WOŚP przez 27 lat wydała na sprzęt medyczny 1,126 mld zł, TVP dostaje jednorazowo dwa razy więcej

WOŚP przez 27 lat wydała na sprzęt medyczny 1,126 mld zł, TVP dostaje jednorazowo dwa razy więcej

To był gest zwycięstwa pani poseł i jej ugrupowania nad opozycją. To także był gest zwycięstwa śmierci nad życiem. Dwa miliardy złotych, które dzisiaj powinny być przeznaczone na ratowanie życia i zdrowia Polaków” – napisał Jerzy Owsiak na FB, komentując skandaliczny gest PiSowskiej posłanki na sali obrad Sejmu RP.

 

Lichocka PiSowski triumf skwitowała wyciągniętym do góry środkowym palcem. Teraz wyjaśnia, że przesuwała „dwukrotnie palcem pod okiem, energicznie”, bo była „zdenerwowana”.

W rozmowie z PAP oświadczyła: „Nie wykonałam żadnego złego gestu ani czynu. To, co opozycja sugeruje, wynika ze stopklatki, wyjętego urywka ruchu ręki. Nie miałam intencji robienia żadnego wulgarnego gestu i na filmach to widać” – przekonywała.

 

Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy żąda tymczasem, żeby posłanka natychmiast złożyła mandat poselski. „Obraziła miliony Polaków. A jej partia pokazała, że nasze, Polaków, zdrowie, przegrało z chorym, partyjnym myśleniem” – podsumował.

Żeby uzmysłowić rozmiary pomocy państwa dla PiSowskiej telewizji, w postaci zatwierdzonej rekompensaty wysokości prawie 2 mld. zł. Owsiak wylicza, że fundacja WOŚP przez 27 lat wydała na sprzęt medyczny 1,126 mld zł, czyli nieco ponad połowę tej sumy.

„Żeby dorównać rocznym dotacjom na TVP, musimy działać wiele, wiele lat” – pisze Owsiak i podkreśla, że „system opieki zdrowotnej Polaków jest w rozsypce. Brakuje 60 tysięcy lekarzy i 100 tysięcy pracowników personelu medycznego – A tymczasem posłanka Joanna Lichocka pokazuje „f**k off” nam, Polakom. I niech nie p***doli, że pocierała nos. Foty pokazują wyraźnie, jaki to gest. To tak dołuje, tak gnoi, to tak dobitnie mi pokazuje, że jestem zero, że nie mam tu nic do gadania… Jestem drugą, trzecią, a może czwartą kategorią obywatela… Do czego już doszło w publicznej debacie?” – pyta zirytowany Jerzy Owsiak.

Posłanka w rozmowie z PAP powiedziała m.in., że rozmawiała o wykonanym przez siebie geście m.in. z szefem klubu PiS Ryszardem Terleckim, a także samym liderem PiS Jarosławem Kaczyńskim.   Według niej szef klubu PiS przyjął te wyjaśnienia. I prezes Jarosław Kaczyński też – oświadczyła posłanka PiS.

Sejm opowiedział się w czwartek przeciwko uchwale Senatu o odrzucenie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji oraz ustawy abonamentowej, która zakłada rekompensatę w wysokości 1,95 mld zł w 2020 r. dla TVP i Polskiego Radia.

/p/

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
AsiaAnnaMaciek123454321Jantar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jantar
Jantar

Po co służba zdrowia i leczenie Polaków? Przecież to kosztuje, a ta kasa jest potrzebna na propagandę partyjną i dla kościoła! A Polacy? Niech idą ko kościoła się pomodlić o zdrowie. Jak bóg zechce to uzdrowi, a jak nie to trudno. W końcu w Biblii nic o leczeniu i medycynie nie piszą, Jezus też się nie leczył, a medycyna to wymysł Szatana. Tak to właśnie wygląda ze strony PiS i Kościoła. PiS zamyka szpitale, likwiduje przychodnie. Gowin ogranicza studia medyczne i ilość miejsc na uczelniach, które jeszcze mają kierunki. Mama do kardiologa zapisana jest za 1,5 roku, bo jak powiedzieli… Czytaj więcej »

Maciek123454321
Maciek123454321

Moim zdaniem, wczoraj PiS strzelił dudzie potężnego gola. Teraz można śmiało wykorzystać, co Donald Tusk celnie ujął w jednym zdaniu:
„To bardzo subtelna różnica: opozycja chce przeznaczyć dwa miliardy na onkologię, a PiS na nowotwór.”

Anna
Anna

Za co rekompensata?Jaka stratę ponieśli?

Asia
Asia

Dali 2 mld na tubę propagandową PIS – a zatem po kiego grzyba płacić abonament RTV ?