Wójcik chce skasować wyrok WSA ws. „strefy wolnej od LGBT”

Wójcik chce skasować wyrok WSA ws. „strefy wolnej od LGBT”

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach wydał niedawno wyrok dot. uchwały w sprawie „strefy wolnej od LGBT” przyjętej przez Radę Gminy Istebna – stwierdzono, że dokument dyskryminuje członków mniejszości seksualnych.

 

Wyrok nie spodobał się wiceministrowi sprawiedliwości Michałowi Wójcikowi (SP). Polityk zapowiedział, że złoży skargę kasacyjną do wyroku sądu w Gliwicach. Rzekomo poprosili go o to mieszkańcy regionu Istebna-Koniakowa-Jaworzynki. „Zebrali ok. 2 tys. podpisów, które mi w poniedziałek przekazali, prosząc, by prokuratura wystąpiła ze skargą kasacyjną. Prokuratura pochyli się nad tą sprawą. Zobaczymy, jaką decyzję podejmie” – powiedział minister.

Wójcik stanął też w obronie treści homofobicznej uchwały Rady Gminy Istebna: „Ta uchwała ma charakter deklaracji. Ona nie ma władczego charakteru. Nie ma czegoś takiego, że samorząd powiedział, iż trzeba ścigać ludzi ze środowiska LGBT. Tu nikt czegoś takiego nie powiedział. To nie jest przeciwko ludziom, którzy mają odmienną orientację seksualną. Chodzi o coś zupełnie innego; o ideologię LGBT. Żeby nie wprowadzać jej przykładowo do programów edukacyjnych, żeby nie doszło do seksualizacji dzieci (…)”.

 

Wyrok WSA nie jest prawomocny, co oznacza, że może być jeszcze odwołany. Sędziowie uznali m.in. że „strefy wolne od LGBT” dyskryminują członków LGBT, krzywdzą ich i wzmacniają w nich poczucie zagrożenia oraz naruszają prawo do wychowania dzieci zgodnie z przekonaniami rodziców.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Ostatni argument odnosi się do tej części uchwały przeciw „ideologii LGBT”, w której autorzy opowiedzieli się przeciwko prowadzeniu tzw. edukacji seksualnej.

/nt/

Źródło: onet.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o