Wojewoda skierował do pracy w szpitalach wszystkich lekarzy z pogotowia w Łodzi

Wojewoda skierował do pracy w szpitalach wszystkich lekarzy z pogotowia w Łodzi

Wojewoda łódzki zdecydował o skierowaniu do pracy w szpitalach wszystkich lekarzy z Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego (WSRM) w Łodzi. Oznacza to, że pogotowie ratunkowe może działać w tym mieście z dość dużymi problemami. Ratownicy medyczni nie mają bowiem uprawnień zarezerwowanych dla lekarzy.

Nie mamy uprawnień do podawania wielu leków. Wśród nich nie ma leków zwiotczających, które na przykład pozwalają na zaintubowanie przytomnego pacjenta z uszkodzeniem podstawy czaszki, którego każdy ruch może być dla niego niebezpieczny” – powiedział w rozmowie z TVN 24 jeden z ratowników WSRM.

 

Ratownicy nie mogą nawet stwierdzić zgonu pacjenta…  W tej sytuacji, by orzec zgon każdorazowo na miejsce śmierci człowieka będzie musiał przyjechać koroner.

Dodatkowo brak lekarzy w zespołach ratowniczych pogorszy wydolność pogotowia. „Nie jest tajemnicą, że wydolność wielu placówek jest znikoma. W zeszły piątek przez sześć godzin jeździłem z pacjentką, u której stwierdzono COVID-19. Takich przypadków, kiedy chory długo jest zdany tylko na ratowników, jest teraz bardzo dużo” – przekazał TVN 24 przywołany już wcześniej ratownik z Łodzi.

Problemu w takiej dezorganizacji pracy pogotowia, niestety, nie widzą władze. Marzena Wojewódzka-Żelazniakowicz, konsultant ds. medycyny ratunkowej, stwierdziła, że pomysł wcale nie jest zły, ponieważ lekarze są potrzebni w szpitalach. Odniosła się też do podanego przez ratownika argumentu o inkubacji:

 

Nie zawsze trzeba pacjentowi podawać leki zwiotczające. Wystarczy go uśpić, a to ratownicy powinni umieć. Musimy pamiętać, że jesteśmy na wojnie, jest pandemia. Wszyscy musimy się dostosować” – powiedziała specjalistka medyczna.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Kto wie, możliwe, że w niedługim czasie, podobne rozwiązanie zostanie zastosowane również w innych województwach w kraju… Nie wróży to nic dobrego!

/nt/

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek
Zbyszek
26 października 2020 17:44

Tak się zastanawiałem kim są ci nowi, PISOWSCY funkcjonariusze i chyba wiem. To są kwaszyści.

Ula
Ula
27 października 2020 02:13

Ratownik mówił o intubacji