„Władza szykuje nową jazdę na Donalda”

Tusk kibicuje Bidenowi. „Good Luck Joe and Kamala!”

– „Władza chce na nowy sezon polityczny zafundować „jazdę na Donalda” – tak twierdzą rozmówcy portalu 300polityka.pl, który poinformował o wezwaniu przez prokuraturę na przesłuchanie Magdy Fitas-Dukaczewskiej. To tłumaczka byłego premiera Donalda Tuska, która ma zostać przesłuchana w śledztwie dotyczącym rzekomej zdrady dyplomatycznej, której miał się on dopuścić w sprawie katastrofy smoleńskiej.  Wniosek do prokuratury złożył ówczesny szef MON Antoni Macierewicz.

Magda Fitas-Dukaczewska przez 18 lat pracowała dla wielu premierów i prezydentów, w tym także Lecha Kaczyńskiego. W rozmowie z „Gazetą Wyborczą” stwierdziła, że nigdy wcześniej organy państwa nie zwracały się do niej o informacje, co działo się podczas rozmów, które tłumaczyła. – „Już wiem, że muszę zażądać, by premier Morawiecki zwolnił mnie z tajemnicy. Ale nawet wtedy, gdy tak się stanie, mam ogromne wątpliwości, czy powinnam zeznawać. Prokuratura stawia mnie w sytuacji niemożliwej. Nie było precedensu, by przesłuchiwano tłumacza rozmów na tym szczeblu. Istotą naszego zawodu jest zachowywanie wszystkiego w tajemnicy. Dlatego biorę pod uwagę, że nawet zwolniona z tajemnicy będę musiała odmówić. Lepiej ponieść konsekwencje, niż złamać etykę naszego zawodu” – powiedziała Fitas-Dukaczewska.

„Gazeta Wyborcza” przypomina podobną sprawę w USA. Przy rozmowie prezydentów Donalda Trumpa i Władimira Putina była tylko amerykańska tłumaczka. Demokraci chcieli ją przesłuchać, przeciw czemu zaprotestowała nawet kandydatka tej partii na prezydenta USA Hillary Clinton. Do przesłuchania tłumaczki ostatecznie nie doszło.

bt

Źródło: 300polityka.pl, wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek
Zbyszek
19 grudnia 2018 19:12

To może jeszcze przesłuchać spowiednika Kaczyńskiego? Żeby rozwiać wątpliwości.

inz.mamon
inz.mamon
19 grudnia 2018 19:24

pisowska dzicz… niestety możemy się tylko przyglądać (pewnie jeszcze kolejną kadencję) jak niszczą to państwo. Gdy suweren się opamięta bo braknie na „pińcet”, nie będzie już co zbierać

Maciek123454321
Maciek123454321
19 grudnia 2018 21:52
Reply to  inz.mamon

Inżynierze Mamoń – wypluj Pan to słowo. JAKA KOLEJNA KADENCJA???????????? Panie, ja się na buszmena rządzonego przez troglodytów nie nadaję.

smętek
smętek
19 grudnia 2018 20:03

Mściwi, pamiętliwi osobnicy stworzyli duet, który chce zniszczyć Pana Przewodniczącego. Minister/prokurator powinien jednak mieć na względzie, że to nie jest Doktor G. Ciekawe, czy w jakimś Bantustanie mają takie pomysły.

Waldemar
Waldemar
19 grudnia 2018 20:55

Pani Fitas odmawia kablowania. No cóż, zacni pisiacy, jest jeszcze jeden sposób na Donalda. Wezwać jako świadka Władimira Putina.

Shaq
Shaq
20 grudnia 2018 06:32

A ja chętnie popatrzę i posłucham, jak Donald Tusk ośmiesza kolejnych przesłuchujących go tłuków.