Wojciech Mann mówił o „wstydzie za polskie obywatelstwo”. Padł ofiarą hejtu

Wojciech Mann mówił o „wstydzie za polskie obywatelstwo”. Padł ofiarą hejtu

Wojciech Mann gościł w programie publicystycznym  Tomasza Lisa. Radiowiec ostro wypowiedział się w nim o aktualnej kondycji naszego państwa. „Jesteśmy z dnia na dzień spychani na margines, ludzie rozumni, tacy, którzy widzieli kawałek świata wstydzą się, że mają polskie obywatelstwo. Jeżeli celem jest stworzenie takiej zamkniętej puszki, w której będziemy – jak się chwalą rządzący – tworzyć nowe elity, a te stare spychać gdzieś do pakamery, to jest to zemsta. Moje pytanie: za co? Nie mam pojęcia” – powiedział w wywiadzie Mann.

 

Słowa te wywołały oburzenie na narodowo-prawicowej stronie sceny politycznej. Zwolennicy prawicy wymyślili nawet hasztag „DumniZPolski”, który zaczęli udostępniać przy wpisach poświęconych krytyce wypowiedzi Manna.

A ja się nie wstydzę. Jestem dumny z tego, że jestem Polakiem. Jestem też wdzięczny wszystkim, którzy Polskę budowali i tym, którzy oddali za nią życie. Czuję się wobec nich zobowiązany. Zobowiązany do przekazywania wartości, które były dla nich wszystkim” – napisał na Twitterze europoseł Patryk Jaki (SP).

W podobnym stylu wypowiedział się parlamentarzysta Krzysztof Sobolewski (PiS). Zasugerował on, że Mann może wyjechać z Polski do… Norwegii, gdzie przebywają już m.in. antyrasistowski działacz Rafał Gaweł oraz biznesmen Zbigniew Stonoga.

 

Pan Mann, jak tak bardzo męczy się w Polsce, zawsze może wyjechać do Norwegii, ostatnio bardzo popularny kierunek dla „rozumnych” ludzi. A zrzeczenie się polskiego obywatelstwa to prosta formalność, czy za trudne dla Pana Manna?” –  zasugerował.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

W podobnym tonie wypowiedział się też lider Ruchu Narodowego, Robert Winnicki. Napisał on, że wstydzi się, że redaktor Mann ma polskie obywatelstwo.

Co myślicie o tej nagonce na Wojciecha Manna? Czy rzeczywiście obraził Polaków? Naszym zdaniem chciał po prostu wskazać rodakom to, że obecna władza kompromituje naród i spycha nas w Europie na margines.

/nt/

Źródło: wprost.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
21 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mariusz
Mariusz
21 października 2020 17:49

Chamy na afisze ,wykształciuchy do poduchy

Dron
Dron
21 października 2020 17:52

I zostanie taki Sobolewski i co??? W klatę się wal, Sobolewski, że niszczycie porządnych ludzi!!! Nie che mi się pisać, bo same wulgaryzmy cisną mi się pod palce.

Mariola
Mariola
21 października 2020 18:08

Podzielam pogląd pana Wojciecha Manna. Jest mi wstyd za zachowanie obecnych tzw. elit. Brak kultury, panoszące się chamstwo, brak samokrytyki…,długo można by wymieniać. Nie mogę się doczekać, kiedy wreszcie skończą się te obrzydliwe rządy. A to nie koniec, bo poprawa wzajemnych relacji, szacunek i kreacja wartości etycznych to zadanie , którego wykonanie, zajmie wiele lat. Tak mi przykro…

Nihil
Nihil
21 października 2020 18:31

Ja od ponad pięciu lat wstydzę się że jestem Polakiem tu w polsce. A będąc na zachodzie Europy wstyd potęguje.
Jesteśmy już śmieciem Europy, piszę to że smutkiem

deruy
deruy
21 października 2020 19:50
Reply to  Nihil

Jak ci zejdzie goraczka to wtedy napisz sensownego, a do tego czasu lepiej sobie po prostu odpusc

Predator
Predator
21 października 2020 21:31
Reply to  Nihil

Dokładnie tak samo się czuje, brawo Panie Wojtku. A osobnicy typu jaki, sobolewski i reszta tych pseudo patriotów z kurduplem na czele, doprowadzili Polskę do upodlenia więc
są zadowoleni, no i cóż cham niewie co to honor i wstyd.

Marek
Marek
22 października 2020 14:42
Reply to  Nihil

Może ty jesteś „śmieciem Europy”. Ja jestem najlepszym, co ta Europa ma do zaoferowania.

Rad
Rad
11 listopada 2020 14:10
Reply to  Nihil

Na zmywaku to raczej chluby nie przynosisz.

Krystyna
Krystyna
21 października 2020 18:44

mam korzenie polskie ale obywatelstwo niemieckie, ktore przyjelam po 20 latach pobytu w Niemczech, zrzekaja sie polskiego obywatelstwa. , moglam juz po 8-u. ale nie byla to decyzja latwa. mojego pochodzenia nigdy sie nie wstydzilam i nie wstdze. ale tak jak w roku 81, kiedy wyjechalam z kraju Polska to dla mnie geograficznie moj kraj, jego folklor, obyczaje, historia itd. natomiast ani wredy ani dzisiaj nie utozsamiam sie z rzadem, jego polityka i za ten stan, ktory obecnie panuje w Polsce wstydze sie, tak zwaczajnie wstydze, wstydze sie rowniez za ta grupe Polakow, ktorzy obecne „maniery” popieraja, uwazajac je za demokratyczne. do Was ,zwolennikow obecnej wladzy :jezeli to jest demokracja to , sledzac historie panstw ,roznych kontynentow, najstraszniejsi dyktatorzy byli wybierani demokratycznie. moze w niektorych glowisiach jakis bezpiecznik zrobi klik. pozdrawiam pana Wojciecha.

Marek
Marek
21 października 2020 19:57

„Nagonka”, „hejt”? – żałosne pajace od razu na takie łagodne, wręcz eleganckie potraktowanie Manna (biorąc pod uwagę jego haniebne słowa) podnoszą krzyk, a jak same wyzywają przeciwników politycznych od najgorszych, to wszystko jest w porządku. Taka to „kultura i wykształcenie”. A idźcie w diabły, pseudoelity.

deruy
deruy
21 października 2020 20:00

Panie Mann: przede wszystkim Pana stwierdzenie jest absurdem samym w sobie – nie mozna byc ani dumnym ani sie wsydzic z obywatelstwa. To jest stan prawny – cytuje : „przynależność osoby do określonego państwa, na mocy której jednostka ma określone prawa i obowiązki wobec państwa, a państwo – analogicznie – ma obowiązki i prawa wobec jednostki.”
Moze Pan zalowac, ze ma Pan obywatelstwo polskie, bo Panu nie pasuja prawa i obowiazki, ale po prostu nie mozna sie tego wstydzic !
Zas obywatelstwa, skoro Panu tak przeszkadza, to niech sie Pan pozbedzie, wolna wola – proponuje np. Syrie, Francje, Pakistan, Meksyk , ze nie wspomne o calej Afryce. Wiec KIEDY sie Pan wreszcie zrzeknie to niech chociaz Pan nam wszystkim da o tym znac, abysmy mogli z tej okazji wypic szampana. No i rozumiem , ze Pan do tego nowego kraju marzen od razu sie przeniesie.
Przy okazji – moze Pan pamieta slawetne stwierdzenie bylego premiera J.Oleksego, ktory powiedzial : „Polske mam w d…e”. Premier !!! Rozumiem , ze w Pana przypadku jest Pan o krok od podobnie wspanialych stwierdzen.

Aloha
Aloha
21 października 2020 20:36

Ci Polacy tzw.prawicowi ale komuniści to stado idiotów

Tmx
Tmx
21 października 2020 21:11

No i o tym właśnie mówił Pan Wojciech. Czy trzeba się nad tym jakoś specjalnie zastanawiać, otóż nie.
A jak ktoś miał jakieś wątpliwości to chyba Jaki z resztą mu je rozwiali.

malgoska
malgoska
22 października 2020 01:39

Popieram Wojciecha Manna. Ma rację. Kto ma oczy i uszy otwarte, tego nie trzeba przekonywać. PiS jest więcej niż winny . To, co się obecnie dzieje jest przerażające. Wszystko co najgorsze wpłynęło na wierzch za przyzwoleniem i zachętą tych małych ludzi.

lea
lea
22 października 2020 05:26

Ja w ogóle nie rozumiem upodobania ludzi do przynależności do elity, ich chęci bycia bardziej wartościowym i znaczącym od
reszty., Przecież sam fakt przynależności do takiej grupy nie czyni nikogo przyzwoitym człowiekiem. Czy to będą elity pisowskie, czy inne, nie są dla mnie jakimś wzorem na życie, jakimś rodzajem wyroczni, Sama, staram się szanować człowieka, doceniać go ze względu na to jaką jest osobą i nie ma dla mnie znaczenia jego pochodzenie, stanowisko,
stan posiadania. Przyznam jednak, że w słowach pana Manna znajduję trochę racji. Ja też się wstydzę tego, co dzieje się
w Polsce, chociaż z tą różnicą, że mój wstyd ma sporo dłuższą historię, niż ten pana Manna Mimo to zawsze będę Polką,
czasami bardzo dumną z mojego kraju, a nieraz mocno zawstydzoną polską rzeczywistością, ale nie polskim
obywatelstwem, które jednak znaczy dla mnie coś więcej, niż pisowskie, cz inne rządy.

Bogusław
Bogusław
22 października 2020 09:38

Cała ta prymitywna banda nawet butów panu Mannowi nie jest godna czyścić.

Irena
Irena
22 października 2020 09:49

Rozumny człowiek rozumie …..rozumie co mowi Pan Wojciech Mann……nierozumny NIGDY tego NIE pojmie !!!

Wiktor
Wiktor
22 października 2020 10:22

Polska to koślawe od zawsze niby państwo ,jedynie za panowania Jagiellonów była silna i potężna ;kiedy ta dynastia odeszła zaczął się bajzel ,wieczne kłótnie i osłabianie Króla ,który w końcu nie miał nawet armii ,za to było Liberum veto ( czyli PiS ) wolna elekcja itd., największym nieszczęściem była I wojna i upadek Ck wtedy Polska zlepiona z 3 zaborów znowu stała się zaczynem wszelkich polskich wad ,komuchy utemperowały ta chorobę a dzisiaj polskie warcholstwo w rozkwicie ;skończy się jak zwykle upadkiem

Chermes
Chermes
22 października 2020 15:20

Czy stwierdzenie: – „Wstydzę się, że mieszkam w Kraśniku” również można podciągnąć pod „brak patriotyzmu”?
Tak, z czystej ciekawości pytam… 🙂

```
```
22 października 2020 18:09

„Najmniej wartościowym natomiast rodzajem dumy jest duma narodowa. Kto bowiem nią się odznacza, ten zdradza brak cech indywidualnych, z których mógłby być dumny, bo w przeciwnym wypadku nie odwoływałby się do czegoś, co podziela z tyloma milionami ludzi. Kto ma wybitne zalety osobiste, ten raczej dostrzeże braki własnego narodu, ponieważ ma je nieustannie przed oczyma. Każdy jednak żałosny dureń, który nie posiada nic na świecie, z czego mógłby być dumny, chwyta się ostatniej deski ratunku, jaką jest duma z przynależności do danego akurat narodu; odżywa wtedy i z wdzięczności gotów jest bronić πυξ και λαξ [rękami i nogami] wszystkich wad i głupstw, jakie naród ten cechują”.
Arthur Schopenhauer

Rad
Rad
11 listopada 2020 14:07

no po prostu wow, taki wykształciuch od ciągania sznurkami, że po prostu nie ma lepszej elyty. Spychani to byliśmy za PO, oddaliśmy prawie wszystko na czym można było robić kasę, brakowało tylko oddania Niemcom kopalni miedzi, węgla, lasów, elektrowni i wody pitnej. Polityka na kolanach i elyty na brukselskich salonach za nasze pieniądze to nie moja wizja wolnego kraju. Takie wykształciuchy z dyplomami a’la Hołownia i Kwaśniewski to się pewnie wstydzą bo bez układów są nikim i nie potrafią na siebie zapracować. Jak jeden z drugim wyborów nie wygra to zaraz płacze, że pracy nie ma.