Wizyta duszpasterska z grzybem atomowym i pistoletem w tle

Kontrola skarbowa w pakiecie ze spowiedzią

„Kiedy przyjdą z kolędą pod twój dom, ten, w którym mieszkasz, kiedy rzucą przed siebie grom, kiedy runą żelaznym kropidłem, pod drzwiami staną, i kolbami w drzwi załomocą – ty, znad gazety podnosząc skroń…lepiej otwórz. Szkoda drzwi”– napisał z drwiną czytelnik portalu wp.pl „bromba” pod tekstem o niecodziennym pomyśle toruńskich duchownych podążających z tradycyjną „Kolendą”.

Na oficjalnym profilu Duszpasterstwa Akademickiego św. Józefa w Toruniu na Facebooku opublikowano bowiem afisz zachęcający mieszkańców toruńskich domów studenckich do udziału w kolędzie. Co na nim widzimy ? Oto wizerunek księdza trzymającego broń na tle grzyba atomowego. I napis: „Weź nie pytaj, weź mi otwórz”.

To samo zdjęcie udostępniono również na oficjalnym profilu duszpasterstwa na Instagramie.

Internauci poważnie zwątpili czy to aby skuteczny sposób zachęcania studentów do przyjęcia księdza po kolędzie, odbierając plakat jako kiepski żart, rażąco niezgodny z nauką Kościoła.

Zdjęcie zostało  co prawda szybko usunięte z profilu DAJ na Facebooku lecz duszpasterstwo nadal przekonuje, że „post miał szokować, jest to związane z różnym postrzeganiem Kościoła przez młodych, dlatego został „powieszony” na niecałe dwa dni.

Miał przykuć uwagę i zaintrygować widza. Dzisiaj pojawia się druga część tego plakatu, która trafi na pewno do innego grona odbiorców – odpowiada DAJ w wiadomości do portalu.

/j/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Rafał P.AndaNihilksiądz z MelatynaPolka gorszego sortu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Nie lepiej by szokował ministrant bez spodenek?

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Skrót DAJ też jest wiele mówiący…

ksiądz z Melatyna
ksiądz z Melatyna

Puk.puk……Kto tam?-pyta właściciel….Ksiądz z Kolendą….Nie wierzę….Otwierać,my właśnie w tej sprawie

Nihil
Nihil

Brawo kosciółkowi guru, sami swoją sektę zarżniecie

Anda
Anda

Groza. Rozumiem, że jak ktoś ma w domu broń, to może jej użyć w obronie własnej przed ubranym na czarno komandosem-wyłudzaczem?

Rafał P.
Rafał P.

Tym czarnym we łbach się poprzewracało. Czy ktoś wreszcie zrobi z nimi porządek? Odrzucić konkordat jako nieważny, wywalić religię ze szkół, obciążyć ich należnymi podatkami i przestać dofinansowywać. Skoro, jak twierdzą, dziewięćdziesiąt kilka procent Polaków to katolicy, to z ich dobrowolnych składek powinni się świetnie utrzymywać. Prawda jednak jest taka, że żeby się utrzymać musieli by zacząć sprzedawać swoje nieruchomości, łącznie z kościołami, jeśli by parafia nie była w stanie sama się finansować.
Zaraz by im rura zmiękła.