Wojska Obrony Terytorialnej niewypłacalne?

Wojska Obrony Terytorialnej niewypłacalne?

Onet opublikował informację, że do dowództwa WOT wpłynął list od 33 żołnierzy jednej z kompanii, którzy powiadomili przełożonych, że do czasu rozliczenia zaległości finansowych wstrzymują się od wykonywania jakichkolwiek zadań służbowych.

Rzecznik WOT, płk Marek Pietrzak skomentował publikację Onetu jako „konfabulacje”. Stwierdził, że nieprawdą są zaległości sięgające 15 tys. zł ani nawet te rzędu 6-8 tys. na osobę i nieprawdziwe są informacje o piśmie od żołnierzy. A zaległości dotyczą nie całej 6.Mazowieckej Brygady, ale 61. batalionu lekkiej piechoty z Grójca (wchodzącego w skład 6. MBOT), a przyczyną zaległości jest zmiana płatnika.

Baza Lotnictwa Szkolnego na zaopatrzeniu finansowym, której są żołnierze 6 Mazowieckiej Brygady OT, do połowy kwietnia wypłaciła wszystkie zaległości w wypłatach należności finansowych, które występowały do końca marca br. Aktualnie wypłacane są na bieżąco należności finansowe za kwiecień br. Najbliższe transze środków zostaną zrealizowane 29 kwietnia oraz 4 maja” – obiecuje rzecznik WOT.

Żołnierze 6.Mazowieckiej Brygady pracowali przy szpitalach, rozwożeniu jedzenia, wspólnych patrolach z policją czy kontrolowaniu ludzi na kwarantannie.

W rozmowie z Onetem żołnierze twierdzili, że wypłaty przestali otrzymywać od stycznia b.r. „Doszło do sytuacji, że ludzie nie zgłaszają się na służbę, bo utracili zaufanie do przełożonych, są zmuszeni podjąć inne zajęcia albo po prostu nie mają, jak dojechać do jednostki” – mówił anonimowy żołnierz.

Onet zacytował także wypowiedź rzecznika, gdzie ten obiecuje poprawę sytuacji finansowej żołnierzy: „Jednostki podległe dowództwu WOT są na zaopatrzeniu finansowym piętnastu różnych wojskowych oddziałów gospodarczych…”.

Być może tu tkwi przyczyna nieudolności organizacyjnej? Stare przysłowie mówi, że gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

/td/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
erwinek
erwinek
28 kwietnia 2021 11:24

No proszę okazuje się że nawet tak „elitarne” wojska jak OT można stopniowo doprowadzać do ruiny. To tylko Pis potrafi. A ja myślałem że już nie ma co spieprzyć okazuje się że można.

Chermes
Chermes
28 kwietnia 2021 15:30

A to oni nie z powołania, za Bóg zapłać, tylko za pieniądze służą? Bardzo to nie patriotyczne. Powinni, ochotniczo, społecznie, za darmochę, Wolsce i Prezesowi służyć.
Ba, powinni jeszcze z własnej kasy za mundury, amunicję i wodę święconą płacić.
Wstyd. 🙂

Rafapon
Rafapon
28 kwietnia 2021 19:52

Nu, WOT armiejce.