Wnuczka Piłsudskiego nie została zaproszona do Sejmu na rocznicę jego urodzin

Michał Kamiński o PiS: Ich najbardziej kręci kasa i widać, że oni się o tę kasę pożrą.

Andrzej Duda twierdził, że nieprzypadkowo wybrał datę inauguracji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 5 grudnia 150 lat temu urodził się Józef Piłsudski. Z tej okazji prezydent wygłosił orędzie, którego nie mogła wysłuchać na miejscu wnuczka marszałka Joanna Piłsudska-Onyszkiewicz.

„Dziś Andrzej Duda mówił w obliczu urodzin Józefa Piłsudskiego, które zaczynają obchody 100-lecia niepodległości, piękne słowa… Już abstrahuję, że w tym samym dniu w Sejmie jest niszczona polska demokracja. Ale oni z przyczyn politycznych nie zaprosili wnuczki Józefa Piłsudskiego do Sejmu” – powiedział w TVN 24 poseł Michał Kamiński. – „Na rocznicę urodzin Józefa Piłsudskiego jego wnuczka nie została zaproszona, bo im politycznie nie pasuje. Takie to budowanie wspólnoty” – oburzał się poseł.

Wnuczka marszałka jest bowiem żoną Janusza Onyszkiewicza, opozycjonisty, byłego ministra obrony i działacza dawnej Unii Wolności. Joanna Piłsudska-Onyszkiewicz od wielu lat angażuje się w działalność mającą na celu promowanie i zachowanie pamięci o marszałku Piłsudskim. Ale zdaje się to nie mieć znaczenia dla PiS – ważniejsze dla nich jest to, czyją jest żoną.

Internauci krytycznie komentowali niezaproszenie wnuczki marszałka na uroczystości: – „Świętują urodziny Piłsudskiego. Ale jego wnuczki nie zaprosili… A Marszałek dziś powiedziałby im tyle: „Wam kury szczać prowadzać, a nie politykę robić”; „Sejm tak bardzo uczcił Piłsudskiego, że jego wnuczki nie zaproszono”.

bt

Źródło: gazeta.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Plus ujemnyAda A.Tomasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tomasz
Tomasz

Myśląc o Marszałku mam mieszane uczucia, bo która z dat lepiej go oddaje: 11 listopada 1918 czy 12 maja 1926 r. Obawiam się, że obecnie rządzący wielbią Marszałka „majowego”. Hołdowanie mu kryje dla mnie niebezpieczeństwo akceptacji burzenia demokracji, zapędów autorytarnych, używania przemocy i wodzostwa. Przy obecnej władzy byłbym z tym uwielbieniem wielce ostrożny.

Ada A.
Ada A.

Tak dobitnie podkreślają – gdzie jest ich resztka kultury… Jak można było nie zaprosić wnuczki na takie uroczyste obchody?

Plus ujemny
Plus ujemny

Przy okazji warto byłoby przypomnieć losy obu córek Marszałka. I porównać je z Martą K.