Wojna w mateczniku Prawa i Sprawiedliwości

Wojna w mateczniku Prawa i Sprawiedliwości

Wojna w Nowym Sączu jest nie na żarty, a niedawno wybrany prezydent Ludomir Handzel z Koalicji Nowosądeckiej, który w ostatnich wyborach samorządowych „ograł” kandydatkę PiS – Iwonę Mularczyk, nie ma łatwego życia.

Cała rada miasta jest zdominowana przez PiS, a pani Mularczyk sprawuje rolę przewodniczącej.

W tej sytuacji nic prostszego jak doprowadzić do tego, by Handzel nie otrzymał votum zaufania od rady, bo to otworzy drogę do odwołania nowego gospodarza miasta… I tak też się stało.

Na ostatniej sesji prezydent Nowego Sącza nie otrzymał też od radnych absolutorium za wykonanie budżetu w 2018 roku, chociaż wcale nie był za to odpowiedzialny:

„Skoro radni nie udzielili absolutorium za wykonanie budżetu w 2018 roku, to skrytykowali głównie mojego poprzednika” – zauważył Ludomir Handzel i przypomniał: „ja objąłem urząd dopiero jesienią 2018 roku”.

Niby logiczne, ale to za mało, by „przekonać” PiSowska „gwardię”.

Jej działacze nie mogą się pogodzić z wyborczą porażką w Nowym Sączu, gdzie PiSowski prezydent musiał się pożegnać ze swoim „stołkiem”.

Na nic się wówczas zdało wsparcie udzielone pani Mularczyk przez czołowych polityków obozu władzy z Jarosławem Kaczyńskim, Andrzejem Dudą, Mateuszem Morawieckim i Beatą Szydło na czele.

Teraz PiS próbuje odgrywać się na nowym prezydencie miasta. Jego ludzie, którzy w radzie miasta zdominowanej przez PiS znaleźli się w opozycji, nie zostali dopuszczeni do zasiadania w prezydium rady. To precedens, bo opozycja ma swoich wicemarszałków w Sejmie czy wiceprzewodniczącego w sejmiku Małopolski.

Zwyczajowo organy ustawodawcze i uchwałodawcze do swoich władz dopuszczają także tych, którzy większości nie mają. To jest szanowana wszędzie zasada demokracji. Tak jest choćby w Sejmie” – argumentuje Maciej Prostko, radny Koalicji Nowosądeckiej.

/j/

Źródło: wyborcza.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
rtybrybNihilAleksanderJantarKasia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotr
Piotr

No cóż im dalej od centrum tym bardziej ” Ludzkie Pany” pokazują swoje oblicze.

Kasia
Kasia

W Gorlicach nie dostal burmistrz absolutorium to w nastepnej kadecji za to wygral wybory w pierwszej turze i tu zanosi sie na to samo

Jantar
Jantar

Przecież to było do przewidzenia! Jak to Kaczyński mówił w wywiadzie?… Aha, to szło tak: „Teraz podczas rządów PiS nareszcie mamy w Polsce demokrację. Powiedziałbym, że nawet większą i lepszą demokrację, niż jest w samych Stanach Zjednoczonych.”. Właśnie widać, jaka to jest „największa i najlepsza demokracja na świecie”…

Aleksander
Aleksander

PiS kolejny raz pokazuje swoje prawdziwe oblicze.

Nihil
Nihil

Jeżeli wygrają jesienne wybory to się dopiero rozkręci pisdzielska „demo(n)kracja

rtybryb
rtybryb

ta z wyglądu zwykłą prosta góralka ma apetyty na posadę prezydenta galaktyki?