokrętne objaśnienia trybu odwołania marszałka.

„Mówił pan, że marszałek Kuchciński jest odwoływany, ponieważ opinia publiczna tego chce, ale nie złamał prawa” – zacytował prezesa, pytając jednocześnie o standardy, które miały odróżnić obecnie rządzących od poprzedników.

 

Weszliście (…) w buty tych wszystkich pozostałych formacji: państwo jako prywatny folwark partii rządzącej. Dymisja kiedy? Wtedy, kiedy jest nacisk opinii publicznej” – wołał, co duża część zgromadzonych powitała gromkimi oklaskami.

Winnicki dowodził, że taka interpretacja faktów to po prostu „sygnał do struktur, nie tylko do wyborców:” (…) „etyka nie gra roli, tylko nie dajcie się przyłapać” – grzmiał Winnicki.

I coś w tym jest. W szeregach PiS najwyższą wartością okazuje się dziś spryt i przebiegłość w dążeniu do nie zawsze szlachetnych celów. Dowiodła tego w swoim wystąpieniu nowo wybrana marszałkini Elżbieta Witek, która w „jedwabiście” brzmiących zapewnieniach przemyciła prawdziwe swoje przesłanie. Zachęcając do otwartej dyskusji, zapewniając o równym traktowaniu wszystkich posłów powiedziała m. in. szczerze: „Nie można mnie (…) obrazić, bo obrazić mnie może ktoś, na kim mi zależy, komu ufam, z kim się liczę”… Czyli…? Chyba dla wszystkich słowa te zabrzmiały podobnie.

/j/

Źródło: naTemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
HerodAntypis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Choć gardzę typem, za bezpośrednią krytykę krótkiego ma u mnie plus.