Witek zwołuje podkomisję ws. niebezpiecznego lotu Dudy. Pojawi się Macierewicz?

Śledztwo prokuratury w sprawie niedopełnienia obowiązków przez marszałek Sejmu Elżbietę Witek

Portal Wirtualna Polska dotarł do pisma marszałek Elżbiety Witek ws. zwołania Podkomisji stałej ds. transportu lotniczego ws. lotu prezydenta Andrzeja Dudy z lipca ub.r. Marszałek przychyliła się w ten sposób do prośby polityków KO.

 

Przypomnijmy, że portal wp.pl opisał niedawno sprawę wspomnianego lotu. Rzekomo doszło wówczas do złamania zasad bezpieczeństwa – samolot z prezydentem na pokładzie miał lecieć przez kilka minut bez kontroli z ziemi.

Kulisy incydentu miały być następnie tuszowane przez wysokiej rangą dygnitarzy tak, aby informacje o nim nie wpłynęły negatywnie na kampanię wyborczą prezydenta.

Po incydencie, do którego doszło 2 lipca 2020 r. na lotnisku w Zielonej Górze, powstała specjalna grupa, złożona z polityków, urzędników oraz władz PLL LOT. Jak pisał Szymon Jadczak, jej celem było ukrycie przed dziennikarzami złamania przepisów dotyczących bezpieczeństwa przez kapitana samolotu, którym leciał prezydent Andrzej Duda” – podaje wp.pl.

 

Zdaniem opozycji na spotkanie podkomisji powinni przyjść m.in. sam prezydent, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz Antoni Macierewicz. Czy tak będzie? Strona wp.pl podaje, że w posiedzeniu weźmie najprawdopodobniej udział wiceminister infrastruktury Marcin Horała i, być może, ktoś z Kancelarii Prezydenta.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

W sprawie doniesień wp.pl wypowiedział się już Marcin Kierwiński z KO.

„Ten lot może być instruktażowo pokazywany, jak łamane są procedury. Jak szafuje się życiem ludzkim. Jak w Polsce nie dba się o to, co najważniejsze – czyli bezpieczeństwo. (…) Gdy informacje ws. tego lotu wyszły na jaw w kampanii prezydenckiej, przeprowadziliśmy kontrolę w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Usłyszeliśmy, że wszelkie okoliczności zostaną zbadane i wyjaśnione. Jak dowiedzieliśmy się z tekstu WP, ustalenia te dotyczyły wyłącznie tuszowania tej sprawy. Zostaliśmy oszukani. Zostało oszukane polskie państwo” – powiedział.

/nt/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
21 kwietnia 2021 16:54

Na kanwie raportu tej komisji anżej może napisać książkę pod roboczym tytułem: ” Śladami Lecha, czyli moja zniweczona próba dotarcia na Wawel”.

Zwinka
Zwinka
22 kwietnia 2021 12:09
Reply to  HerodAntypis

Na razie zniweczona. Spoko, na pewno będą kolejne.

daroo
daroo
21 kwietnia 2021 20:26

No rychło kuźwa marychno . Niech Witkowa nie robi z siebie pośmiewiska udając że o niczym nie wiedziała

smętek
smętek
22 kwietnia 2021 10:48
Reply to  daroo

Oczywiście, że nie wiedziała. Nie było przekazu z Nowogrodzkiej, kurwizja takoż się zapewne na tę okoliczność nie zająknęła.

Shaq
Shaq
22 kwietnia 2021 08:13

Czy marszałek Witek rozpisała przetarg na dostawy parówek?