Winnicki dziękował w Sejmie za zakaz aborcji. Opozycja go zagłuszała

Winnicki grozi klerowi i zapowiada oczyszczenie Kościoła. „Won gorszycielom”

Robert Winnicki (Konfederacja) z mównicy sejmowej dziękował za werdykt sędziów Trybunału Konstytucyjnego ws. tzw. aborcji eugenicznej.

 

Artykuł 38. Konstytucji mówi, że RP zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia. Dzisiaj orzeczenie TK przybliżyło nas do tego, by Polska po kilkunastu latach, wypełniła wreszcie to, co jest wpisane do treści Konstytucji. Warto w tym momencie podziękować sędziom TK, że takie orzeczenie wydali” – grzmiał.

Wypowiedź Winnickiego nie spodobała się posłom Lewicy, którzy zaczęli uderzać w pulpity przy swoich miejscach w parlamentarnych ławach. Zareagował na to wicemarszałek Ryszard Terlecki, stwierdzając, że Lewica zachowuje się chamsko: „Lewica pokazuje swoje chamstwo. Panie przewodniczący Czarzasty – jak panu nie wstyd, coś takiego robić w Sejmie… Nie wstyd Panu?”.

 

Wywołany Czarzasty odrzekł, że wstyd powinno być Terleckiemu za to, że dopuszcza takie „haniebne głosy” (jak Winnicki) do wypowiedzi w Sejmie. Nacjonalistyczny poseł po chwili powrócił do wygłaszania swojej tyrady:

Zostań patronem KODUJ24.PL

Najwyższy czas, żeby parlament RP, zarówno Sejm jak i Senat, wybrał takiego RPO, który będzie gwarantował poszanowanie wszystkich praw obywatelskich, a zwłaszcza tego fundamentalnego, tego najważniejszego, czyli prawa do życia”.

/nt/

Źródło: wprost.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
23 października 2020 08:01

Dzieci,które urodzą się z patologicznej ciąży,kalekie,nieuleczalnie chore i z wszelkiego rodzaju wadami rozwojowymi należy po urodzeniu,prosto ze szpitala dostarczyć do pseudo prezydanta ,prezesa kraju mgr Przyłębskiej..,Kai Godek,Winnickiemu i wszystkim tym posłom ,którzy podpisali wniosek do niby trybunału.To pseudo orzeczenie jest czystym terroryzmem w wykonaniu faszystów,którzy chcą nazywać się prawicą.Polska już tym się różni od Iranu,że w nim rządzą duchowni a u nas(?-czy to jeszcze mój kraj ?)niby cywile,których mentalność pozostająca pod dyktandem czarnych sk…..ynów stała się fanatyczna i pozbawiona najmniejszego odruchu empatii.Niech ich wszystkich piekło pochłonie,czego im życzę z całego serca.

Spoljar
Spoljar
23 października 2020 22:22

do piekła, za żywota