Wójcik: „Niech Trzaskowski zostawi w spokoju nasze relacje z opozycją białoruską”

Wójcik: „Niech Trzaskowski zostawi w spokoju nasze relacje z opozycją białoruską”

Michał Wójcik (Solidarna Polska) gościł w programie „Rozmowa Piaseckiego” w TVN24. Wypowiadał się w nim m.in. na temat wniosku opozycji o to, aby odwołać Ryszarda Terleckiego z funkcji wicemarszałka za słowa o Cichanouskiej.

 

„Nie wiem, czy w ogóle będzie to głosowane. Nie umiem w tej chwili powiedzieć. A dlaczego pan marszałek miałby być odwołany?” – powiedział gość programu.

Dodał, że wcześniej w sprawie białoruskiej opozycji istniał konsensus, dopóki w sprawę nie zaangażował się prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski i jego ruch. Sam udział Cichanouskiej w spotkaniu z politykiem KO miał być błędem.

Niech nikt nas nie skłóca, niech Trzaskowski zostawi w spokoju nasze relacje z opozycją białoruską. Nikt więcej dla opozycji białoruskiej i narodu białoruskiego nie zrobił niż polska władza” – uzupełnił.

Gość Piaseckiego, w dalszej części rozmowy, przyznał, że wpis Terleckiego o Cichanouskiej był dość niezręczny, ale to nie powód do odwołania polityka.

 

Na zakończenie Wójcik ocenił również sprawę odmówienia uchylenia immunitetu sędzi Beaty Morawiec przez Izbę Dyscyplinarną SN. Jego zdaniem, sędzia powinna być zainteresowana jak najszybszym oczyszczeniem jej z zarzutów.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Michał Wójcik zasiada w Sejmie RP od czasu VIII kadencji. W ub.r. został on powołany przez prezydenta Andrzeja Dudę na ministra-członka Rady Ministrów. Uchodzi za jednego z najważniejszych polityków Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry.

Wniosek o odwołanie Terleckiego popierają KO, Lewica oraz Polska 2050.

/kw/

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
smętek
smętek
8 czerwca 2021 11:11

Czego oczekiwać po prymitywnym chamie Wójciku? To co się dzieje jest niedopuszczalne i karygodne, ale my chyba tak smęcimy jaka to dzicz i z tego smęcenia nic nie wynika.

Zwinka
Zwinka
8 czerwca 2021 11:20

Terleckiego nie można ruszyć, bo Terlecki to twarz PiSu, Jak najbardziej dosłownie. Brrrrr….

HerodAntypis
HerodAntypis
8 czerwca 2021 12:47
Reply to  Zwinka

PiS nie ma twarzy- ma dudę, tą dosłowną a zarazem kolokwialną – na cztery litery.

HerodAntypis
HerodAntypis
8 czerwca 2021 11:57

„Zostawić w spokoju” to zmodyfikowana wersja dawnego „nie przeszkadzać”. Pisowcy jak majstry starej daty nie znoszą, gdy im się na ręce patrzy.

Maciek123454321
Maciek123454321
8 czerwca 2021 14:06

Zauważyliście, że ostatnimi czasy, kiedy ten typ wójcik pokazuje się w TVN24 u Moniki Olejnik albo w „Faktach po faktach”, to jakoś bezczelny uśmieszek zniknął z jego pyzatej fizjonomii, za to coraz częściej pojawia się rumień na szacownym obliczu? Rumień złości, a nawet wściekłości, że nie pozwala mu się pier………..lić od rzeczy.

ewa
ewa
8 czerwca 2021 15:56

Wójcik ciebie do Trzaskowskiego dzielą lata świetlne pod każdym względem, jestes po prostu jak to mówią pustym dzbanem gdzie jak pukniesz słychac echo. Trzaskowski to Trzaskowski, wiedza, kultura osobista i długo by wymieniać a wy

Zgredzinka
Zgredzinka
8 czerwca 2021 18:19

Za jedno powinniśmy być bezwzględnie wdzięczni Tuskowi, a mianowicie za to, że przez 8 lat chronił nas przed takimi typami jak Wójcik. którego człowiek lałby już za sam wyraz twarzy.
Do czasu nastania sobiepaństwa tej bandy nie miałam pojęcia, że z takich kreatur składa się 1/3 naszego społeczeństwa.
To bardzo nadwątliło moją dumę narodową. Zawsze myślałam, że jesteśmy fajną nacją. Aż tu nagle powypadały takie trupy z szafy.

Marek
Marek
8 czerwca 2021 19:03

Kto jest „białoruską opozycją”? Wydawało mi się, że Polska, jako państwo nie uznała sfałszowanych wyborów, a skoro tak to pani Cichanouska nie jest opozycją tylko „rządem”.
Coś wójcikowi się pomyliło, znowu. Chyba, że Solidarna(ha, ha, ha) Polska uznaje dyktatora i z nim się dogaduje, co zdziwienia by nie wywołało.

Dron
Dron
9 czerwca 2021 09:47

Ja już na tego butnego i aroganckiego buca patrzeć nie mogę, nie mówiąc o słuchaniu. Jestem tu tylko po to, żeby utwierdzić się w swojej opinii na jego temat.

Wujo Wkurw
Wujo Wkurw
9 czerwca 2021 20:48

Wiecie dlaczego te wściekłe połajanki? Bo zobaczyli jak para przyszłych Prezydentów PL i BY łapie dobry kontakt. I wkurw na maksa! Słychać wycie? Znaaaaakomicie!