Wniosek o unieważnienie mandatów europosłów PiS

Mazurek znowu nie mogła się powstrzymać przed atakowaniem Tuska

W majowych wyborach do europarlamentu Prawo i Sprawiedliwość zdobyło najwięcej mandatów. Jednak w opinii Marcina Skubiszewskiego z Obserwatorium Wyborczego przez działania telewizji publicznej mogło dojść do złamania zasad równości pomiędzy kandydatami.

 

„Media publiczne mają obowiązek obiektywizmu i bezstronności, ustawowy i bardzo jasny. Media prywatne takiego obowiązku nie mają, co nie zmienia faktu, że istnieje pewna etyka dziennikarska, która obowiązuje wszystkich” – mówił w Weekendowym Poranku na antenie radia TOK FM Skubiszewski.

Jego zdaniem w wyborach do europarlamentu media publiczne nie zachowały bezstronności, co mogło mieć wpływ na ostateczny wynik wyborów. Dlatego Skubiszewski złożył wniosek do Parlamentu Europejskiego o unieważnienie mandatów posłów PIS-u.

 

Co istotne, wniosek nie dotyczy wyłącznie jednostkowych przypadków, ale przedstawia sytuację w całej Polsce.  „Taki wniosek jest absolutnie bezprecedensowy, nie było jeszcze w Parlamencie Europejskim czegoś takiego” – tłumaczył Skubiszewski. Liczący 88 stron wniosek będzie rozpatrywany w październiku przez Komisję ds. prawnych.

 

wb

Źródło: tokfm.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
styropian
styropian
28 września 2019 17:55

Brawo! To jest sensowne i logicznie uzasadnione!

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
28 września 2019 18:21

No, byłaby niezła jazda. Poczekamy, zobaczymy. Choć z drugiej strony straszny obciach i kolejny krok ku wywaleniu nas z Unii.

Henryk
Henryk
28 września 2019 22:55

Oby się udało, cieszę się, że to robicie

felek
felek
29 września 2019 00:37

kasa ludzi ogłupiła poprzez pis a ludziska mają ich w poważani byle pełna kiermana tak długo jak się da.

Maciek123454321
Maciek123454321
29 września 2019 01:30

Nie wiem, czy PE zechce zająć się tą sprawą, może być z tego straszny smród i niezła jazda.

XVi Lian
XVi Lian
29 września 2019 12:00

Pis to Koń trojański w UE . To są wrogowie Unii.Wywalic ich z Perlsmentu Europejskiego.Konic wypłat w Jewro dla tych bucy