„Wirus zbudowany jest pod ZUS” i „Trupów jest mało” – takie opinie na temat koronawirusa usłyszeć można było w TVP Info.

„Wirus zbudowany jest pod ZUS” i „Trupów jest mało” – takie opinie na temat koronawirusa usłyszeć można było w TVP Info.

We wtorkowym programie „Jedziemy” Michała Rachonia pojawili się Jarosław Jakimowicz, Sławomir Jastrzębowski oraz Rafał Otoka-Frąckiewicz.

 

Goście TVP dyskutowali głównie na temat niedawnych wizyt marszałka Tomasza Grodzkiego w Japonii i we Włoszech. Komentatorzy zarzucili politykowi, że wyniki badań na obecność koronawirusa opublikował dopiero po kilku dniach od powrotu.

Facet, który niedawno chciał zyskać popularność tym, że mył sobie łapki, dozując mydło łokciem. A teraz po prostu wraca z miejsca, gdzie jest duże zagrożenie tym wirusem. Jakby nigdy nic. Przecież on powinien dawać wzór” – ośmieszał marszałka Otoka-Frąckiewicz.

Swoje trzy grosze dorzucił również Jastrzębowski. „Pan marszałek wykazał się odwagą jadąc do Włoch. A żądanie, by trzecia osoba w państwie wypełniała jakieś druki, jest uwłaczające. Myślę, że powinniśmy wysłuchać kolejnego orędzia marszałka, w którym powie, że pewnych ludzi koronawirus się nie ima” – powiedział.

 

Prawicowi komentatorzy odnieśli się następnie do samego koronawirusa. „Jeden z gości w moim programie mówił ‘Myjcie się dziewczyny i pierzcie chłopaki, a nic wielkiego się nie stanie’. Trupów jest mało. Koronawirus zbudowany jest pod Zakład Ubezpieczeń Społecznych” – stwierdził w pewnym  momencie Otoka-Frąckiewicz.

Choroba wywoływana przez koronawirusa nie przestraszyła także Jastrzębowskiego. „Ten wirus nie atakuje dzieci. A jeżeli ktoś jest dziecinny, to może czuć się bezpiecznym” – żartował dziennikarz. Wypowiedź spodobała się innym dyskutantom. „A więc marszałek Grodzki jest bezpieczny” – dorzucił  Otoka-Frąckiewicz.

Specyficzne poczucie humoru zaprezentowane w TVP Info wywołało oburzenie dziennikarzy i internautów. Goście „Jedziemy” zostali skrytykowani m.in. przez dziennikarzy portalu Gazeta.pl. W ich obronie stanęli niezawodni pracownicy TVP.

Po raz kolejny ‘Wyborcza’ zmanipulowała artykuł dotyczący TVP. Jednak niezależnie od kłamliwego tekstu przeprowadziłem rozmowę z osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie programu #Jedziemy zwracając uwagę, że temat epidemii koronawirusa należy traktować z należytą powagą” – napisał na Twitterze Jarosław Olechowski, szef „Wiadomości” TVP i wydawca.

W sprawie wypowiedział się także sam Michał Rachoń: „O globalnym zagrożeniu #koronawirus rozmawialiśmy z b. doradcami prezydenta USA, wirusologami i masą ekspertów. #Wyborcza zauważyła nasze zainteresowanie tematem dopiero kiedy goście skrytykowali dziecinne tłumaczenia marszałka Grodzkiego w tej sprawie”.

Koronawirus, który tak bardzo rozśmieszył prawicowych komentatorów, pozbawił już życia ok. 4 tys. osób na całym świecie. Chorych jest ponad 111 tys. ludzi.

/nt/

Źródła: gazeta.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
darooparagraf22lonMaciek123454321Wolnościowiec Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wolnościowiec
Wolnościowiec

Ale żenada, i to za moje podatki 🙁

Maciek123454321
Maciek123454321

Takie programiki, jak „Jadziemy” oraz „w tyłek wizji” (proszę nie poprawiać, błąd celowy nie jest błędem) są próbą nieudolnej odpowiedzi na „Szkło kontaktowe”, które w sposób żartobliwy, czasami złośliwy komentuje absurdy naszego życia politycznego. Pragnę zwrócić uwagę, że „Szkło kontaktowe” bawi nas od kilkunastu lat dogryzając kolejnym ekipom. To, że teraz podkłada się PiS – często w kretyński sposób – to nie jest wina komentatorów „Szkła”. No i kaliber osób tam występujących… Krzysztof Daukszewicz, Jerzy Iwaszkiewicz, Artur Andrus… a po drugiej stronie Stanisław Janecki, Jarosław Jakimowicz, Krzysztof Feusette, Proszę nie porównywać………….

lon
lon

Tego jednego to słuchałem w Republice, Mówił mnie więcej —-fi taki wielki wirus a tylko 1.000 Chińczyków umarło , co to jest do miliarda. To bydło.

paragraf22
paragraf22

Otoka-Frąckiewicz powiedział:
„Facet, który niedawno chciał zyskać popularność tym, że mył sobie łapki, dozując mydło łokciem”
Łokciem mydło dozował sobie Karczewski. Jak tak można sobie szkalować wicemarszałka senatu panie Otoka.

daroo
daroo

Pan Jakimowicz ,wielbiciel starszych pań został ekspertem ds. chorób zakaźnych tudzież krytykiem politycznym. Jaruś twój czas minął ,wróć do swojej 30 lat starszej wybranki i już tam zostań