Platforma uderza protestem w pozerstwo PiS

Platforma uderza protestem w pozerstwo PiS

Platforma Obywatelska nie zaprzestała protestu w sali plenarnej Sejmu, choć rozpoczęła się w niej 34. sesja obecnej kadencji. Marszałek Marek Kuchciński nie wyraził numeracji słowami, bo nie miał tego zapisanego na kartce, ale numer jest zaprotokołowany w sprawozdaniu stenograficznym. Ta część sesji trwała „rekordowe” 1,5 minuty, po czym została ogłoszona przerwa do dnia następnego.

Protest PO ograniczył się do trybuny sejmowej. Jeżeli dalej będzie trwał w tej części sali, to po wznowieniu 34. sesji dojdzie do jednego z dwóch rozwiązań. Posłowie – oprócz protestujących rotacyjnie z PO – przeniosą się do Sali Kolumnowej, albo Straż Marszałkowska przy wsparciu BOR-u użyje siły, aby wyprowadzić protestujących posłów.

Każde rozwiązanie jest możliwe. Ustawa budżetowa jest poza Parlamentem i znajduje się na biurku prezydenta, który w podpisywaniu ustaw made in PiS uzyskał niejaką biegłość. Przez Senat ustawa przeszła jak burza bez poprawek, co świadczy, iż wcześniejszy deklarowany przez PiS kompromis był li tylko markowaniem pod publiczkę. Nie nabrał się na pozory tylko Grzegorz Schetyna.

Ale też może być tak, iż PO i Nowoczesna grają na dwóch fortepianach. Jeden fortepian ma zatrzaśnięte wieko (PO), a drugi będzie w użyciu, jako lotny fortepian, gdzie PiS będzie chciało uprawiać bezprawie, tam Nowoczesna podąży, aby grać swoje, jako opozycja.

Zatem należy zapytać, jakie cele może postawić sobie Platforma protestując. Oczywistym jest, iż na naszych oczach dokonało się bezprawie, ustawa budżetowa nie została zalegalizowana wg procedur, tj. wg regulaminu Sejmu i bez kworum, bo tego PiS nie udowodniło, że było.

Jarosław Kaczyński po głosowaniu w Senacie podał swoją narrację, co do kryzysu sejmowego, iż opozycja nie pogodziła się z 500+ i podobnymi dobrodziejstwami populistycznymi PiS. Oczywiście jest to pokraczne logicznie, lecz wyborcy tego nie muszą kumać.

Kryzys został celowo przez partię Kaczyńskiego wywołany, bo zapisane w ustawie budżetowej wydatki państwa są większe niż kiedykolwiek, a wzrost gospodarczy mocno przewartościowany. Globalne instytucje finansowe obniżają prognozy wzrostu PKB dla Polski. A więc „sukcesem” Kaczyńskiego jest to, że media kręciły się wokół ogona kryzysu, a nie zawartości ustawy budżetowej. O budżecie ani mru-mru.

Platforma protestując musi z tego stworzyć prostą narrację, dlaczego nie godzi się na zbliżający się wielkimi krokami kryzys finansów publicznych, który wyrazi się zawartością naszych portfeli. Niewidzialna ręką kryzysu będzie wyjmowała nam z portfeli (kieszeni) szmal. Zasypiając będziemy mieli stówę, a budząc się tylko 80 złotych, bo 20 złotych wziął sobie taki złodziej, jak kryzys. A ten złodziej to PiS, itd. Tego rodzaju konstrukty winny być używane przez partię Schetyny, z takimi alegoriami należy iść do ludu.

Platforma oprócz krytykowania PiS musi przedstawiać swoje pozytywne rozwiązania, którymi musi przekonywać wyborców.

A PiS dalej będzie brnął w sytuacje kryzysowe, bo one przesłaniają faktyczny stan państwa i rzeczywiste zamiary, są oczywiste i coraz bardziej namacalne – autokratyzm. Poprzez kryzysy do jedynowładztwa prezesa i paraliżu demokracji.

Waldemar Mystkowski

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

23
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
17 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
JacekwiesławMariolaIkaZgredzinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
magdalena
magdalena

Jednowładztwo to Tuska w PO – wycinał wszystkich wraz ze Schetyną i temu też zawdzięcza PO swój kryzys. A także Kujowskiego w KOD to dopiero wszechwładza była.

Maciek123454321
Maciek123454321

Troll damski? Chyba tak.

krakus
krakus

ty jesteś trolem nijakim bo tworzysz rzeczywistość której nie ma. Prezydent podpisze bo czemu nie ma podpisać skoro sam zabiegał o te rzeczy które są zapisane w tym budżecie. Chcieliście zdestabilizować finansowo Polskę ku uciesze Putina, ale nie udało się wam.

Zwinka
Zwinka

PO Putina nie zdołała rozśmieszyć, ale PiS zapewnił mu pełną ekstazę.

tuciu
tuciu

Jedynowladztwo jest zle w panstwie i dlatego konstytucja przewiduje trojpodzial wladz, otwarcie odrzucany przez PiS. To co Kaczynski i Tusk robia w swoich partiach, to juz sprawa miedzy nimi, czlonkami partii i ich wyborcami.

krakus
krakus

Mystkowski i jego stronnicza codzienna spiskowa teoria dziejów. 1. PO nie protestuje tylko nielegalnie okupuje mównicę po tym jak ich poseł zachował się jak cham w stosunku do Marszałka. 2. Czemu prezydent miałby nie podpisywać ustaw PiSu skoro sam w kampanii wyborczej obiecywał to samo? 3. Ustawa budżetowa została prawidłowo przegłosowana, był marszałek, kworum i większość. 4. To nie jest pokraczne logicznie tylko tak, PO dąży do destabilizacji Polski aby sekcie swoich wyznawców wytłumaczyć że to wina PiSu. 5. Kryzys został celowo wywołany przez opozycję która nie pogodziła się ze skarceniem chama na mównicy. 6. Niektóre „globalne instytucje finansowe” same… Czytaj więcej »

PaWeł
PaWeł

” ze skarceniem chama na mównicy” To już nie jest tylko głupie i bezrefleksyjne jak zawsze! To jest głupie bezrefleksyjne i podłe. Motłoch przestał wstydzić się swego prostactwa. Ty jesteś tego przykładem.

krakus
krakus

motłoch to blokował mównicę a wcześniej przez cały rok na mównicy nie odniósł się do żadnej ustawy tylko przed kamerami telewizyjnymi stękał na Kaczyńskiego

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

Spróbuj jako świadek w sądzie zwrócić się do sędziego „mój ty sądzie kochany”… ;)))))))))

wiesław
wiesław

no pewnie, sąd gotów się obrazić i kazać oskarżonemu wracać do domu

Zgredzinka
Zgredzinka

Stoisz po drugiej stronie lustra, że widzisz wszystko tak odwrotnie?
Zmień oglądaną stację telewizyjną, albo przynajmniej oglądaj też konkurencję.
Inaczej nie dowiesz się, jak bardzo jesteś okłamywany.
Ja zawsze sprawdzam, co Kurwizja zrobi z obiektywnymi faktami i nigdy nie jestem zaskoczona, że oda do miłości zamienia się tam w traktat wojenny.

Magda
Magda

Święte słowa Panie Waldemarze, tylko prosta narracja może nas uratować! Oczywiste oczywistości, których pis nie zagada;/

Misio
Misio

PO protestem pokazuje swoja determinacje i skrajny brak pomyslu na cokolwiek…. Nawet jak PiS sie zgodzi na wszystkie propozycje PO to ona i tak sie wycofa, podobnie jak ostatni Rysio Petru, ktory sie zorientowal, ze Grzesiu jest bardziej totalna opozycja…. Tutaj nie chodzi o Polske i jej dobro, jesli polscy poslowie mowia, ze to nielegalny budzet i powinny przepasc pieniadze unijne…. Tu chodzi o to, ze za czasow PO Polska byla ekstremalnie drenowana z kasy, a obecny rzad temu drenazowi zagraza. Waszym zdaniem skad sie nagle wzielo kilka mld z uszczelnienia przepisow dotyczacych obrotami paliw? Ktos musial ten podatek zaplacic,… Czytaj więcej »

Maciek123454321
Maciek123454321

Szefowie ochrzanili, że się lenisz, pisiu? Znów coś na rzadko… fuj, ale śmierdzi.

Misio
Misio

Nie drogi Maciusiu, ale ten tekst jest troszke nieaktualny i osmiesza Pana autora, szczegolnie po ostatniej kapitulacji PO :).

Mariola
Mariola

Reprezentując ponad 3 miliony sześćset tysięcy obywateli, Platforma stanęła na wreszcie na wysokości zadania. Pokazała determinację i obnażyła słabość krasnali. Prawie miesiąc dyżuru na posterunku, w tym okres świąteczno – noworoczny, tę determinację jedynie potwierdza. Mądrze postępują zawieszając właśnie w tym momencie protest. Krótszy nie zdążyłby skompromitować kolesi z senatu, a dłuższy byłby wodą na młyn dla 19% większości i prawicowej prasy uprawiającej propagandę. Podniesienie morale u własnych wyborców otwiera szanse na ich aktywność i zaangażowanie w momencie próby. Gratulacje!!

Jacek
Jacek

(…)Pokazała determinację i obnażyła słabość krasnali.(…)
WTF? Nie zauważyłaś tzw. zawieszenie protestu?

Mariola
Mariola

O to chodzi, że nie masz ” DOWODÓW”, że czegoś nie zauważyłam. PLATFORMA OSIĄGNĘŁA JEDEN Z CELÓW – UJAWNIAJĄC NAJSŁABSZY PUNKT U MALUTKICH (to nie to samo co niskich) Tak z nudów ci odpowiedziałam. Przy okazji zapamiętaj, że nie jestem psychoterapeutką więc nie jestem w stanie ci ciągle pomagać. O zapisy i kolejkę już pytałeś.

Jacek
Jacek

(…) PLATFORMA OSIĄGNĘŁA JEDEN Z CELÓW – UJAWNIAJĄC NAJSŁABSZY PUNKT U MALUTKICH(…)
A później zrezygnowała ze wszystkiego nawet z abolicji od zarzutów rzekomego puczu i terroryzmu, czyli sami pakują się do więzienia. Tfu z taką opozycją!

Mariola
Mariola

Opozycją (w szerokim znaczeniu tego słowa) -to ja jestem ! Tfu z takim natrętem.

Jacek
Jacek

No to przepraszam, miałem na myśli opozycję sejmową. Chyba sam przyznasz, .że wystawili ludzi do wiatru.

Jacek
Jacek

Niestety to PO okazali się pozerami.

Ika
Ika

A pis, ze są po prostu dupkami, a prezes – największym… 🙂