Witek zapytała PKW, czy może przygotować wybory 10 maja – PKW: „To niemożliwe z przyczyn prawnych i organizacyjnych”

Posłowie wybierali członków komisji do spraw pedofilii. Marszałek Witek nie mogła powstrzymać się od śmiechu

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek skierowała do przewodniczącego PKW pismo z pytaniem, czy PKW jest w stanie zorganizować i przeprowadzić wybory prezydenckie 10 maja. Odpowiedź nadeszła błyskawicznie.

 

 

– „Państwowa Komisja Wyborcza, odpowiadając na pismo z dnia 5 maja 2020 r., informuje, że przeprowadzenie wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 10 maja 2020 r. jest niemożliwe z przyczyn prawnych i organizacyjnych” – napisał przewodniczący PKW Sylwester Marciniak.

Przypomniał Witek, że to jej partia zabrała PKW uprawnienia, dotyczące przeprowadzenia wyborów: – „Kompetencje Państwowej Komisji Wyborczej w zakresie ustalenia wzoru karty do głosowania i zarządzenia druku kart zostały zawieszone na mocy art. 102 ustawy z dnia 16 kwietnia 2020 r. o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2”. A chodzi o tzw. tarczę antykryzysową autorstwa PiS.

 

Marciniak zaznaczył, że do wyznaczonego przez Witek terminu wyborów pozostało pięć dni. – „Dla sprawnego oraz rzetelnego przeprowadzenia wyborów niezbędny jest w szczególności czas na zaplanowanie, przygotowanie i wdrożenie procedur przewidzianych w przepisach prawa.  A stan prawny, na podstawie którego wybory miałyby się odbyć, nie jest ustalony” – zauważył.

– „Należy także podkreślić, że sposób przeprowadzenia wyborów musi być wcześniej znany wszystkim organom i podmiotom uczestniczącym w procesie wyborczym oraz komitetom wyborczym. Ponadto warunki udziału w głosowaniu muszą być znane wszystkim wyborcom. Obecnie wyborcy nie posiadają wiedzy, w jaki sposób będą mogli oddać głos” – stwierdził Marciniak.

Dodajmy, że Witek zamierza wysłać też drugie pytanie – tym razem do ciała kierowanego przez Julię Przyłebską. Chce, żeby ten organ stwierdził, czy przesunięcie przeze nią terminu wyborów prezydenckich będzie sprzeczne bądź zgodne z Konstytucją. Cóż, tu odpowiedź może być po myśli partii rządzącej, której przedstawicielką jest marszałek Sejmu.

bt

Źródło: 300polityka.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
DanaObserwatorgregMarekBart Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bart
Bart

Nie wiem, czy tylko jak mam takie skojarzenie, ale Witek to taka Pchła Szachrajka (niezrównany Brzechwa przewidział małą kanciarę w swoim wierszu).
Trochę sympatyczniejsza aparycja, ale to jednak ten sam najlepszy sort co Kuchcior.

Marek
Marek

Robi się coraz ciekawiej. Najpierw odsunęli PKW od organizacji wyborów, bo miał je zorganizować Sasin z pocztą, a jak grunt się pod nogami pali to pytają czy PKW zorganizuje? Mam wrażenie że pani Witek nie bardzo pamięta co przez sejmową maszynkę do głosowania puszczała,. Napisać o tym że jest to „kabaret”, to nic nie napisać.. Poziom żenady jaki osiągnął PiS z ‚prezesem tysiąclecia” na czele sięga szczytów Himalajów! Szkoda tylko że nie widzi tego PiS-owski elektorat, który każdy „przekaz dnia” z Nowogrodzkiej traktuje jak prawdę objawiona. A wracając do PiS to wydaję się że najwyższa pora aby nastąpiła w tej… Czytaj więcej »

greg
greg

Szanowna p. Witek stara się zasłonić przed przyszłą odpowiedzialnością rezydującym w tzw. TK odkryciem towarzyskim kociego naczelnika.

Obserwator
Obserwator

„Państwowa Komisja Wyborcza, odpowiadając na pismo z dnia 5 maja 2020 r., informuje, że przeprowadzenie wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 10 maja 2020 r. jest niemożliwe z przyczyn prawnych i organizacyjnych” – bardzo ładna „krótka piłka” od szefa PKW notabene osadzonego przez pis. Marszałek obudziła się chyba z ręką w nocniku-bu ha ha ha!

Dana
Dana

Ciekawe jak ona się czuje dziś gdy uświadomiła sobie jaką idiotkę z siebie zrobił?