Wójcik chce, aby sprawdzano, czy single chcący adoptować dzieci, są gejami

Wójcik: „Niech Trzaskowski zostawi w spokoju nasze relacje z opozycją białoruską”

Zbigniew Ziobro i Michał Wójcik przedstawili ustawę zakazującą adopcji dzieci przez pary LGBT. Ich zdaniem istnieje obecnie w polskim prawie luka pozwalająca na takie adopcje przez osoby formalnie pozostające singlami.

 

„W Polsce adopcji może bowiem dokonać osoba, która formalnie jest samotna, a pozostaje we wspólnym pożyciu z osobą tej samej płci” – mówił Wójcik.

Teraz – na mocy nowej ustawy – urzędnicy mieliby sprawdzić, czy tacy formalni single nie są w rzeczywistości osobami pozostającymi w związkach LGBT.

„Wywiady adopcyjne są bardzo szczegółowe, natomiast my chcemy je poszerzyć. Chodzi o to, żeby sprawdzić, czy dochodzi do pożycia z osobą tej samej płci. Dla kogoś, kto reprezentuje ośrodek, nie jest to najmniejszy problem” – stwierdził.

 

„Nie będzie sprawdzał, czy osoba jest homoseksualna, tylko czy ma wspólne pożycie z osobą tej samej płci. Chodzi o wspólne gospodarstwo domowe, więź duchową, więź fizyczną, wsparcie finansowe. Życie na zasadzie małżeństwa” – dodał.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Koalicjanci Solidarnej Polski ze Zjednoczonej Prawicy nie są pewni, co do projektu. Marek Suski (PiS) powiedział, że nie wie, czy takie przepisy, w ogóle, są potrzebne.

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
smętek
smętek
13 marca 2021 15:13

Nie dość że głupi to jeszcze z odrażającą gębą.

Rafapon
Rafapon
13 marca 2021 17:06

Cała ta dyskusja o adopcji dzieci przez takie czy inne pary jest goowno warta. Adopcja dziecka nie może być spełnianiem zachcianek dorosłych, ale ma być zapewnieniem dziecku właściwej opieki. Kropka.

Janina
Janina
13 marca 2021 21:27
Reply to  Rafapon

Co do ostatniego zdania, to zgoda. Ale nie można potępiać w czambuł samej instytucji adopcji. Przecież bywa, że dom rodzinny to swoiste piekło dla dziecka. A po drugiej stronie jest wielu dobrych ludzi, nie mających z wielu względów własnych dzieci, a gotowych przyjąć dzieci do swego domu, niekoniecznie przez „zachciankę”. Powodów autentycznej adopcji jest wiele i wierzmy, że to szlachetne powody. A warunki adopcji są określone i tylko trzeba je przestrzegać.

Rafapon
Rafapon
14 marca 2021 15:07
Reply to  Janina

Zgadzam się. Czyli nadal najważniejsze jest dobro dziecka. Ja nie potępiam adopcji, nawet przez pary homoseksualne, ale dobro dziecka ma być celem.

Janina
Janina
13 marca 2021 18:34

A ja się pytam, jak będą to sprawdzać. Jakiś pisowski urzędnik będzie przesłuchiwał pod wariografem? Albo delikwenci będą kierowani na jakieś przymusowe badania,poddawani eksperymentom z prowokacjami włącznie? A może inwigilacja 24/24, podsłuchy pod łóżkiem ? Toż to czysta paranoja ! No, ale jeśli chodzi o tę ekipę, to nic nie powinno dziwić, żaden kretynizm. Szkoda tylko, że Polska stała się pośmiewiskiem w świecie cywilizowanym.

HerodAntypis
HerodAntypis
13 marca 2021 21:17
Reply to  Janina

Zainteresowani adopcją podejrzani single będą kierowani na Nowogrodzką. Tam przetestuje ich sam prezes, bo się na tym zna. W sprawach trudnych i wątpliwych skonsultuje się z maciorem.

Dociekliwy
Dociekliwy
13 marca 2021 23:21
Reply to  Janina

To się nazywa wywiad środowiskowy – wiedzą sąsiedzi jak kto siedzi. Szczególnie cenna opinia lokalnego proboszcza – 🙂 wie kto jest gejem.
O tym, jak trudno jest adoptować dziecko wiedzą ci, którzy o to zabiegają. Przez takich cymbałów, którzy dla doraźnych politycznych celów grzebią w intymnych często traumatycznych losach ludzi o adopcję będzie jeszcze trudniej.

Marek
Marek
13 marca 2021 20:03

„….Chodzi o wspólne gospodarstwo domowe, więź duchową, więź fizyczną, wsparcie finansowe. Życie na zasadzie małżeństwa” Czy nie uważacie, że tym fragmentem wójcik potwierdził, że małżeństwo to także związki par jednopłciowych? Nie chodzi bowiem o biologiczną możliwość tworzenia potomstwa a właśnie o wspomniane związki i wolę zawarcia takiej umowy zwącej się „małżeństwo”. Tym samym sam siebie zaorał.

Zwinka
Zwinka
13 marca 2021 20:29

Niech wystawią Kanthaka do weryfikacji singli.

Maciek123454321
Maciek123454321
14 marca 2021 12:25
Reply to  Zwinka

No nie! Przecież już każde dziecko wie, że Kanthak to kryptogej. Sam się przyznał, że kupował mięso w sklepie dla gejów w San Francisco.

Zwinka
Zwinka
14 marca 2021 15:08

No przeca właśnie dlatego proponuję, aby gejów tropił. Na sam niuch rozpozna swego.

Maciek123454321
Maciek123454321
14 marca 2021 12:22

W III Rzeszy sprawa była prostsza. Wystarczyło pokazać penisa. Ale może to i dobry pomysł? Taki Wójcik pyta mnie, czy jestem gejem, a ja mu na to pokazuję palanta.

malgoska
malgoska
14 marca 2021 21:37

Czy Wójcik będzie sprawdzał osobiście?