Winnicki odwraca kota ogonem.

Partia Rydzyka układa się z narodowcami

Szef Ruchu Narodowego odciął się od neonazistów, pokazanych w sobotnim reportażu „Superwizjera”, krytykując działalność członków stowarzyszenia „Duma i Nowoczesność”. Zapewnił, że Ruch Narodowy nie pochwala takich zachowań. Wyrażając święte oburzenie, odwracał jednak kota ogonem, starając się odwrócić uwagę od sedna sprawy:

„Jestem zaskoczony, że tacy ludzie w ogóle w Polsce funkcjonują. Jestem też zbulwersowany tym, że TVN24 wykorzystał ten materiał, by skleić to z Ruchem Narodowym i przypuścić bezpardonowy atak” – powiedział w programie RZECZoPOLITYCE.

Nazwał sytuacje pokazane w materiale TVN24 „psychicznym folklorem”. Powiedział m.in. „Te obrazy są tak zdumiewające, że wręcz wyglądają jakby były reżyserowane”. I dodał, że „jeden z dziennikarzy, który współtworzył ten reportaż, ma dobre kontakty ze służbami specjalnymi i znany jest z tego, że tworzy swoje materiały we współpracy ze służbami”.

„Nawet jeżeli to wygląda na skrzyżowanie Monty Pythona z „Allo Allo”, to powinno być ścigane” – uznał.

https://twitter.com/krzysztofbosak/status/955204501979451393

Wszelkie wyjaśnienia Winnickiego najlepiej skwitował były wicepremier Roman Giertych, pisząc do narodowca krótki list i doradzając mu zrzeknięcie się mandatu posła RP, jako że „swoimi interpelacjami w obronie takich bandytów hańbisz Pan Sejm Rzeczypospolitej”.

„Panie pośle!” – pisał w swoim liście mecenas „Gdyby moja ciocia Janina Giertych – członek Stronnictwa Narodowego, żołnierz AK, ranna w Powstaniu Warszawskim, spotkała w czasie wojny Pana kolegów czczących urodziny Adolfa Hitlera to bez wątpienia przekazałaby swoje świadectwo swoim przełożonym.

Krótki list do posła Winnickiego.Panie pośle!Gdyby moja ciocia Janina Giertych – członek Stronnictwa Narodowego, żoł…

Opublikowany przez Roman Giertych – strona oficjalna na 22 stycznia 2018

Odbyłoby się krótkie posiedzenie sądu, a jej bliscy kuzyni, a moi wujkowie Józef Saski „Katoda” (plutonowy AK, działał w kompanii „Agat”, brał udział w akcji pod Arsenałem i w zespole uderzeniowym w Celestynowie) oraz jego brat Bohdan Saski „Bohun” (zginął w Powstaniu Warszawskim na Placu Krasińskich) bez zmrużenia oka wykonaliby wyroki na zdrajcach i wrogach Polski.” – podsumował w liście do narodowca.

Reporterzy „Superwizjera” wkradli się w łaski członków organizacji, dzięki czemu zostali zaproszeni między innymi na 128. rocznicę narodzin Adolfa Hitlera. Wszystko udokumentowali ukrytą kamerą. Prokurator generalny Zbigniew Ziobro polecił wszczęcie śledztwa w tej sprawie. „Nie ma przyzwolenia na tego typu zachowania i symbole” – odniósł się do sytuacji premier Mateusz Morawiecki.

/j/

Źródło: wp.pl/rp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

11
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
8 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Alicja 2Lubomir Petrów PahutaZgredzinkaMordazdradzieckaMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
invictus
invictus

Tłumaczenia Winnickiego są obłudne i całkowicie rozmijające się z prawdą. A wszystko zaczęło sie od giertychowej Młodzieży Wszechpolskiej (Wtedy podobno hitlerowskie pozdrowienie oznaczało „zamawiam 5 piw” – tak tłumaczył m.in. GIERTYCH) nie wspominając o tych obłąkanych Zawiszach, Bosakach i innych.
A pis z premedytacją popierał neofaszystów (wypowiedź Plaszczaka o 11 listopada: Taka ładna rodzinna manifestacja – mówił o marszu neofaszystów. Pisuary miały nadzieję że okiełznają i podporządkują sobie całą tę bandę, by uczynić z nich swoje bojówki zwalczające opozycję demokratyczną.

Ryszard
Ryszard

„Ruch Narodowy nie pochwala takich zachowań” – rzecze Winnicki. No proszę, a już wszyscy chcieli odsądzać tego miłego człowieka od czci i wiary. A i do Kukizu chcieli stawiać zarzuty, że naziolstwo wprowadził do Sejmu.

Maciek123454321
Maciek123454321

Ryszard, a ty jaki masz stopień w SS?

Ryszard
Ryszard

Oj, móżdżek mały jak orzeszek nie chycił ironii, nie chycił. Ale pociesz się, że nie jesteś z tym sam. „Nie-lubień” sporo złapałem.

Mordazdradziecka
Mordazdradziecka

Idz sobie pohajlowac z kumplami, naziolku.

Zgredzinka
Zgredzinka

No, nie chycili ironii, choć wcale nie była zawoalowana.
Bywa.
Nie przejmuj się, pewnie jutro będzie lepiej.

Ryszard
Ryszard

Niestety, ale myślę, że wątpię. To chyba nie jest tak, że dziś ktoś nie chyta, a jutro niebiosa zsyłają nań dar lotności.

Lubomir Petrów Pahuta
Lubomir Petrów Pahuta

Niestety jest to ryzyko podczas pisania tekstu z rodzaju „kij w mrowisko”. A potem efekt „prosisz to masz” 😉

Maciek123454321
Maciek123454321

Może na przyszłość należałoby ironię mocniej podkreślić, a nie określać wielkości mózgu interlokutora. A głupota Kukiza nie od dziś jest znana. Szukał, szukał, to i znalazł… szumowinę.

Alicja 2
Alicja 2

Brakuje jeszcze sporo cyfr do właściwej edukacji.

Lubomir Petrów Pahuta
Lubomir Petrów Pahuta

Robert Winnicki zarzuca dziennikarzowi powiązania ze służbami specjalnymi. A jakiegoż to kraju służby? Jeśli Polski to powinny już dawno swoim przełożonym złożyć odpowiednie raporty. A może i złożyły tyle że tym przełożonym mili sercu są tacy bojowi patrioci.