Wniosek o uchylenie immunitetu Sławomira Nitrasa

Wniosek o uchylenie immunitetu Sławomira Nitrasa

„Jestem nękany tylko i wyłącznie z powodów politycznych”– stwierdził poseł Sławomir Nitras (KO) po tym jak okazało się, że Prokuratura Rejonowa w Warszawie chce mu postawić zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej innego posła. W tej sprawie do marszałek Sejmu został skierowany wniosek o uchylenie immunitetu Nitrasowi.

 

Jak informuje prokuratura 27 października 2020 na Sali sejmowej poseł opozycji „podszedł niespodziewanie do posła Wiesława Krajewskiego i bez powodu pchnął go oboma rękoma” – czytamy na tvn24.pl. Aby nie upaść Krajewski chwycił się oparcia ławy poselskiej.

Główny zainteresowany w mediach społecznosciowych stwierdził, że każdy może sam dowiedzieć się jaka jest prawda oglądając dostępne nagrania. Następnie powiedział: „Mamy do czynienia z sytuacją, w której sitwa, klika, regularni przestępcy, którzy siedzą w Prokuraturze Generalnej, w Ministerstwie Sprawiedliwości po prostu nękają uczciwych, porządnych ludzi. Ja jestem jednym z nich”.

 

Zdaniem Nitrasa Zbigniew Ziobro i Bogdan Święczkowski są liderami kliki, „która obsiadła wymiar sprawiedliwości i używają go do gnębienia uczciwych ludzi”. Poseł stwierdził, że nie boi się w/w polityków obozu rządzącego i że za swoje czyny będą kiedyś osądzeni.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Sławomir Nitras zaznaczył, że ma wiarę w wolne sądy i że ufa odważnym sędziom. „Do pana Ziobry i Święczkowskiego mam prostą informację: w ten sposób nie zrobicie mi żadnej krzywdy. Bo jeszcze nie ma takiego sądu w Polsce, nawet waszych sądów, które za coś takiego mogłyby człowieka skazać” – kontynuował.

Zdaniem Borysa Budki sprawa Nitrasa to kolejna próba odwróceni uwagi od problemów obozu władzy. „Nikt w takich sprawach chyba nie wierzy w to, że prokuratura nie działa w takich sprawach na polecenie swoich partyjnych zwierzchników”.

/as/

Źródło: tvn24.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jańcio wodnik
jańcio wodnik
31 marca 2021 14:40

Żyjemy w czasach w których władza ma licencję na bicie ludzi, a opozycja gdy jakiś jej przedstawiciel otrze się nawet przypadkiem o przedstawiciela władzy pójdzie do mamra gdy sprawa trafi do zdradzieckiego pseudo- pisowskiego ala-sędziego.