Witaj Królu Lulu…

Witaj Królu Lulu…

Na początku myślałam, że to jakiś głupkowaty żart, może ukryta kamera, ale nie… Wyraźnie widzę na filmie umieszczonym na FB kroczącego energicznie, w kierunku pomnika Romana Dmowskiego – Jarosława Kaczyńskiego. Obok niego jak żywy pierwszy as PiS – Joachim Brudziński, tuż za nimi drepcze drobnym kroczkiem pani rzecznik Beata Mazurek i cała świta ochroniarzy. A z megafonów płyną słodkie dźwięki: „Panie Naczelniku, Prezes Stronnictwa Narodowego imienia Dmowskiego Romana, Ludwik Wasiak melduje Rozdroże na przyjęcie Pana Naczelnika Państwa Polskiego”.

Tak zabrzmiało oficjalne powitanie, z jakim spotkał się na pl. Na Rozdrożu w Warszawie zwykły poseł polskiego Sejmu, przybywszy tam, by złożyć kwiaty u stóp pomnika Romana Dmowskiego. Nie koniec na tym. Z głośników słychać też, że Jarosław Kaczyński jest „niekoronowanym królem polskiej polityki”.

Można oczywiście organizatorom uroczystości przypisać skłonność do dowcipów, ale sam Kaczyński wcale nie wyglądał na zbytnio zakłopotanego. Raczej duma i blask biły z jego oblicza.

Film stał się chyba teraz największym hitem Facebooka. Internauci od rana kulają się ze śmiechu, a niektórzy po prostu są wkurzeni i pytają, jak tak można? Są setki komentarzy, a ich autorzy budują przezabawne karambole retoryczne. Bo jak inaczej reagować na podobny nonsens?

Nawiasem mówiąc warto przypomnieć, że tytuł Naczelnika Państwa przysługiwał w latach 1918-1922 marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu. Obecnie niektórzy mówią, że w związku z kontrolną rolą, jaką Kaczyński sprawuje nad premier polskiego rządu i prezydentem, w partii tak się go właśnie tytułuje.
(Źródło: FB)

j
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

19
Dodaj komentarz

avatar
14 Comment threads
5 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
probusMichałJacekszulkinIlona Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
krakus
krakus

Widzicie… jednak naczelnik, a wy powtarzacie uparcie poseł aby poniżyć.

szulkin
szulkin

Z kaczora taki naczelnik, jak z jego kota kasztanka

Jacek
Jacek

Czyli potwierdzasz, że w Polsce nie ma demokracji.

Ted
Ted

Pan Naczelnik Kaczolandii ….
Kiedy sejm podejmie uchwałę, źe tak jak kiedys w urzedach, szkołach obok godła wisial portret Gomułki i Cyrankiewicza, teraz mają wisieć portrety bliźniaków ?

Zwinka
Zwinka

Nie mam nic przeciwko, pod jednym warunkiem: że to będą zdjęcia na futerku, na golaska, z pupciami do góry, czyli z czasów przedplackowych. Mam w rodzinie takie zdjęcia i zawsze mnie rozczulają…A teraz poważnie, bo czasem to sobie żartujemy. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że PiS jest kontynuatorem …ruchu ludowego. Przewiduję, że ok. 13 grudnia Prezes Pan ogłosi kontynuację ruchu Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, co zresztą byłoby (po raz pierwszy w PiSie) najprawdziwszą prawdą. Nie śmiem o tym marzyć, ale może i Pałac Kultury i Nauki odzyska swoją pierwotną nazwę ? :))))) P.S. Nie żeby się czepiać, bo każdemu zdarzają się przejęzyczenia,… Czytaj więcej »

Maciek123454321
Maciek123454321

Niezupełnie. Będzie z lewej portret Kaczora, z prawej Rydzyka, w środku orzeł, a nad tym wszystkim krzyż.

Maciek123454321
Maciek123454321

Jaja jak berety. No i te tłumy nieprzebrane… Tak naród kocha Jarosława Zbawiciela Naszego, Króla Sortu Pierwszego i Zbawcę Narodu Polskiego. Czy pan Kaczyński jest jeszcze normalny?………

Ilona
Ilona

A kiedyś był?

Ted
Ted

W sierpniu, w wywiadzie dla SE, Michal Kamiński stwierdził, że
„Jarosław Kaczyński szykuje się do objęcia takiej funkcji niekonstytucyjnego naczelnika państwa.”.
Czyzby już w tym roku, taki prezent gwiazdkowy ?

mariana131
mariana131

No prosze, ruscy pisagenci od trujacego muchomora ruskiego agenta wplywu ktory w nagrode od Putina dostal mozliwosc korzystania z stacji przekaznikowych GRU w Samarkandzie i Krasnojarsku.
Mlodziaki ze szkolki mediow ucza sie na czym polega jak szpicowac I hakowac w interecie, wyprowadzac z glownego tematu.
I juz udalo sie im minusowac wypowiedzi, a zapowiadalam.

mariana131
mariana131

I pomyśleć , że jeszcze w swojej młodości nie mogliśmy zrozumieć i śmialiśmy się z Hitlerów , Mussolinich i Stalinów i nie mogliśmy zrozumieć czym zauroczyli swoich współczesnych , a na stare laty przyjdzie nam odejść , w tej samej nieświadomości .
Niedocenianie potęgi ludzkiej głupoty jest popularnym błędem elit. Raz obudzona z swojego naturalnego letargu ludzka głupota , łatwo rozwija się do lawiny , odpornej na wszystkie rzeczowe argumenty .

wiesław
wiesław

były w kampanii słowa
przyszedł czas na czyny
rośnie polski przemysł rozrywkowy
zwiększa produkcja wazeliny

Zwinka
Zwinka

I pomyśleć tylko, że prawactwo nigdy ( nawet po śmierci) nie wybaczyło naszej noblistce, Wisławie Szymborskiej młodzieńczego wiersza o partii…A tu taki kult nie wiadomo czego …

Andrzej
Andrzej

Z ulgą przyjąłbym wiadomość o nominacji światłej „Eminencji” na stanowisko naczelnika niedużej poczty-może „dałby radę”.

jozef
jozef

Ale jaja sobie robicie z prezesa

Ilona
Ilona

To by było nawet śmieszne, gdyby nie było takie straszne….Kaczyński ma urojenia i tyle. Zrobiło mi się zimno nie dlatego, że ktoś tak go tytułuje, ale dlatego, że on nie zaprzecza! Przeciwnie, wygląda na zadowolonego i dumnego z siebie. Przykład człowieka i śmiesznego, i strasznego.

Zwinka
Zwinka

O żesz… Po ścieżce rowerowej go prowadzą ??? A czerwony dywan gdzie ???

Michał
Michał

Każdy ma takiego Naczelnika na jakiego zasłużył.
I tyle w temacie

probus
probus

Naczelnik? Czy kaczelnik?