Wniosek do TK o pociągnięcie Pawłowicz do odpowiedzialności karnej – chodzi o znieważanie przez nią osób LGBT

Wniosek do TK o pociągnięcie Pawłowicz do odpowiedzialności karnej - chodzi o znieważanie przez nią osób LGBT

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych złożył do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie sędzi Krystyny Pawłowicz do odpowiedzialności karnej. Chodzi o wielokrotne znieważanie przez nią lesbijek i gejów na antenie Radia Maryja.

 

Sprawa ma związek ze złożonym do sądu w Krakowie pozwem przeciw ówczesnej posłance PiS. Kilka tygodni temu złożyli go członkowie zarządu OMZRiK, w tym Konrad Dulkowski i Rafał Gaweł.

„Przedmiotem oskarżenia jest wielokrotne znieważanie lesbijek i gejów na antenie Radia Maryja” – napisano na Facebooku Ośrodka. Działacze dołączyli skany wniosku do TK.

 

Cytują w nim wypowiedzi Pawłowicz, które padły na antenie toruńskiej rozgłośni: – Te agresywne środowiska lesbijsko-pedalskie ciągle mówią, że są atakowani. No, bo prowokują, sami prowokują”; „To są ludzie, którzy są przedstawicielami diabelstwa – już tak powiem nie owijając w bawełnę – zła, nienawiści, podłości największej, jaką można sobie wyobrazić”; – „Zgromadzenia osób tych zaburzonych, tak zwanych LGBT nawołują do karalnych, patologicznych zachowań seksualnych”.

Krystyna Pawłowicz sędzią Trybunału Konstytucyjnego została w miniony czwartek, o czym pisaliśmy w artykule „Duda zaprzysiągł Pawłowicz i Piotrowicza na sędziów TK – „Po cichu, bez kamer, ale wstyd pozostaje taki sam”.

bt

Źródło: Facebook

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
ZołzaTemidaechsmętekprobus Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
probus
probus

Historia lubi się powtarzać. Koń Kaliguli, Incinatus, został mianowany konsulem i senatorem. Patrząc na obecnych „wybrańców”, myślę, że wolałbym głosować na konia. Jest pracowity, o wiele tańszy w utrzymaniu, nie sieje nienawiści, itd.

smętek
smętek

Co wynika z tego, że Pawłowiczówna jest bezczelną, prostacką chamką. W normalnym świecie powinien ją spotykać ostracyzm towarzyski, zawodowy. Powinna doznać zupełnej izolacji. Moja Kochana Polska nie jest już normalnym krajem. Takie twory jak Pawłowiczówna mają się dobrze i nic przykrego spotkać ich nie może.

Temida
Temida

Oj tam, oj tam….Ona jest chlubą i ostoją pisuaru…….

ech
ech

Wniosek do TK rozpatrzy sędzia pawłowicz!

Zołza
Zołza

Ale dlaczego tak długo zwlekano, był krótki czas, że posłem nie była, teraz jest specjalistą od konstytucji, którą jej sekta lekceważyła nagminnie i wątpię, że przylebska wyrazi zgodę na ciąganie takiej znakomitości po sądach.