Wiosna

Jeden wielki blok nie odsunie PiSu od władzy. „Wiosna” ma własny plan

Miło. Wiosennie. Obudziłam się w kraju, w którym istnieje partia uważająca, że kobieta też człowiek i ma prawo do wolności osobistej a nawet więcej, że ma prawo decydować o swoim macierzyństwie, bo nie jest dzieckiem za które decydują inni. Większość partii traktowała i traktuje kobiety jako nieodpowiedzialne istoty, które o niczym tak nie marzą jak o spędzaniu płodu i gdyby nie wychowawcza rola Kościoła oraz rządzących, to w ogóle by się nie rozmnażały. A tak, jak się wolność ograniczy, pieniądze rzuci na stół i do domu przykuje, to Polska będzie krajem demograficznie silnym.

Nie będzie; zniewolenie płodności nie sprzyja. Czasem wydaje mi się, że jedynym wyrazem wiary w naszym rozmodlonym kraju jest prześladowanie kobiet: zmusza się je do rodzenia, nie walczy się z domową przemocą, mechanizmów równościowych się nie wprowadza ale biskupa ma się zawsze na podorędziu (choć to raczej biskupi mają na podorędziu różnych polityków).

Takie małe średniowiecze w środku Europy. Ale może zrobi się wiosna. Od wczoraj jest partia, która dostrzega coś tak niewidocznego dla rządzących (ale również opozycji) jak prawa zwierząt i prawa przyrody w ogólności.

PiS troszcząc się o życie zarodków, zabija inne życia na potęgę; w lasach już nie ma dzików, jest za to propozycja strzelania do żurawi („żuraw – największy szkodnik chłopa”), wkrótce nie będzie lasów. Z jakichś powodów w tej partii nie lubi się drzew. Wiosna może idzie więc również dla zwierząt. Za to mrok nadciąga nad Kościół; koniec z budowaniem latyfundiów, koniec z rozpasaniem i bogaceniem się, pora wrócić na swoje miejsce czyli do nauczania o miłosiernym Bogu. Koniec z państwem fundamentalizmu religijnego! Koniec również z węglem, koniec z upartyjnianiem państwa, koniec…..

Wiem, koniec wcale nie jest taki bliski. Partia Biedronia musi wejść do parlamentu, musi zdobyć jakąś realną władzę. Droga do niej jeszcze bardzo daleka. Ale sam jej program pokazuje nieco inny świat niż ten, do którego przywykliśmy od lat w ramach tandemu PO – PiS, bardziej europejski, bardziej nowoczesny, bardziej progresywny; inaczej może ustawić to, co się nazywa politycznym kompromisem.

Platforma mimo dobrych chęci niektórych jej członków ciągle siedzi w kruchcie i nosa stamtąd nie wychyla. Jaki jest PiS każdy widzi. PSL nie ma, Zandberg sam kraju nie zbawi… Trzymam więc kciuki za inicjatywę Biedronia i żałuję bardzo, że nie ma przy nim Barbary Nowackiej. Cóż, nie można mieć wszystkiego.

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Polka gorszego sortuJantarMaciek123454321ElzbietaMirek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mirek
Mirek

A rozdmuchane postulaty socjalne pani profesor raczyła zauważyć?

Maciek123454321
Maciek123454321

Właśnie takich malkontentów najbardziej nie lubię. Ponarzekać, pomarudzić, i nic konstruktywnego nie wnieść do narodowej debaty. Polska specjalność. To co, Irlandia mogła, a my nie możemy?

Elzbieta
Elzbieta

Piękny jest program Pana Biedronia. Potrzeba mu jest,cze trochę realizmu i PR. Na tym etapie idąc samotnie niw wygra. Zabierze głosy głównie PO i ogólnie SLD,Nowackiej, Zielonym. Jestem całym sercem zaprogramowani Biedronia, ale myślę, że powinien solidarnie stanąć teraz z KO. aby zabrać PiS owi jak najwięcej miejsc w wyborach do PE. To bardzo ważne! PiS wraz z innym europejskimi populistami prawicowymi chcą przejąć PE…. I rozsadzić go od środka. Oczekuje mądrych i odpowiedzialnych kroków od Biedronia. Niepotrzebne są te ataki na PO. Będą wybory parlamentarne do Sejmu RP, wówczas jest czas na wyrazista kampanię Wiosny. Nie partia powinna wykazać… Czytaj więcej »

Maciek123454321
Maciek123454321

Podpisuję się obiema rękami pod WSZYSTKIMI postulatami Roberta Biedronia. Życzę mu z całego serca sukcesu w wyborach. Chciałbym, aby w sondażach „Wiosna” poszybowała w górę. Jest jednak małe „ale”………. jest nim dżentelmen o nazwisku Victor d’Hondt – wynalazca piekielnego algorytmu liczenia głosów w wyborach proporcjonalnych. Dopóki rządzą ugrupowania w miarę przewidywalne i odpowiedzialne, metoda ta jest najbardziej sprawiedliwa i daje szansę dużym partiom na objęcie włazy i realizację zapowiadanych programów. Ale teraz………. na dziś hasłem jest ‚Wszyscy na pokład”, musimy pozbyć się raka toczącego Polskę. Jeżeli „Wiosna” znacząco przekroczy próg wyborczy, jestem „za”. Ale nie dopuszczę do tego, aby mój… Czytaj więcej »

Jantar
Jantar

Też podpisuję się pod postulatami Biedronia, ale w obecnej sytuacji najważniejsze jest odsunięcie PiS od władzy, a to gwarantuje tylko szeroka koalicja opozycji. Na programy i uzgodnienia wspólnych punktów przyjdzie jeszcze pora. Trzeba głosować na najsilniejszego, bo jak PiS dłużej porządzi to zostaniemy „katolicką średniowieczną enklawą w nowoczesnej Europie”.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Też tak uważam. Trzeba działać etapami: najpierw wykopać PiS, a później naprawiać. Odwrotnie się nie da. Mam nadzieję, że WSZYSCY po stronie opozycyjnej to zrozumieją. I to jak najszybciej, bo czasu jest coraz mniej.