Wojewoda Radziwiłł bezprawnie wysłał kobiety do pracy w zakażonym koronawirusem domu opieki

Wojewoda Radziwiłł bezprawnie wysłał kobiety do pracy w zakażonym koronawirusem domu opieki

Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł, a wcześniej minister zdrowia w rządzie PiS, skierował do pracy w zakażonym koronawirusem domu opieki społecznej kobietę na urlopie macierzyńskim, karmiącą 5-miesięczne dziecko i matki samotnie wychowujące dzieci. Decyzja ta jest niezgodna z prawem – informuje onet.pl

 

W ustawie o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych, na którą powołuje się Radziwiłł, znajduje się wykaz osób, których do pracy oddelegować nie wolno. Wśród grup wyłączonych są wszystkie osoby nieletnie i starsze niż 60 lat, kobiety ciężarne i osoby wychowujące dziecko młodsze niż 14 lat (osoby samotnie wychowujące dziecko wyłączone są aż do ukończenia pełnoletności przez ich dziecko).

A tymczasem wśród tych osób wyznaczonych przez Radziwiłła była pani Anna, która choruje na serce i samotnie wychowuje 13-letniego syna. Gdyby na miesiąc miała wyjechać do pracy, jej dziecko zostałoby same.

 

W podobny sposób wojewoda mazowiecki skierował do pracy panią Monikę, która przebywa na urlopie macierzyńskim z pięciomiesięcznym dzieckiem. Pani Katarzyna natomiast samotnie wychowuje 10-letniego syna.

Kobiety nie stawiły się do pracy w miejscu, które wskazał Radziwiłł, więc ukarane zostały mandatami po 5 tys. złotych.

„Analizowane decyzje w mojej ocenie są obarczone rażącymi błędami prawnymi związanymi z brakiem wszechstronnego zbadania przez wojewodę mazowieckiego, pod kątem czy osoby kierowane do pracy podlegają z mocy prawa wyłączeniom ustawowym. To była jedyna przesłanka, jaką miał zbadać i tego nie zrobił wojewoda mazowiecki” – powiedział Onetowi mecenas Mateusz Ostrowski z kancelarii prawnej Kochański i Partnerzy.

bt

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

18
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
16 Comment authors
Andrzej WoźniakAnnaRyszardDddRafał P Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Katole cały szacunek skierowali do jednej matki, tej o tysiącach imion i dlatego wszystkie inne traktują jak niewolnice. Nadarzyła się okazja aby je wykorzystać do przymusowej pracy. Kościół raczej by się ucieszył, gdyby przybyło mu sierot do zaopiekowania. Nie rozumiem dlaczego jest nakaz pracy, skoro stan nie jest wyjątkowy.

smętek
smętek

Proszę podać, jeśli dysponuje Pan danymi, iloma osieroconymi dziećmi zajmuje się kler w Polsce.

HerodAntypis
HerodAntypis

Wystarczy wklepać domy dziecka prowadzone przez zakonnice, zakonne bidule itp. Podają tam ile miejsc, jaki wiek i można sobie policzyć. Może dzień wystarczy, bo jest tego dużo. Ale uwaga, czytanie o szczegółach pobytu w tych przybytkach osobom wrażliwym sprawia przykrość. No i są jeszcze okienka życia
I nie zwracaj się do mnie Pan, kiedyś na Pana trzeba było mieć wygląd i pieniądze, teraz wystarczy należeć do PiSu.

Anna
Anna

A czy to ważne ❕ po prostu zrobił to bezprawnie

Jagoda
Jagoda

Nie ma jeszcze stanu wyjątkowego tylko stan epidemii

Bart
Bart

Wojewoda Radziwiłł, mimo ładnego nazwiska i kulturalnego wyrazu twarzy to taki sam drań jak jego kumple z partii. I nie ma w tym zaskoczenia, gdyby był przyzwoitym człowiekem, to nie byłby w pis, a już na pewno nie byłby wojewodą.

Rena
Rena

Radziwiłłowie to zdrajcy, sprzedawczyki od czasów historycznych

smętek
smętek

Mam pytanie do Radziwiłła: Dlaczego, będąc lekarzem, nie podejmuje pracy w DPS, natomiast wydaje decyzje oparte na jego widzimisię? W jednym ciągu chciałbym też usłyszeć od Szumowskiego jaki fryzjer ściął mu loczki i przystrzygł zarost, przecież świadczenie usług fryzjerskich zakazano. Q.rwa, wg mnie to są kolejne dowody na traktowanie Polaków Szaraków (zapożyczone od Pana Stanisława Tyma lata temu) jak chłamu. Władzy wolno a wy słuchać i wykonywać.

Rafał P
Rafał P

Biorąc pod uwagę jego ostatnią działalność, poczynając od mini-sterowania, to nie powierzyłbym mu nawet psa.

ewa
ewa

pisowska metoda nie prośbą i argumentami a nakazami i groźbą

Robert
Robert

Zwolnić dziada. A nie święta krowa. Kop w dupsko i niech ze swojej kieszeni zapłaci, karę. A nie z naszych podatków, nie wspomnę o zakazie pełnienia stanowisk państwowych, a to już się tyczy wszystkich pisdzielców

Irena
Irena

Pani Godek jest bardzo chetna do tej pracy bo stwierdzila , ze aborcja jest gorsza od coronawirusa…..niech wiec sprobuje okazując swoja odwage …..po co to pleść głupoty po próżnicy .!!!

antymoher
antymoher

mięso armatnie na gwałt potrzebne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Maryja nie daje rady,czas zaciag zrobić w klasztorach -pełno tam kobiet bez zobowiazan!!!!!!!!!!!!!!

Zwinka
Zwinka

A kto będzie prał gacie biskupom i podrzędnym klechom, gotował dla nich obiadki i świadczył inne posługi ???

Nikiel
Nikiel

Dajcie jakiś link do wykazu samotnych matek i kobiety przebywających na urlopach macierzyńskich.

Ddd
Ddd

A gdzie lekarze z rzadu nie mają co robić wychodzą z posiedzeń Sejmu ich do roboty

Ryszard
Ryszard

Pal diabli przepisy, choć najistotniejsze, lecz decyzja była po prostu niemoralna. Jak działania tej partii.

Andrzej Woźniak
Andrzej Woźniak

Przecież ten ród zawsze zwalczał i zdradzał Polaków. Dziś działa dla Putina wraz z Kaczyńskim