Wolta Morawieckiego. Koronawirus jednak jest groźny

Sąd jest w błędzie. Sąd nie rozumie. A Morawiecki wie lepiej od sądu, że prawa nie złamał

Mateusz Morawiecki zorganizował wczoraj w social mediach Q&A z internautami. Bronił swoich decyzji ws. koronawirusa i ostrzegał przed tą chorobą.

 

Epidemia jest i ona jest groźna. Popatrzmy, co się dzieje z powrotem w Hiszpanii. Średnio dziennie znowu umiera tam ponad 70 osób, a liczba zakażeń we Francji i w Hiszpanii to znowu kilka tysięcy dziennie. Naprawdę dmuchajmy zimne” – grzmiał.

Apelował też do swoich internetowych rozmówców o częste o noszenie maseczek. „Tam gdzie możemy, tam gdzie nie ma dystansu społecznego, tam starajmy się je nosić. Nie jest to idealny sposób, który nas zabezpiecza, ale wirusolodzy mówią, że pomaga, więc starajmy się to stosować” – mówił premier.

 

Skąd ta nagła zmiana zdania? Jeszcze 2 miesiące temu premier mówił przecież, że koronawirus jest już mniej groźny i właściwie to znajduje się obecnie w odwrocie… „Cieszę się, że coraz mniej obawiamy się tego wirusa, tej epidemii. To jest dobre podejście, bo on jest w odwrocie. Już teraz nie trzeba się go bać. Trzeba pójść na wybory tłumnie 12 lipca. (…) Nic się nie stało teraz, nic się nie stanie 12 lipca. Wszyscy, zwłaszcza seniorzy, nie obawiajmy się, idźmy na wybory, to jest ważne, żeby moc kontynuować tę sprawiedliwą linię rozwoju” – twierdził przed wyborami.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Morawiecki sceptycznie odniósł się przy tym do ponownego blokowania gospodarki: „Musimy znaleźć złoty środek, najlepsze rozwiązania, które w najmniej uciążliwy sposób będą obciążały społeczeństwo, ale jednocześnie będą najbardziej pomagały przy prewencji wobec koronawirusa. (…) Musimy dać społeczeństwu i gospodarce oddychać, funkcjonować, działać, pracować. Nie chcę, żebyśmy wracali do lockdownu, chciałbym tego uniknąć, a jeżeli (będziemy wprowadzać – przyp. red.) obostrzenia, to w niewielkim rozmiarze, po to żeby służba zdrowia mogła normalnie pracować, a gospodarka, żeby wróciła na normalne tryby”.

/nt/

Źródło: rmf24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
10 września 2020 11:03

Ten wirus spadł im jak z nieba, bo to świetna okazja, żeby pod pretekstem pandemii wziąć nas wszystkich za mordę zdradziecką i już nie puścić.