Wirtualny wywiad z żoną wiceministra sprawiedliwości? Wirtualna Polska na usługach partii rządzącej?

Patryk Jaki dał kolejny pokaz jak się rozmawia z suwerenem: „Proszę mi nie przeszkadzać kodziarstwo, nauczcie się kultury” (film)

Jest stare polskie przysłowie, które mówi, że „każdy orze jak może”. Gorzej, gdy do takiej zasady stosuje się politycy partii, mającej w nazwie „prawo i sprawiedliwość”. OKO.PRESS w swoim artykule ujawnia, że niektóre artykuły na portalu wp.pl były pisane na zamówienie Zbigniewa Ziobry, a kontrolę nad nimi sprawowała jego żona, Patrycja Kotecka. Tematem ich było Ministerstwo Sprawiedliwości, sam pan minister oraz niektóre spółki, powiązane z panią Kotecką i skarbem państwa.

 

Jak twierdzi OKO.PRESS, naczelny wp.pl Tomasz Machała miał na jednym ze spotkań poinformować podwładnych, że „Wirtualną Polskę wiąże z Ministerstwem Sprawiedliwości ‚wiele interesów’. I że nie będzie demolował tych ‚interesów’, bo wiszą na tym pensje pracowników WP”. Zgodnie z tym, zakazano pracownikom WP publikować artykuły odnoszące się krytycznie do MS i pana Ziobry, ich treść była konsultowana z panią Kotecką, a podpisywali się pod nimi fikcyjne osoby jak Krzysztof Suwart, Krzysztof Major i Konrad Wojciechowski.

Temat został wnikliwie przeanalizowany przez Piotra Szumlewicza, redaktora naczelnego „Magazyn Dialogu Społecznego Fakty” i przewodniczącego Związkowej Alternatywy i okazuje się, że od 2018 roku powstało ponad 400 artykułów podpisanych właśnie przez tych „panów”.

Dotyczyły one m. in.  Funduszu Rozwoju Polskich Kolei Liniowych, CPK, Pracowniczych Programach Kapitałowych, PZU, NBP, Orlenie, PEKAO, PKP. Wszystkie te artykuły to nic innego jak narzędzie propagandy rodem z PERL-u i manipulacja czytelnikami, „bez cienia żenady promowano w nich pomysły budzące wśród ekspertów co najmniej kontrowersje i zamykano oczy na łamanie praw pracowniczych”.

 

Jednak szczytem szczytów okazał się wywiad z żoną pana Jakiego pt. „Anna Jaki: Trzymam kciuki za męża. To, czego chce dokonać, jest potrzebne”, który ukazał się na miesiąc przed wyborami samorządowymi, a z żoną Jakiego rozmawiał… tenże fikcyjny i tylko wirtualny Krzysztof Suwart.

Czyżby pan Jaki sam był autorem tego wywiadu? Sam był w nim swoją żoną i dziennikarzem? Jeśli tak, to… ależ wpadka. Wysoki rangą polityk, wiceminister sprawiedliwości i takie metody walki o krzesło? Wstyd, żenada i przykład, jak bardzo polska polityka zeszła na psy.

Roman Giertych zwraca uwagę na inny aspekt tej sprawy, ale również bardzo istotny. Jak pisze, „afera wokół wp może świadczyć o tym, że oszustwa wyborcze polegające na wykorzystaniu publicznych pieniędzy do sponsorowania kampanii wyborczej nie dotyczą tylko TVP, ale mediów prywatnych. To oznaczałoby, że pieniądze podatników wbrew przepisom prawa wspomagają jedną partii”.

Wirtualna Polska wysłała Machałę na urlop i powołała zespół, który ma sprawdzić zarzuty postawione przez OKO.PRESS. Na wyjaśnienie sprawy poczekamy do końca tygodnia.

Tamara Olszewska

Źródło: salon24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
MajaHerodAntypis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Bóg stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo. Bóg występuje w trzech osobach. Jaki nie powstał z in vitro, bo brzydzi się tą metodą, i choć poczęty w pokalany sposób, to zachowuje boskie prerogatywy zgodnie z obrazem i podobieństwem. Może więc występować w trzech osobach. Kiep, kto tego nie rozumie. Kwestia kto jest kim w tym osobliwym trójkącie. Suwart, nieistniejący jako żywy człowiek, pasuje na Ducha Świętego. Jaki jako mózg tego systemu trójkowego jest niewątpliwie Ojcem Niebieskim, choć nie w Niebiesiech. Zgrzyt jest z Synem Bożym, bo jest nim żona. I tu się kłania „ideologia” LGBT oraz gender.

Maja
Maja

Jak szybko i skutecznie zrujnować swoją reputację? W WP prowadzą na ten temat praktyczne szkolenia.