Wizytatorka kuratorium: „Jeśli chcesz, (…) aby polska szkoła wychowywała dewiantów, to musisz strajkować”

Kuratorium Oświaty domaga się listy osób strajkujących?

„Jeśli chcesz, aby Polska była odpowiedzialna za drugą wojnę światową, aby szeroką ławą napływali do nas uchodźcy, aby polska szkoła wychowywała dewiantów, to musisz strajkować. Bożena” – tak obrzydliwego SMS-a dostali strajkujący nauczyciele w Olsztynie. Autorkę dobrze znają, bo jest wizytatorką w kuratorium oświaty w Olsztynie.

„Wyborcza”, która zainteresowała się sprawą zatelefonowała do „Bożeny”, by zapytać o intencję tej korespondencji. „Nie rozmawiam z „Wyborczą” – odpowiedziała i się rozłączyła, ale o SMSie zrobiło się głośno.

„Przyznaje, że aż trudno mu było uwierzyć, że takie słowa napisał nauczyciel. A tym bardziej pracownik kuratorium oświaty. Agitacja, z którą mamy w tym przypadku do czynienia nie może mieć miejsca” –ocenił w rozmowie z dziennikiem Tomasz Branicki prezes olsztyńskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Dziwić się za bardzo jednak nie ma czemu. Autorka kompromitującego SMS jest znana nie od dziś ze swoich poglądów w tamtejszym nauczycielskim świecie. „Dobra zmiana” to jej czas – powiedziała Wyborczej jedna z nauczycielek.

Wcześniej już, w szkole dała się poznać jako eurosceptyczka, denerwowały ją nawet eksponowane w placówce flagi unijne.

Ostatecznie stała się dłużniczką Prawicy, bo to jej zawdzięcza awans na dyrektorkę w podolsztyńskiej szkole, którego zresztą do końca nie doceniła.

Szybko doprowadziła do konfliktu z nauczycielami i rodzicami, głosząc hasła w rodzaju „Tylko katolik może być prawdziwym Polakiem” albo „My, katolicy nie będziemy ulegać mniejszości”.

Dwa lata temu jej przeciwnicy zorganizowali pikietę w Olsztynie przed kuratorium oświaty domagając się jej odwołania.

Ostatecznie musiała się pożegnać z ciepła posadką, ale nie na długo. Rok temu została kuratoryjnym wizytatorem i właśnie… działa.

/p/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

10
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
ShaqMariolaGośćZbyszekZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ana
Ana

Nie od dziś wiadomo, ze nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu, a Bożena najwidoczniej chce prześcignąć w głupocie swoje mentorki: pannę Krychę i Zalewską.

Shaq
Shaq

Po dobrej zmianie kuratoria to siedliska najwiekszej patologii. Słyszałem, że rzecznikiem jednego z nich jest osoba, która nie zaliczyła stażu nauczycielskiego, Była tak słaba, że nie została nauczycielem, więc jest szychą w instytycji nadzorująceju szkoły. Po prostu esencja pisowszczyzny, rzecznikiem ministerstwa zdrowia powinien zostać ktoś, kto nie dostał się na medycynę albo wyleciał z tych studiów.

Maciek123454321
Maciek123454321

Kolejna pisowska ścierka się obudziła.

M. J
M. J

Ja się nie dziwię, że oświatą upada! Jeśli tac stoją na górze.

Irena
Irena

Wizytatorka kuratorium….z tych co krzycza w uniesieniu….”widze , widze buzie w tym teczu ” ….cytat za Antyradiem

Marek
Marek

Jeśli chcesz, aby Polska była odpowiedzialna za swój upadek i kolejny rozbiór, aby szeroką ławą napływała do nas bieda, choroby i faszyzm,, aby polska szkoła wychowywała mentalnych niewolników, skrajnych idiotów i pożywkę dla kościelnej pedofilii, to musisz głosować na PiS. Marek

Zwinka
Zwinka

Idiotka (nie bójmy się tego słowa) najwyraźniej aplikuje do posady jakiejś dobrze płatnej dwórki.

Zbyszek
Zbyszek

Rozum śpi. Budzą się idioci.

Gość
Gość

Wszyscy wiedzą, co zawsze na wierzch wypłynie… i nie chodzi mi o oliwę.

Mariola
Mariola

Każda żmija przemija, ale ta wyjątkowo długa.