Wniosek do prokuratury w sprawie Glapińskiego – prezes NBP „tłumi krytykę prasową”?

Kaczyński narobił kłopotu Glapińskiemu i NBP

– „Składamy zawiadomienie do prokuratury o wszczęcie postępowania, czy prezes Adam Glapiński nie wykorzystuje swojego urzędu po to, żeby wprowadzać w Polsce cenzurę i ograniczyć media w zakresie dozwolonej krytyki. Działanie, które podjął prezes Glapiński, wyczerpuje znamiona opisane w art. 44 Prawa prasowego, czyli tłumienie dozwolonej krytyki – poinformował poseł PO Arkadiusz Myrcha.

Chodzi o skierowanie do sądu przez NBP 6 wniosków, dotyczących usunięcia artykułów prasowych o aferze KNF, a napisanych przez dziennikarzy „Gazety Wyborczej” i „Newsweeka”.

Myrcha stwierdził, że jedyną możliwością wyjaśnienia „afery KNF są informacje medialne”, bo PiS nie chce się zgodzić na powołanie komisji śledczej w tej sprawie. – „Jest to afera, która dotyczy korupcji na najwyższych szczytach władzy, która sięga zarówno KNF-u, jak i najważniejszych osób z PiS. Wszyscy widzimy jak nieporadnie w tym zakresie działają organy ścigania, jak nie radzi sobie z tym prokuratura, jak nie radzą sobie z tym służby podległe Mariuszowi Kamińskiemu” – powiedział Myrcha.

Poseł Jarosław Urbaniak z PO dodał, że Glapińskiemu „jako pierwszemu puściły nerwy po ujawnieniu słynnych taśm z rozmowy Leszka Czarneckiego z Markiem Ch.”. – „To pan Glapiński w sposób żenujący chwali pana Marka Ch., wychwalając go jako człowieka bardzo moralnego, wręcz wielkiego patriotę. To najbardziej żenująca sytuacja w polskiej polityce w tym roku” – stwierdził Urbaniak. Przypomnijmy, że Marek Ch. trafił na dwa miesiące do aresztu z zarzutem przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści osobistej i majątkowej.

bt

Źródło: interia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o