Wniosek opozycji do prokuratury w sprawie Piotrowicza

Piotrowicz, Kogut, Zbonikowski, Krynicka i Duda... wypadają poza burtę

Przewodniczący sejmowej komisji sprawiedliwości Stanisław Piotrowicz – zdaniem posłów opozycji – w niewłaściwy sposób procedował zgłoszone przez nich poprawki, uniemożliwiając opozycji przedstawienie ich ustnego uzasadnienia.

Według Kamili Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej, Piotrowicz złamał w ten sposób regulamin Sejmu, który „mówi jednoznacznie o potrzebie ustnego przedstawienia poprawek na posiedzeniu komisji” oraz art. 231 kodeksu karnego, który mówi o przekraczaniu uprawnień oraz niedopełniania obowiązków przez funkcjonariusza publicznego. Dlatego właśnie opozycja zapowiedziała „zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez pana prokuratora Piotrowicza”.

„Pan poseł Piotrowicz w sposób niespotykany do tej pory prowadzi tę komisję” – ocenił Borys Budka z PO. Powiedział do Piotrowicza: – „Panie przewodniczący, to nie jest pana prywatny folwark. To, co robicie na tej komisji, to kpina z regulaminu Sejmu”.

Ironicznie na Twitterze do obrad sejmowej komisji sprawiedliwości odniósł się prof. Uniwersytetu Warszawskiego Marcin Matczak: – „Wg poprawek do ustawy o KRS 25 prokuratorów może zgłosić sędziego do KRS, bo wg uzasadnienia są żywo zainteresowani sprawami wymiaru sprawiedliwości. Proponuję dać tę możliwość także 25 oskarżonym i 25 więźniom – ci są dopiero żywo sprawami wymiaru sprawiedliwości zainteresowani”.

Opozycja krytykuje Andrzeja Dudę za kształt przygotowanych przez niego projektów, a także poprzedzający prace parlamentarne proces uzgodnień z PiS. – „Mamy prezydenta, który powinien być strażnikiem polskiej Konstytucji, a po raz kolejny okazuje się jej grabarzem. Po raz kolejny widzimy, że pan prezydent nie sprostał tej roli, do której został powołany; po prostu ucieka z podkulonym ogonem przed PiS-em, zostawiając na tym przegranym polu walki polską Konstytucję” – powiedziała Gasiuk-Pihowicz. Jak dodała, prezydent „nie sprostał tym przyrzeczeniom, które dał 38 mln Polaków jeszcze w lipcu”, kiedy zapowiadał zupełnie inne projekty ustaw.

Komisja głosami posłów PiS – jak na razie – odrzuca wszystkie poprawki zgłaszane przez opozycję. Jej przedstawiciele protestowali mówiąc, że szczegóły zapisów tych poprawek nie zostały w ogóle zaprezentowane członkom komisji.

bt

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Waldemar
Waldemar
28 listopada 2017 18:37

Łamanie regulaminu sejmowego to już norma począwszy od sławetnych obrad w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. Sejm stał się dokładnie taką samą maszynką do głosowania jak w czasach PRL, z tą róznicą, ze wtedy opozycję reprezentowało tylko koło poselskie ZNAK, zresztą w latach 70. spacyfikowane. Uważam, że wszystkie te nadużycia i jawne kpiny z praw opozycji, powinny znaleźć się w nowopowstałym Archiwum im. prof. Osiatyńskiego. I mam nadzieję, że nie będzie to wyłącznie materiał dla historyków.

Anda
Anda
29 listopada 2017 06:27
Reply to  Waldemar

Tak, oglądałam fragmenty tego posiedzenia. To już nie ma nic wspólnego z Parlamentem, uważam, że ta ustawa powinna być uznawana za nielegalną i nieobowiązującą, tyle było naruszeń prawa przy jej procedowaniu.
A Piotrowicz z tą uśmiechniętą gębą – przecież kiedyś straci immunitet., I wtedy pewnie poniesie konsekwencje.

Mordazdradziecka
Mordazdradziecka
29 listopada 2017 07:57
Reply to  Waldemar

To samo robili hitlerowcy w Reichstagu (do momentu jego podpalenia) w stosunku do opozycji. To jest wedle schematu:najpierw zamilczec i odizolowac, potem zamknac lub zamordowac.

smętek
smętek
29 listopada 2017 10:40

Od dłuższego czasu powtarzam do znudzenia: Kurdupel wzoruje się na bolszewikach rosyjskich i niemieckich nazistach.

Mordazdradziecka
Mordazdradziecka
29 listopada 2017 22:04
Reply to  smętek

Tak samo powtarzam i bede powtarzal do usranej smierci.