Wirusolodzy ostrzegają. „Kiedy zamykane są szpitale czy kopalnie, ktoś pozwala na organizowanie dużych imprez”

Wirusolodzy ostrzegają. "Kiedy zamykane są szpitale czy kopalnie, ktoś pozwala na organizowanie dużych imprez"

Wirus nabiera wiatru w żagle, w 4 dni ok. 300 nowych pacjentów w szpitalach i 74 zgony Jak na początku kwietnia. To nie są bezobjawowi chorzy, o których głośno w przestrzeni publicznej. To znaczy, że wirus dociera do grup ryzyka tj. osób powyżej 55 lat z przewlekłymi chorobami!” – alarmuje na Twitterze znany wirusolog dr Paweł Grzesiowski.

 

Opinia eksperta różni się od pełnych samozadowolenia i optymizmu rządowych raportów. Dr Grzesiowski mówi, że liczba osób chorych na COVID-19 jest znacznie wyższa od danych, które podaje Ministerstwo Zdrowia.

Musimy rozróżnić, czy mówimy o zakażeniach, które są potwierdzone testami przez Ministerstwo Zdrowia, czy chodzi o rzeczywistą liczbę przypadków i ta może być znacząco odbiegająca od tej oficjalnej. Wiadomo, że nie wykrywamy testami wszystkich osób zakażonych, nie robimy więcej testów, a poza tym cześć osób przechodzą chorobą bezobjawowo” – twierdzi wirusolog.

 

Ponadto dr Grzesiowski, podobnie jak inni eksperci, ostrzega przed zbytnim luzowaniem zachowań, które niestety przyczyniają się do wzrostu zakażeń. „Kiedy zamykane są szpitale czy kopalnie, ktoś pozwala na organizowanie dużych imprez, na których zachowanie dystansu jest zupełnie niemożliwe” – mówi prof. Krzysztof Simon i zwraca się z prośbą do polityków, aby nie wypowiadali się tematy zdrowotne, o których nie mają pojęcia.

Nie mogę zrozumieć warcholstwa niektórych kandydatów na prezydenta, którzy podczas żenującej debaty prezydenckiej mówią, że oni szczepić się nie mają zamiaru. My, lekarze tracimy na wiarygodności, nikt nas nie chce słuchać, bo jak poseł Jakubiak wypowiadając się publicznie nie odróżnia testu przesiewowego od testu potwierdzającego zakażenie, to ręce opadają. Mógłby sobie odpuścić zabieranie głosu, bo to jest smutne i żałosne.”

wb

Źródło: kobieta.onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
IrenaZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

A Trump kazał zmniejszyć liczbę testów, bo mu w kampanii z dużo zakażeń wychodziło. Takie to czasy mamy, durnie dorwały się do władzy. A im więcej starych ludzi umrze, tym więcej kasy zostanie do zagarnięcia.

Irena
Irena

Nie ktoś ….tylko bezmózgi !!!