Wojna domowa na prawicy. Kurski atakuje polityka z otoczenia Morawieckiego

Wojna domowa na prawicy. Kurski atakuje polityka z otoczenia Morawieckiego

We wtorkowych „Wiadomościach” TVP pojawił się atak na obecnego szefa PFR, czyli związanego z Mateuszem Morawieckim Pawła Borysa. Borys został oskarżony o to, że przez jego nieudolność, doszło do przyznania dużych pieniędzy z tzw. tarczy finansowej w ręce członków gangu zajmującego się sutenerstwem.

 

Onet dowiedział się już, że atak na Borysa wyszedł najprawdopodobniej za przyzwoleniem dygnitarzy partyjnych Zjednoczonej Prawicy z samej Nowogrodzkiej.

W sprawę zamieszani mogą być także politycy z otoczenia Solidarnej Polski.

„Co ciekawe, niektóre tropy dotyczące wczorajszego ataku na Pawła Borysa prowadzą właśnie do ziobrystów. Informację o gangu sutenerów, który wyłudził pieniądze z Polskiego Funduszu Rozwoju, wypuściła kilka dni temu Prokuratura Krajowa kierowana przez Bogdana Święczkowskiego, człowieka Zbigniewa Ziobry” – podaje w swoim artykule redaktor Kamil Dziubka z serwisu Onet.

 

Atak ma być rewanżem za ujawnienie afer związanych z osobą Daniela Obajtka, który przecież jest uznawany za bezpośredniego konkurenta premiera Morawieckiego. Media spekulują, że to właśnie osoby z otoczenia Morawieckiego mogły poinformować dziennikarzy o kontrowersjach dotyczących Obajtka.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Dziś, w obronie Borysa, stanęli m.in. Morawiecki, Jarosław Gowin oraz Andrzej Duda – wszyscy wymienieni politycy uchodzą za skonfliktowanych z Kurskim i TVP.

/nt/

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Janina
Janina
31 marca 2021 19:59

No i znowu opozycja łapie przynętę. Nie rozumie, że pisiory co rusz wrzucają tematy , które im nie zaszkodzą, nikomu włos z głowy nie spadnie, a odwracają uwagę od prawdziwych afer i przekrętów władzy. Zauważcie, że coraz ciszej o Obajtku. Temat skutecznie przykryty odzywką Banasia, „sprawą” p. Giertycha z Sokiem z Buraka, „atakiem” Kurskiego z tvp na Morawieckiego, pracą rodzin polityków pis w przeróżnych spółkach państwowych, powrotem sprawy wypadku Szydło-seicento Kościelnika, odebrać ordery Głódziowi, czy nie odebrać, itp, itd. Pisiory z premedytacją rozpraszają uwagę Polaków, aby nie skupiać się na istotnych problemach walki z prawdziwymi aferami i oszustwami. I opozycja, jak przysłowiowa pierwsza naiwna podejmuje te podrzucone przynęty. Obudźcie się, pis robi was w Bambuko !

Stary Wuj
Stary Wuj
31 marca 2021 22:04

Co to za afera? Raptem 0,2 mln zł. dla najstarszego zawodu świata, a raczej dla „menago” tej branży, praktycznie zamkniętej przez pandemie. Zubożałe dziewczyny albo pracują na „domówkach” dla stałych klientów, albo wręcz… zaproponowały małżeństwo któremuś. To dobra propozycja. Ponoć byłe kurtyzany to najwierniejsze, najbardziej oddane żony. Jezus z Nazaretu też o tym wiedział, mówiąc Marii z Magdali – „Pójdź za mną, kobieto” i była przy nim, nawet pod krzyżem… Tefałpis się zapluwa niby aferą, a tu kręcą się wałki 10 albo 100 razy większe.
Ot drobiazg; Tymczasowy szpital kowidowy we Wrocławiu zapłacił fakturę na pół miliona za używane łóżka szpitalne ze szpitala w Bawarii, które zostały oddane za darmo! Tyle ktoś przytulił za przewóz i ew. umycie. I co? I nic!

druh Marek
druh Marek
1 kwietnia 2021 11:42
Reply to  Stary Wuj

Wojewoda Dolnośląski może robić szemrane interesy, z każdą lipną i nieznaną firmą, bo parasol ochronny trzymają nad nim: Morawiecki i Dworczyk, przy cichej aprobacie marszałka Dolnego Śląska C. Przybylskiego i reszty kolaborantów z Bezpartyjnych Samorządowców.. Zatem nikt z PiS nie zrobi krzywdy swoim, którzy ręka w rękę współpracują, by ” żyło się lepiej”.

Dron
Dron
1 kwietnia 2021 14:23

Ten to lubi od czasu do czasu granat w szambo wrzucić. Może nikt nie zginie, ale wielu zostanie ochlapanych.