Wójt z PiS kazał zawiesić tablice z Dekalogiem na budynkach 5 podstawówek

Wójt z PiS kazał zawiesić tablice z Dekalogiem na budynkach 5 podstawówek

Na ścianach wszystkich pięciu szkół podstawowych w gminie Tuszów Narodowy (niedaleko Mielca) zawisły marmurowe tablice z wyrytymi 10 przykazaniami. – „To reakcja na to wszystko zło, które się dzieje na Zachodzie. Nie chciałbym, żeby zostało ono wprowadzone do naszej ojczyzny” – powiedział „GW” autor tego pomysłu wójt gminy Andrzej Głaz z PiS.

Nie uznał za stosowne zapytać o zdanie uczniów tychże szkół. Nie przyszło mu także do głowy, że do którejś ze szkół może chodzić dziecko, które wyznaje inną niż katolicka wiarę albo w ogóle jest niewierzące. Ale i na to wójt z PiS ma gotową odpowiedź. – „Ale nawet jakby było, to przepraszam, a co jemu to przeszkadza? Gdybyśmy tak zaczęli podchodzić, to nic byśmy nie zrobili, schowalibyśmy się do piwnic, do podziemi. Tak próbują na Zachodzie zepchnąć katolików. No i trudno, byśmy się mieli dostosowywać do jednej osoby” – stwierdził Głaz. O tym, że w Polsce istnieje rozdział Kościoła od państwa wójt pewnie też nie słyszał.

Problemu nie widzi także jedna z dyrektorek podstawówki, na której zawisły marmurowe tablice. Małgorzata Wieczerzak ze szkoły w Tuszowie w rozmowie z „GW” stwierdziła: – „Nikogo nie chcemy zmuszać do takiego czy innego wyznania. Ale uważam, że jeśli człowiek, któremu w głowie kotłuje się mnóstwo myśli, ma problemy i rzuci okiem na Dekalog, to może jakieś światełko zabłyśnie, jak problem rozwiązać? A jeśli ktoś miałby chętkę zrobienia krzywdy może koledze, może z jakimś pomysłem nieszczęśliwym się dzisiaj obudził i rzuci okiem na Dekalog, to a nuż przeczyta piąte bądź lub inne przykazanie?”. Jak to się ma do jej wcześniejszego stwierdzenia: – „Naszym celem nie jest ewangelizacja czy chrystianizacja, bo pracujemy w szkole świeckiej”, nie podejmujemy się tłumaczyć.

Tablice wykonał lokalny kamieniarz, ale wójt nie chciał powiedzieć, ile kosztowały i z jakich środków za nie zapłacono.

bt

Źródło: rzeszow.wyborcza.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

18
Dodaj komentarz

avatar
15 Comment threads
3 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
16 Comment authors
Teresaochyda i wstydtorquemadaSzczeryMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Hausner
Hausner

Proponujemy dowiesić updated czego Bóg zapomniałem w 10 przykazaniach a tam m.in. zakaz gwałtu, niewolnictwa czy pedofilii.

Maria
Maria

Jak nic wójt zostanìe prezesem kolejnej Spółki

Marek
Marek

Wójtowi to się delikatnie posmyralo w łepetynie. On musi udostępnić dane z jakich środków zostało pokryte wykonanie tych tablic. To nie jego prywatny folwark! Co za ludzie, co za ludzie, że takich debili wybieraja

pio
pio

Ciekaw jestem jak ta piruarska świętojebilwa dewota radzi sobie od szóstego przykazania?? PiS wszem znany jest z tego że DEKALOG szanuje podobnie wybiórczo jak KONSTYTUCJĘ, PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ.

Waldemar
Waldemar

Myślę, że wójt powinien zacząć od siebie, i podać kosztorys całego przedsięwzięcia, bo aktualnie to sprzeniewierzył się 7 Przykazaniu. No chyba – w co wątpię – że wójt wyłożył potrzebne finanse z własnej kieszeni.

Nihil
Nihil

Niech pajac jeszcze przed szkołami postawi konfesjonały i dyby pokutne

Rafał
Rafał

A kiedy to żydowski bóg wywiódł Polaków z Egiptu?

tomaszek
tomaszek

A oseł pita tez cytal ? 🙂

ANAKREONT
ANAKREONT

Zgodnie z artykułem 7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1303/2013 z dnia 17 grudnia 2013 r.: „Państwa członkowskie i Komisja podejmują odpowiednie kroki w celu zapobiegania wszelkiej dyskryminacji ze względu na płeć, rasę lub pochodzenie etniczne, religię lub światopogląd, niepełnosprawność, wiek lub orientację seksualną na poszczególnych etapach wdrażania funduszy, a w szczególności – w dostępie do nich. A SZKOŁA PO TERMO Z RPO….A WE WNIOSKU PISALI ZE POLITYKA HORYZONTALNA SPEŁNIONA JEST CO NAJMNIEJ W STOPNIU NEUTRALNYM A RACZEJ JEST W STOPNIU NEGATYWNYM, KASA POPŁYNIE 🙂

smętek
smętek

Dziękuję za źródłowe informacje. Audytorzy KE to nie naiwne myszki i spokojnie nakażą zwrot środków wydanych niezgodnie z przeznaczeniem.

KSiegowy
KSiegowy

Dechrystianizacja Polski jest patriotycznym obowiązkiem każdego obywatela Najjaśniejszej.

shaq
shaq

Do wójta mam następujący komunikat (nie wiem, czy zrouzumie):
Jak kto głupi, to aż miło.

smętek
smętek

Czy to się naprawdę dzieje? Szkoła jest miejscem publicznym i jeden człowiek nie może go zawłaszczać. Na własnym domu może takie tablice zainstalować z 4. stron ale od szkoły wara. Ciekawe jak to się rozwinie.

torquemada
torquemada

A jak ma się rozwinąć w pislandzie! Przecież wiadomo!!!!!

Marek
Marek

Wysyp „pożytecznych idiotów” mamy w tym roku taki jak podgrzybków w lasach. Po Świebodzinskim Chrystusie i 100-metrowym krzyżu w Błaszkach kolejny „czubek postanowił zapisać się na kartach historii. Ciekawe czy dojdziemy do idiotyzmu jak w komunistycznej Czechosłowacji gdzie na głównym placu Pragi wisiało wielkie hasło „Po vieczne czasy z sovetskim svazem” (czeski łamany ale sens każdy rozumie), będziemy wieszać hasła….. „Myśl Kaczyńskiego wiecznie żywa” Tam te wieczne czasy skończyły się w roku 1989 aksamitną rewolucją. A Czesi to fajni uśmiechnięci ludzie bez nadęcia narodowo-patriotycznego, odrzucili idiotyzmy. Kiedy u nas ten idiotyzm się skończy? Bo mam wrażenie że z upadkiem socjalizmu… Czytaj więcej »

ochyda i wstyd
ochyda i wstyd

To wszystko jest efektem rządów tych opętanych prymitywów razem z tym ich wodzem z drabinki, którzy traktują naszą biedną Polskę jak podbity, okupowanych kraj!
Jakże razi ta ich pseudopatriotyzm i pohańbionymi barwami narodowymi wpiętymi w ich klapy!

Szczery
Szczery

Prymitywne, nadgorliwe i zakłamane pisuary – ten wójt i kierowniczka szkoły. Jaskrawy przykład pisuarskiego zakłamania i hipokryzji:co innego robić na pokaz, a co innego mówią, a co innego robią! Przykazania boskie trzeba mieć w sercu, a nie na tablicy, na ścianie!

Teresa
Teresa

Super pomysł promujący kulturę europejską. kiedy wszystko upada na rzecz „demokracji ” czyli głosu ludzi Przykazania Boże są niezmienne trwałe wyznaczają kierunki życia. Brawo za wspaniały mądry pomysł!!!!