Wniosek do CBA o kontrolę oświadczeń majątkowych Łukasza Szumowskiego

„Przychodziłem skatowany. Oglądałem głupie filmiki”. Szumowski o swoim dramacie

„Będziemy składali wniosek o kontrolę przez CBA oświadczeń majątkowych ministra Szumowskiego oraz również kontrolę wszystkich zakupów COVID-owskich, czyli tych związanych z pandemią, które realizowało Ministerstwo Zdrowia i inne instytucje publiczne. To skandal, że te środki wypływają z budżetu państwa do instruktora narciarstwa, do firmy założonej dzień wcześniej– powiedział poseł KO Robert Kropiwnicki.

 

Chodzi o sprawę, o której pisaliśmy w artykule „Czy to rzeczywiście przypadek, że kolega ministra Szumowskiego zarobił na bezwartościowych maseczkach 5,5 mln zł?”.

W związku z tym Kropiwnicki stwierdził, że urzędnicy nadużywają władzy. – Min. Szumowski jest klasycznym przykładem PiS-owskiego działacza. Okradanie państwa polskiego w sytuacji pandemii jest jedną z gorszych zbrodni społecznych, jakie można sobie wyobrazić i niestety pan Szumowski jest tego przykładem” – stwierdził poseł KO.

 

Zaznaczył, że w kontekście zakupów wadliwych maseczek nie zadziałały służby państwowe, w tym CBA i ABW. – „CBA jest nadzorowane przez min. Kamińskiego, którego ułaskawił prezydent Duda. Ci ludzie są we wzajemnym kręgu powiązań. Duda ułaskawia Kamińskiego, Kamiński powinien kontrolować Szumowskiego, ale Szumowski jeździ na nartach z Dudą, więc go nie kontroluje” – uważa Kropiwnicki.

A posłanka KO Katarzyna Lubnauer dodała: – „Oświadczenie majątkowe pana ministra Szumowskiego wygląda na bardziej bałaganiarskie niż oświadczenie majątkowe pana Banasia”. Według „GW”, Łukasz Szumowski, w latach 2016-18 wiceminister nauki, wykazał w oświadczeniu majątkowym zaledwie 1134 zł oszczędności. „Ale wartość spółki Szumowski Investments urosła przez ostatnie cztery lata z 40 tys. do ponad 40 mln zł. Jej właściciel to brat ministra. Łukasz Szumowski przepisał udziały na żonę” – napisała „Wyborcza”.

bt

Źródło: interia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o