Witek wygłosiła orędzie – „Wykład” pani Witek o Konstytucji jest chyba gorzej strawny niż kotlety Przyłębskiej dla Kaczyńskiego”

Do 10 czerwca "nowi" kandydaci muszą złożyć 100 tys podpisów poparcia. Wybory 28 czerwca

„Wprowadzenie stanu wyjątkowego, który jest opisany w Konstytucji jest niekonstytucyjne, ale wprowadzenie niekonstytucyjnych zmian w ordynacji wyborczej jest konstytucyjne. Przecież to jasne” – tak ironicznie podsumował jeden z internautów orędzie marszałek Sejmu. Elżbieta Witek wygłosiła je wieczorem w TVP.

 

Marszałek Sejmu stwierdziła bowiem m.in., że „wprowadzenie stanu nadzwyczajnego tylko po to, by przełożyć wybory, byłoby wprost złamaniem Konstytucji”. – „Stan nadzwyczajny nie może być też pretekstem do podważania demokratycznego aktu wyborczego. Dziś wszyscy chcemy doprowadzić do tego, by w perspektywie kilku tygodni doszło do anulowania obostrzeń i zakazów. W tym miejscu Konstytucja stanowi wyraźnie, że do wprowadzenia stanu wyjątkowego lub stanu klęski żywiołowej potrzebne są ścisłe przesłanki” – tokowała Witek.

„Szanowna Pani Marszałek, czy możemy prosić o precyzyjne wskazanie, jakie według Pani są przesłanki do wprowadzenia stanu klęski żywiołowej? Bo my w art. 3 ust. 1 pkt 2 ustawy o stanie klęski żywiołowej dostrzegliśmy masowe występowanie chorób zakaźnych ludzi, a Pani?” – celnie podsumowała na Twitterze jedna z kancelarii adwokackich.

 

„Jestem wzruszony przywiązaniem pani Witek do Konstytucji”; – „To brzmi, jakby skazany za gwałt wygłaszał kazanie o konieczności życia w celibacie”; – „Takie wybiórcze niby dbanie o suwerena, standardy prawne, ale tylko wtedy, kiedy pasuje im do układanki….. podwójna moralność” – pisali internauci. A Tomasz Lis dosadnie podsumował: – „Wykład” pani Witek o konstytucji jest chyba gorzej strawny niż kotlety Przyłębskiej dla Kaczyńskiego. Ja mam odruch wymiotny”.

W orędziu Witek zaapelowała także do marszałka Senatu w sprawie kolejnego pisowskiego projektu zmiany ordynacji wyborczej, przewidującej głosowanie korespondencyjne dla wszystkich. Sejm zajmie się tym w piątek. – „Jako marszałek Sejmu zapewniam o gotowości do szybkiego, sprawnego i zgodnego procedowania nad tym projektem. Chciałabym również zaapelować do Marszałka Senatu, aby izba wyższa również poważnie i odpowiedzialnie podeszła do tego zadania” – nie wahała się stwierdzić Witek.

– „W dniu, w którym Sejm odrzuca nasze poprawki o powszechnych testach na koronawirusa, o dodatkach dla służby zdrowia i pomocy dla przedsiębiorców, ponowne wrzucanie tematu zmian w prawie wyborczym i oczekiwanie od Senatu, że będzie maszynką do głosowania, jest po prostu lekceważące” – odpowiedział na Twitterze marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

bt

Źródło: Twitter, onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

9
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
4 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
PiotrIrenaZwinkaDarkaKrystian Widuch Lubań Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Ja ich nawet rozumiem. Rozumiem ich przerażenie, bo patrząc na sondaże, wprawdzie pajac udający prezydenta mógłby zostać przepchnięty, nawet, gdyby poszło tylko 20%, ale to już jest podzwonne. Szczyt epidemii przed nami więc chcą na duś, na rympał, na chama, ale to się nie uda. Po prostu nie uda się skompletować obwodowych komisji wyborczych, nie będzie można robić szkoleń. Głosowanie korespondencyjne w ogóle (pomijając złamanie konstytucji) jest pomysłem od czapy, bo kto niby ma roznosić karty? Mowa póki co o ponad 100.000 osób będących w kwarantannie, a pisiory teraz chcą wrzutki, żeby 30 milionów uprawnionych tak głosowało. Dobrze, że senat… Czytaj więcej »

Krystian Widuch Lubań
Krystian Widuch Lubań

Jedno rozwiązanie problemu rewolucja

Maciek123454321
Maciek123454321

Szkoda krwi Polaków na te pisowskie śmiecie. Niektórzy do dziś nie mogą wyjść z traumy po grudniu ’70. Będzie może trzeba tylko otworzyć granice. Niech jadą – jak powiedziała do lekarzy pewna pisiówa. A potem wystawić za nimi listy gończe, tak jak za Falentą.

Irena
Irena

I ja tak mysle !!!

daroo
daroo

Wygląda na to że PiSowcy maja „gaciówę” i to o bardzo ostrym przebiegu bo nie ma innego wytłumaczenia na ten pro-wyborczy bełkot

Darka
Darka

Z zasady nie słucham wypowiedzi ponuro nam rządzących (nie da się ich ze spokojem słuchać), tym razem zrobiłam wyjątek. Zastanawiam się, czy nie należałoby jej wystąpienia pokazywać jako wspaniały punkt programów kabaretowych. Czy pani marszałek słyszała sama siebie???? Ona namawiała do współpracy????, do pojednania???? Zachęcała Senat, aby „się pochylił”???? Pani marszałek(celowo z małej litery), jedyne co Senat i opozycja może zrobić, to przestać wierzyć w jakiekolwiek zapewnienia pani i ekipy rządzącej. Wasi posłowie bezmyślnie, jak marionetki głosują zgodnie z życzeniami (wiadomo kogo). Pani nie ma już twarzy, wasi posłowie nie mają godności. Warto to zapamiętać. Nawet komuna nie trwała wiecznie,… Czytaj więcej »

Zwinka
Zwinka

Bereciki z głów Oto Nadieżda Krupska na miarę kaczych możliwości. Druga osoba w państwie, jakby co…

Piotr
Piotr

Podejrzewam… ,że chcą sfałszować wybory a potem będą chcieli wprowadzić stan wyjątkowy, myślę ,że każdy tak podejrzewa.Mam nadzieję,że się w ogromnej większości postawimy!

Maciek123454321
Maciek123454321

Gdyby nie to, że Kaczy jest śmierdzącym tchórzem, bałbym się rozlewu krwi. Zbyt żywa (mimo upływu 50 lat) jest trauma grudnia ’70. Kaczy już wie, że to koniec. Mógł się łudzić jeszcze wymęczonym zwycięstwem swojego wiernego psa dudy, ale teraz……. Taczki pod sejmem czekają od półtora roku. Już nie ma pierdolenia w kółko o 500+, o mafiach VAT-owskich, o 13, 14, 15, 16 i jakiej tam jeszcze emeryturze. Jest epidemia. Ukraińcy masowo wyjeżdżają z Polski, za chwilę będziemy mieli armię wściekłych bezrobotnych, których PiS pozbawił przy pomocy tzw. tarczy antykryzysowej środków do życia. To znaczy, nie tyle pozbawił, ile nie… Czytaj więcej »