Wmurowanie aktu erekcyjnego w budynek, który… już stoi, tylko po to, żeby spektakularnie zaistnieć w kampanii

Wmurowanie aktu erekcyjnego w budynek, który… już stoi, tylko po to, żeby spektakularnie zaistnieć w kampanii

Czy to mistrzostwo świata, czy raczej obciach? Kiedyś kandydaci do Parlamentu fotografowali się z Wałęsą, dziś wykorzystują do tego różne instytucje państwowe, łącznie z apolityczną policją. Takie czasy, takie państwo PiS. Ale można mieć jeszcze jedno skojarzenie, tow. Gierek ze swoją „mistrzowską” propagandą sukcesu, mógłby się wiele od nich nauczyć.

 

Choćby od takiego Kaczyńskiego, który w październiku 2018 r. na plaży w Nowym Świecie, w świetle fleszy wkopywał czerwono-biały palik pod budowę przekopu Mierzei Wiślanej. Można było wtedy odnieść wrażenie, że ta inwestycja ruszy lada dzień. Ależ skąd, nic bardziej mylnego, nie było jeszcze ważnych decyzji środowiskowych, nie rozpisano konkursu, nie wyłoniono wykonawcy, ale UWAGA, to działo się na kilka dni przed wyborami samorządowymi.

Teraz równie spektakularnie i atrakcyjnie, ale bardziej żenująco i absurdalnie urządzono historyczną uroczystość rozpoczęcia budowy obiektu… już zbudowanego. Przypomnijmy, że akt erekcyjny to dokument, który w uroczysty sposób rozpoczyna budowę. Czyli wmurowuje się w fundament dokument podpisany albo przed fundatorów, albo inicjatorów budowy.

 

No i tak w Rozprzy wmurowano akt erekcyjny w budynek, który jest już prawie skończony. „Komisariat jest już wybudowany, jest dach, są okna, wygląda na to, że niedługo będzie otwarcie. Lata dzień zaczną się prace w środku, a my teraz wbudowujemy akt erekcyjny?”  – dziwią się policjanci z KWP w Łodzi.

Według nich im bliżej wyborów, tym więcej będzie wydarzeń o podobnym charakterze, czyli fundowanych z pieniędzy publicznych i angażujących, z założenia apolityczne, służby mundurowe.

– „Romans policji z PiS trwa. Nasz komendant wojewódzki pojawia się wszędzie tam, gdzie Macierewicz, nawet jeśli to jest zlot pań z kół gospodyń wiejskich. Udajemy, że wbudowujemy akt erekcyjny pod budynek, który już istnieje, a policja współorganizuje imprezę z fundacją bliską politykowi PiS. Nie podoba mi się to” – mówi informator Wyborczej z KWP w Łodzi.

/md/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
AleksanderAdalbertMaciek123454321Jabisewa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rafał P
Rafał P

A może to był akt z Macierewiczem w stanie erekcji?

Zwinka
Zwinka

A przed tym budynkiem pomalowano chociaż trawę na zielono ?

ewa
ewa

nie sądzilam, że sa jeszcze ludzie którzy go słuchają

Jabis
Jabis

>Trawę na zielono malowali ? Wyśmiewali PRL, ale wszelkie wzorce czerpią garściami z tamtego ustroju, wogóle z jego nie wyszli, taka jest prawda o pislamie !<
Są … lepsi! PIS = PZPR-bis+ … a "+" zobowiązuje.

Maciek123454321
Maciek123454321

Ojoj, a już myślałem, że TEN gdzieś zaginął i przepadł. A tu proszę…

Adalbert
Adalbert

Wyborcy w okręgu piotrkowskim mają jednym słowem przeje……….. e.

Aleksander
Aleksander

Mały człowiek,duży krętacz.