Włos się jeży od pomysłów narodowca, Roberta Bąkiewicza

„Kobieta nie będzie nosiła ubioru mężczyzny”. Nowa akcja narodowców

Narodowcy, wykorzystując przyjazny klimat, jaki tworzy im PiS, coraz wyżej podnoszą głowy. Są coraz bardziej roszczeniowi i pełni pomysłów na „swoją” Polskę. W Łodzi odbyło się spotkanie z prezesem Marszu Niepodległości, Robertem Bąkiewiczem, który niedawno opuścił szeregi ONR, bo nawet dla swoich kolegów okazał się zbyt radykalny. Po pewnych perturbacjach, związanych z miejscem spotkania, udało się je wreszcie zorganizować w salce Stowarzyszenia Polskich Kombatantów w Kraju. Około 40 chętnych zebrało się, by wysłuchać propozycji pana Bąkiewicza, a wśród nich był też radny w podłódzkim Zgierzu, lider miejscowych narodowców.

Program Bąkiewicza nie pozostawia złudzeń, w jakim kierunku chciałby on i jemu podobni poprowadzić Polskę. Jak mówi, „musimy zacząć tworzyć, w przenośni oczywiście, podziemne państwo. Równoległe państwo, które będzie tworzyło równoległe szkolnictwo” i proponuje organizację tzw. Rot, czyli oddziałów wojskowych, podobnych do tych, które funkcjonowały w ramach SS, Waffen-SS i SA. Puszczona w obieg lista chętnych do udziału w Rotach zapełnia się błyskawicznie. Puste listy uczestnicy spotkania mogą zabrać ze sobą, by przeprowadzić rekrutację wśród rodziny, znajomych, przedstawicieli Ruchu Narodowego czy też fundacji Pro – Prawo do Życia.

Jak twierdzi Bąkiewicz, takie oddziały niepodległościowe już działają m. in w Krakowie, Siedlcach i Pruszkowie. Jest też przekonany, że uda mu się uzyskać dotacje z Unii Europejskiej na organizację Rot.

Pomysłów Bąkiewiczowi nie brakuje. Marzą mu się obwoźne akademie, które jeździłyby po Polsce z wykładami oraz własna prasa, którą „być może Roty będą dystrybuowały. Musimy stworzyć te kanały dystrybucji. Bo inaczej przegramy. Inaczej, bez wspólnej organizacji, nie będziemy w stanie nic zrobić. Każdy z nas, jakkolwiek byśmy mieli dobre chęci do tego, żeby zmieniać Polskę, każdy z nas jest słabszy niż wtedy, kiedy działamy wspólnie. Potrzebne nam tworzenie ośrodków kultury, bo dzisiaj mamy antykulturę. Ona walczy z człowiekiem, z Polską i z tym Polakiem, który żył tutaj od tysiąca lat”.

Z troską pochyla się nad młodzieżą, która uczestniczy w Marszach Równości, a powinna iść w Marszach Niepodległości. Porusza problem polityki antyimigracyjnej, która nie powinna ograniczać się tylko do samych haseł typu „Czeczeni won” czy „Ukraińcy won” i wreszcie przedstawia swoją wizję demokracji, w której prawo wyborcze powinno być zagwarantowane tylko dla najuczciwszych. Miarą takiej właśnie uczciwości miałoby być np. przepracowanie określonej ilości „godzin na przykład w jakimś ośrodku z osobami niepełnosprawnymi. Strzelam. Albo w jakichś stowarzyszeniach, które działają dobroczynnie”.

Bąkiewicz ma też gotowe rozwiązanie problemu z tymi, którzy nie zgadzają się z ideologią narodową w jego rozumieniu. Nie ukrywa, że „tych ludzi musimy zatrzymać, aresztować. Musimy przywrócić prawodawstwo z karą śmierci włącznie i dać im najlepszych obrońców. I musimy oskarżyć ich zgodnie z prawdą, zgodnie z prawdą ich osądzić, a jak zasłużą na to, to wtedy ich skazać na śmierć. Wtedy będziemy bronili tego, czego bronili nasi przodkowie”.

Spotkaniu narodowcom w Łodzi towarzyszyła kilkuosobowa grupka Obywateli RP z transparentami „Przeciwko Nacjonalizmowi w Zjednoczonej Europie”, „Antysemityzm to droga do zagłady” i „Nie ma zgody na nacjonalizm”. i to właśnie oni, już po zakończeniu imprezki Bąkiewicza, zostają spisani przez policję.  To właśnie oni poniosą konsekwencje „zakłócania legalnego zgromadzenia”, a w tym czasie pan Bąkiewicz ruszy dalej w Polskę, by spokojnie i przy pełnej aprobacie obecnej władzy, przekonywać naród do ideologii narodowej, tak śmierdzącej neofaszyzmem i neonazizmem.

Tamara Olszewska

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
19 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bart
Bart
17 lipca 2019 08:53

Przyznam, że jak patrzę w to bezmyślne ryło wrzeszczące na pochodzie, to faktycznie tylko z Hitlerem mi się kojarzy. To są ci patrioci, o których mówiła Beata Mazurek oburzając się kilka dni temu w Parlamencie Europejskim, że na Zachodzie są określani jako faszyści.

Urszula
Urszula
17 lipca 2019 13:27

Mam 77 lat,za tzw komuny nieraz zdarzało się wracać późnym wieczorkiem ale nigdy sie nie bałam ani ja ani małżonek czy chłopcy,teraz strach iść na wieczorny spacerek,możesz dostać człowieku w dziub i nie wiesz komu podziękować ,a co będzie jeżeli TACY dojdą do władzy???,dlatego POLAKU ruszaj na wybory i wybierz nie pieniędzmi lecz głową.

Misia
Misia
15 lipca 2020 03:12
Reply to  Urszula

A masz coś kobieto w swoim życiorysie za uszami , np (wspoł)pracę z SB ?

Bono
Bono
3 listopada 2020 22:35
Reply to  Misia

Misia, a ja słyszałem że twoja babka zaszła w ciążę z Niemcem podczas okupacji.

Heniek
Heniek
11 listopada 2020 18:13
Reply to  Bono

To chyba historia twego poczęcia

WŁODZIMIERZ
WŁODZIMIERZ
14 stycznia 2021 00:39
Reply to  Misia

do MISI: A Ty już masz jakiś stopień czy funkcję w faszystowskiej rocie Bąkiewicza, może nosisz na marszach sztandar ze swastyką ???

Dariusz
Dariusz
5 listopada 2020 11:00
Reply to  Urszula

Wszystko zależy od punktu widzenia. Ja właśnie za komuny nieraz pałą od zomowców dostałem na manifestacjach. W stanie wojennym byłem studentem, Ciągle mnie legitymowali jak szedłem po ulicy. Nie jeden z nas dostał bo się krzywo na milicjanta spojrzał.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
17 lipca 2019 13:36

A ja pytam, jakiegoż to „Polaka, który żył tutaj od tysiąca lat” ma ten (…) na myśli? Przez wspomniany tysiąc lat i wcześniej przewalali się przez te ziemie Celtowie, Słowianie, Germanie, Hunowie, Rusini, ponoć zapędzali się tu nawet Scytowie i (choć z rzadka i głównie po bursztyn) Rzymianie, a poza tym Wikingowie, o Turkach i Tatarach nie wspomnę. W czasach późniejszych mieliśmy osadników z Niderlandów, obywateli pochodzenia litewskiego, białoruskiego, ukraińskiego, no i żydowskiego. Na pewno nie wymieniłam wszystkich. Ciekawe, jakich przodków znalazłby u siebie ten (…), gdyby głębiej poszukał. Bo każdy, kto tędy przechodził albo żył, zostawił po sobie swoje geny. Wniosek: wszyscy jesteśmy mieszańcami. Ten (…) również.

Jantar
Jantar
17 lipca 2019 21:33

Łódź, moje miasto! Wstyd mi przed forumowiczami…

Dodam jeszcze tylko jedno, co nie padło ani w tekście, ani w komentarzach. Najgorsze jest to, że katoliccy duchowni w pełni popierają te pomysły, podczas mszy błogosławią nie tylko tych …. , ale także broń, którą mają się posługiwać przeciwko innym ludziom. Kościelni hierarchowie wręcz wzywają do krwawej wojny religijnej w Polsce i pozbycia się każdego niechcianego mieszkańca tej ziemi. Bez żadnej litości, na wszelkie sposoby. I z góry rozgrzeszają tych bydlaków ze wszystkich przestępstw, jakie popełnią, bo „wszystko, co zrobią, będzie w imieniu Boga i katolickiej Polski, to ofiara dla Boga”. To jest ta religia miłości do drugiego człowieka, religia miłosierdzia. Od dawna mówię i piszę, że Kościół Katolicki to największa organizacja zbrodnicza w historii ludzkości, która stoi za większością wojen w historii tego świata, ma miliardy ofiar na swoim sumieniu (o ile kościelni hierarchowie mają sumienie). Gdyby to od hierarchów zależało, ludzkość nie posunęłaby rozwoju cywilizacji nawet o milimetr i nadal byśmy żyli jak 2 tys. lat temu, ludność byłaby analfabetami, a światem rządziłby kler.

Janusz
Janusz
17 lipca 2019 23:11

autentycznie przeraziłem się – a najgorsze w tym, że: Państwo nie obroni swych obywateli przed tymi bandytami, bo bandyci owi są w sojuszu z udającą polityków mafią, która opanowała Państwo, oraz z trzecią bardzo niestety wpływową siłą z siedzibą w Watykanie będącą zapleczem ideologicznym

Shaq
Shaq
18 lipca 2019 08:55

Na zdjęciu wygląda, jakby łkał rzewnymi łzami. Ale pewnie drze japę?

czytelnik
czytelnik
20 lipca 2019 13:08

Kolejna pseudo organizacja, która za kasę z UE zeżre własne gówno – byle by dotrzeć do mamony… Już w przeszłości była jakaś organizacja, która wierzy w latające spaghetti… Jedni muszą ciężko pracować na pieniądze, inni wystarczy że zrobią z siebie debila… Do ukarania Ci, którzy rozdają unijne pieniądze na takie cele. Ogólnie dla obecnej władzy UE jest „be”, ale jak idzie o kasę, to jest „cacy”.
Burak ze względu na światopogląd, powinien mieć zakaz jakiejkolwiek przynależności w organizacjach, pozbawienie praw publicznych oraz wyrok przymusowych prac publicznych w domach opieki… ale to nie przy takiej władzy niestety.

Lulu
Lulu
25 września 2020 23:08

Stronniczy i przekłamany artykuł. Ktoś wybierze Polskę, tradycje, chrześcijaństwo A ktoś inny tęczowe rurki. Ktoś ceni rodzinę i chce wychować dzieci na porządnych ludzi A ktoś inny rób ta co chceta i kotluja się na prawo i lewo. Potem chodzą po ulicy takie niewiadomo co, bez płci, bez własnego zdania, bez kultury osobistej

Kronos
Kronos
18 lutego 2021 18:56
Reply to  Lulu

Tak jakby bycie tęczowym przeczyło byciem porządnym człowiekiem…
Koleś, nie pogrążaj się bardziej!

Rene
Rene
10 listopada 2020 17:15

Ciekawe jak sobie dadzą radę z żydami.

Arek
Arek
13 listopada 2020 02:34

Trzeba pogonić tę lewacką, tępą, bezideową hołotę.

Barbara sokalska
Barbara sokalska
14 listopada 2020 08:42

I on jeszcze marzy o dotacji z Unii na swoje chore cele. Powinien sie leczyc w psychiatryku

Jahwe
Jahwe
22 grudnia 2020 15:11

Ta organizacja, to zbiór młodych ludzi, którym nie chciało się chodzić do szkoły, ani teraz pracować, to imbecyle z hersztem na czele, który z wyglądu to zbir z górnej półki. Głoszą hasła, które ni jak się nie mają do rzeczywistości cyt ” Precz z żydami”, a przystają z partią żydowską, gdzie naczelnym wodzem jest żyd J.K.. Mówią że będą bronić kościoła, i wygłaszają hasła cyt.” Chrystus królem Polski” to jak to jest albo chcą walczyć z żydami, albo nie, przecież Jezus jest żydem. A po drugie, kto go koronował. Ta cała ich organizacja to po prostu sposób na życie, gdzie jak w innych organizacjach takich jak Chrześcijaństwo, czy polityka, partie różnych opcji, tu nie pomijam żadnej partii liczy się tylko szmal, a największa ich tajemnica wiary to złoto i dolary.

WŁODZIMIERZ
WŁODZIMIERZ
14 stycznia 2021 00:33

Dlaczego tym radykalnym FASZYSTOM ROBERTEM BĄKIEWICZEM DO TEJ PORY NIE ZAJĘŁA SIĘ JESZCZE PROKURATURA PRACUJĄCA POD NADZOREM magistra ZIOBRY ??? PRZECIEŻ JEST UCHWAŁA SEJMOWA ZABRANIAJĄCA PROPAGOWANIA FASZYZMU, KOMUNIZMU, STALINIZMU I TYM PODOBNYCH IDEI !!!