Winnicki grozi klerowi i zapowiada oczyszczenie Kościoła. „Won gorszycielom”

Winnicki grozi klerowi i zapowiada oczyszczenie Kościoła. „Won gorszycielom”

Robert Winnicki i jego hurranacjonalistyczne środowisko znane jest z proklerykalnej polityki. Tym razem jednak lider Ruchu Narodowego nawet nas zaskoczył…

 

Przywódca prawaków podczas wczorajszej przemowy na Marszu Niepodległości ostro skrytykował część kleru skażoną skandalami o pedofilskim podłożu:

Wielu z nas w ostatnich tygodniach stanęło pod kościołami, by bronić przed profanacją. Stali tam wierzący, stali niewierzący, bo bronili symboli tradycji i tożsamości. Ja chciałem jasno powiedzieć, że nie będziemy bronić pałaców i plebanii tych, którzy bronią pedofilów, nie będziemy bronić gorszycieli” – powiedział radykał.

Dodał też, że Kościół rzymskokatolicki w naszym kraju musi się „oczyścić”.

Dalej grzmiał: „Jeśli Kościół sam tego nie zrobi, jeśli wy – księża, duchowni, biskupi nie zrobicie tego sami (…) to nie lewica będzie was usuwać, to my was będziemy usuwać. Won gorszycielom, won lawendowej mafii z kościoła”.

 

W ostatnim czasie głośno jest o zaangażowaniu w krycie pedofilów kardynałów – Stanisława Dziwisza oraz przebywającego teraz w szpitalu Henryka Gulbinowicza.

Zostań patronem KODUJ24.PL

/nt/

Źródło: gazeta.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
12 listopada 2020 21:04

Winnicki, won. Faszystowski wymoczek wykombinował, że taką mową jego banda zdobędzie w społeczeństwie poklask. Nie zdobędzie. Potarzam, Winnicki, won. A i jeszcze dawać tu Kukiza, który tę bandę wprowadził do sejmu. Też won.

Waldemar
Waldemar
12 listopada 2020 22:43

Jesli już mowa o czystkach i gorszycielach, to doradzałbym Winnickiemu wyjęcie owej belki z własnego oka, jako rzecze Pismo i oczyszczenie własnych szeregów z dziczy, która co roku przewala się przez moje miasto. Dziękuję za takich moralistów z ONR, wystarczy mi kler z jego problemami!

Stary Wuj
Stary Wuj
13 listopada 2020 00:15

Drużyna Czarni Watykan wzięta w kleszcze z prawa i zlewa a na dodatek – zablokowana w centrum. Ale będą ostro kombinować jak się z tego wyrwać.

Maciek123454321
Maciek123454321
13 listopada 2020 07:56

No proszę, proszę, Nawet polscy hitlerowcy – jak widać – mają dość pedofilskiego kościoła i jego – nomen omen – członków.

Zwinka
Zwinka
13 listopada 2020 12:08

Nie sądzę. Wiedzą, czym społeczeństwo jest wqrwione i chcą to wykorzystać dla własnych celów.

Maciek123454321
Maciek123454321
13 listopada 2020 18:59
Reply to  Zwinka

Ja to napisałem ironicznie.

Rafapon
Rafapon
13 listopada 2020 10:49

Oj Winnicki, Winnicki. Twoje bajdurzenie przypomina narzekania na komunizm. Wtedy też złe były tylko WYPACZENIA.
Przypomnij sobie hasło: Socjalizm – tak, wypaczenia – nie.
A jak jest z krk? Oto wielka tajemnica wiary: złoto i dolary. Jeśli te płyną, to resztę można, i trzeba zamiatać pod dywan. Jakieś zboczenia seksualne? To tylko mały margines, który dziwnie obejmuje 80% watykańskiej wierchuszki. Ocknij się człowieku.