Wojenki w Zjednoczonej Prawicy ciąg dalszy. Gowin znowu się stawia

Niezrealizowana umowa z koalicjantami. Kaczyński obiecał miliony, nie dał nic

Najpierw, w 2019r. Porozumienie nie poparło likwidacji ograniczenia wysokości poboru składek na ZUS i projekt przepadł. Potem była walka o podatek reklamowy, a teraz dochodzi zdecydowane stanowisko Porozumienia w sprawie podwyższenia składki zdrowotnej.

Ale po kolei…

Już od dłuższego czasu nieoficjalnie wiadomo, że PiS planuje nowe podatki i składki. Jedną z przyczyn to brak pieniędzy na walkę z pandemią.
Szczegóły tych zmian mamy poznać, jak już rząd zaprezentuje obywatelom „nowy ład”, swój program rozwoju Polski, którego efekty mają powalić nas na kolana.

I właśnie podwyższenie składki zdrowotnej jest jednym z głównych punktów tego programu.

Dzisiaj przedsiębiorcy płacą zryczałtowaną składkę zdrowotną, w 2020 roku było to 381 zł miesięcznie. Gdy „nowy ład” wejdzie w życie, ma się to zmienić.

Jedna z wersji zakłada, że wysokość składki będzie uzależniona od uzyskanego zarobku, a druga, że dla wszystkich wzrośnie ona o 0,25%. Jest jeszcze i trzeci wariant, w którym zmniejszy się część składki odliczanej od podatku, co również da większe wpływy do NFZ.

Jeden z polityków, związany z Porozumieniem, nie ukrywa, że „jeśli chodzi o podwyżki składek i podatków dla przedsiębiorców, nie będzie naszej zgody(…) Proszę pamiętać, że Jarosław Gowin wbrew swoim poglądom poparł obniżenie wieku emerytalnego w zamian za ułatwienia i przyjazny system podatkowy dla przedsiębiorców. Gdybyśmy więc teraz zgodzili się na większą składkę zdrowotną dla osób prowadzących własną działalność, stracilibyśmy wiarygodność w oczach opinii publicznej” i dodaje, że PiS nie może liczyć na zgodę Gowina, by podwyższyć składkę zdrowotną dla osób zarabiających ponad 8 tys. zł brutto.

Plotka głosi, że prezes jest wściekły na Gowina. Tym bardziej, że nie wiadomo, jak Porozumienie zachowa się, gdy PiS będzie chciało przeforsować pełne oskładkowanie umów zleceń. Czy i tu postawi się okoniem? Czuy to już ten moment, gdy jedność koalicji wisi na włosku?

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tamara Olszewska
Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
14 marca 2021 15:04

Oj, żeby tylko Gowin od tego „stawiania się” lumbago nie dostał. Bo to jedyne, co mu (w związku z tym „stawianiem”) grozi.

erwinek
erwinek
15 marca 2021 07:34

Panie Gowin kiedy zrobisz Pan porządek z przepisem mówiącym że od KAŻDEJ DZIAŁALNOŚCI płaci się składkę zdrowotną. Ja jestem wspólnikiem w dwóch spółkach oraz pobieram emeryturę. Dlatego ZUS okrada mnie pobierając z TRZY składki zdrowotne. Czy to znaczy że będę TRZY RAZY lepiej leczony. A może ZUS uważa że mam trzy życia zamiast jednego. Dlaczego przedsiębiorcy nie poruszają tego tematy. JEST TO JAWNY PRZYKŁAD OKRADANIE OBYWATELI W MAJESTACIE PRAWA.

marian
marian
15 marca 2021 07:55

Jeżeli ktoś liczy na Gowina, to na pewno sie przeliczy. Ten gostek jest miękkim robiony