Włodzimierz Czarzasty: trzeba mieć we wzroku coś takiego, żeby mendę od nie-mendy odróżnić

Włodzimierz Czarzasty: trzeba mieć we wzroku coś takiego, żeby mendę od nie-mendy odróżnić

Lider SLD Włodzimierz Czarzasty w ostry słowach odpowiedział – w programie Onet Rano – na liczne komentarze, jakie pojawiły pod jego głośnym twittem z 3 lipca.

 

„Byłem z Julią Przyłębską w Socjalistycznym Związku Studentów Polskich a ze Stanisławem Piotrowiczem i Marcinem Wolskim w PZPR. Myślałem, że jestem wielką mendą a okazuje się że można być większą. Można z taką przeszłością zapisać się do PIS i awansować. Uczę się całe życie” napisał wówczas polityk.

Teraz równie mocno stwierdził, że od historii nikt nie ucieknie i on sam nie ma zamiaru uciekać. Przyznał, że należał zarówno do Zrzeszenia Studentów Polskich jak i do PZPR, a później wstąpił do SLD. „Nie mówię, że nie byłem, nie tłumaczę tego, nie zasłaniam się, nie ukrywam” – oznajmił polityk. Dodał, że najbardziej śmieszy go to, że w związku z tym, że rządzi PiS to nie wszyscy, ale część ludzi, którzy służyli reżimowi chowają to gdzieś pod koszulę, w staniki, w buty i mówią: „nie, nigdy w życiu nas tam nie było”.

 

To jest mendziarstwo” – ocenił, podkreślając, że „każdy ma swój życiorys i musi za ten życiorys brać odpowiedzialność”.

Potwierdzając swój pogląd ocenił, że z obozem władzy zawsze łączą się mendy, uznając to za zjawisko normalne. Są tacy ludzie – zdaniem polityka – którzy łączą się z obozem władzy z powodu poglądów, ale są też i tacy którzy „się przylepiają do obozu władzy, bo mają pieniądze, stanowiska, uznanie i im to imponuje. Tak jest. Zawsze tak było. Tylko trzeba mieć we wzroku coś takiego, żeby mendę od nie-mendy odróżnić” – podsumował lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

/j/

Źródło: Onet.pl/ Wprost

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Rafał PGrzegorzFolrek małorolny bucJankaMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

No co, dobrze powiedział. Nie przepadam za Czarzastym, ale tu ma stuprocentową rację.

Janka
Janka

Brawo Panie Włodzimierzu, tak trzeba, zawsze z podniesioną głową!!!! A poglądy, no cóż, tylko krowa nie zmienia zdania, ważne, żeby umieć to uzasadnić, bo tak, jak powiedział Pan Prof. Władysław Bartoszewskim, zawsze trzeba być przyzwoitym!!! Osobiście nigdy nie byłam w żadnej partii, ale uważnie się przyglądam scenie politycznej i wyciągam wnioski!

Folrek małorolny buc
Folrek małorolny buc

a największe mendy są w PSL Kosiniak próbował coś zmienić ale mu smycz skrócili.

Grzegorz
Grzegorz

Nie lubię Czarzastego ale powiedział prawdę.

Rafał P
Rafał P

Komuchów to miałem dość, ale przecież ten Czarzasty żadnym ruskim w dooopę nie włazi. Jego poglądy pewnie są w wielu punktach zbieżne np. z hameryckimi demokratami. A przy tym nie twierdzi, że tajniacko obalal komunizm od wewnątrz.
Dla mnie jest bardziej godnym zaufania politykiem niż taki Kaczyński Jarosław, którego SB oszacowało, że nie stanowi dla nich żadnego zagrożenia.